Skocz do zawartości

Komentarze do "diesel czy benzyna"


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

M-Technic,

oczywiste jest, że 200KM to śmieszna moc w E46, ale popatrz wokół, ile aut jeździ w Polsce z mocą przynajmniej 250 KM ?

Są to ułamki % - o E46 nie wspomnę.

A tylko taka moc zapewnia w miarę bezpieczne i sprawne wyprzedzenie mojego czy innego auta, o mocy 200KM na polskiej krajowej drodze gdzie trzeba się zebrać na tyle szybko żeby nie zaliczyć czołowego.

Tym bardziej 330D 204KM które realnie ma może 190 - 200KM w zależności od zużycia, ale to i tak zakładając że jest bdb stan.

Nawet niech ma 230 KM to i tak różnica na dużej prędkości będzie minimalna, nie pozwalająca na szybkie wyprzedzenie.

 

GR, nikogo nie obraziłem.

 

Faktycznie, od jakiegoś czasu nie ma tu już merytorycznej wymiany zdań,

dlatego dziwie się że nie zamkniecie tego tematu, chyba że chodzi o igrzyska, bo w tym sporze zawsze one będą.

 

Cieszę się Panowie waszym szczęściem, że macie dobre niezawodne diesle, podziwiam wiedzę techniczną, podziwiam dowcip i cięta ripostę.

 

Jesteście kwiatem inteligencji tego forum. Nie wsiadajcie nigdy wszyscy razem do jednego samolotu.

 

 

Pozdrawiam i Życzę Wam Dalszych owocnych dyskusji ;-)

mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
GR, nikogo nie obraziłem.

Nie trzeba od razu obrażać, żeby dostać ostrzeżenie.

Dostałeś za to:

a Ciebie ??

Ciebie zamiata kolego z miasta, każde Audi A4 3,0D ! Wstyd !!! Wstyd !!! Wstyd !!!

Blamaż i Wstyd !!! Wstyd i Blamaż !!!

 

Nie ma nic gorszego jak BMW nie daje rady ze świateł Audi ..... no wstyd kolego, no wstyd, wstyd, wstyd.... wasze stowarzyszenie traktor-bmw-klub-polska, pod patronatem Ursus-klub-polska przynosi nam wstyd. Dosłownie.

 

A zwłaszcza za to:

A tak przy okazji, powiem Ci przyjacielu, bo Cię bardzo polubiłem, że te wasze próby wyprzedzania w normalnym ruchu coś wam nie wychodzą, przyznam że bezcenne jest wywożenie was na czołowe, po pierwszej próbie jedziecie grzecznie z tyłu tam gdzie wasze miejsce w szyku... odważni jesteście jak widzicie znaczek na tylnej klapie, zaczynacie dopiero kalkulować czy starczy osmolonych koników, jak go nie ma albo są 2 poziome rurki. Takie z was cwaniaczki, a cwaniactwo wasze przelicza się na stan turbo waszych wozideł, (czyli stan zły, bardzo zły, tragiczny).

Jak tego nie łapiesz, to trudno. Na jednego użytkownika straciłem kiedyś dużo czasu, błędu nie powtórzę.

Koniec dyskusji o tym.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej 330D 204KM które realnie ma może 190 - 200KM w zależności od zużycia, ale to i tak zakładając że jest bdb stan.

 

niezły bajkopisarz z ciebie, albo nie masz pojęcia o czym mówisz, a najpewniej jedno i drugie, bo powszechnie wiadomo że M57TUD30 montowany w E46 ma lekkie naddatki mocy i na hamowni wychodzi zwykle między 210 a 218KM.

 

(btw: ponoć 3.0d 204KM w E46 i 3.0d 218KM w E60 nie różnią się fizycznie nawet jedną śrubką, a jedynie zawartością pamięci flash w ECU. czy ktoś mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
oczywiste jest, że 200KM to śmieszna moc w E46, ale popatrz wokół, ile aut jeździ w Polsce z mocą przynajmniej 250 KM ?

Są to ułamki % - o E46 nie wspomnę.

A tylko taka moc zapewnia w miarę bezpieczne i sprawne wyprzedzenie mojego czy innego auta, o mocy 200KM na polskiej krajowej drodze gdzie trzeba się zebrać na tyle szybko żeby nie zaliczyć czołowego.

Chyba jestem dziwny, bo myślałem, że na krajowej drodze wyprzedza się auto, które jedzie wolniej, a nie wolniej przyspiesza :roll:

 

Chyba, że Twój opis sytuacji jest o przyspieszaniu auta, które jest właśnie wyprzedzane. Ale wtedy nie mówimy o kierowcy, tylko debilu\kretynie. A to forum jest jednak o motoryzacji...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Technic,

oczywiste jest, że 200KM to śmieszna moc w E46,

 

Gdzie ja to pisałem??

Ja osobiscie mam inne podejscie do motoryzacji, dla mnie to pasja a im wiecej siedze pod autem tym przyjemniej sie nim jezdzi :)

czy bedzie miec 200 czy 500 to dla mnie i tak bedzie malo :lol:

Taka choroba :mrgreen:

Ale nie oto chodzi i nie o tym temat Ja pisalem mi sie diesel nie oplaca bo za malo jezdze, gdybym robil 50 tys km i wiecej to bym myslal na dieslem

A 200 koni spokojnie odpycha te autko :8)

Dieselczy benzyna to czysta kalkulacja. Ale niech mi nikt nie wmawia, ze kupil diesla dla przyjemnosci z jazdy :duh:

 

off:

Ale ja TC powiedzial 200 koni w motorze to jest cos :cool2:

przyspieszenie od 0 do 200 w 7,5s i 300 w 16,5 (tego nie probowałem) to jest cos :wink: i te uczucie gdy niewiesz czy miales orgazm czy ze..les sie w majty :lol:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta na 5 biegu:

 

316i nie wyprzedzi rozpędzającego się 318i bo ma minimalnie mniejszą moc.

 

318i będzie miało problemy z wyprzedzeniem rozpędzającej się 316i bo różnica w mocy jest mała. Możliwe że zrobi to dopiero na długiej prostej.

 

325i bez problemu wyprzedzi rozpędzające się 318i bo różnica w mocy to przepaść. Wyprzedzi w każdym momencie w zależności od swojego widzi mi się.

 

seria 330D nigdy nie wyprzedzi seria 330i.

 

GR,

Nadal czegos nie rozumiesz, potrafisz coś poza śmiesznymi wywodami ? Taki przepisowy jesteś ?

Zanim kogoś pouczasz, patrz jak Ty jeździsz.

 

Obłudny jesteś jak policjant który złapał wielkiego przestępce bo ten przekroczył prędkość, tylko że gdyby policjantów badać na wariografie i wynik był warunkiem pracy w policji, lotna by nie miała kadr.

 

Co nie znaczy że nie masz racji, i że nie jest to złe, każdy z nas jak przemyśli czasami swoje zachowanie na drodze ma refleksje... pytanie czy każdy wyciąga wnioski bo szczęście nie trwa wiecznie.

 

To co ? BAN ? coś znów nie po myśli ? czy prawda boli ?

Edytowane przez mple
mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta na 5 biegu:

 

316i nie wyprzedzi rozpędzającego się 318i bo ma minimalnie mniejszą moc.

 

318i będzie miało problemy z wyprzedzeniem rozpędzającej się 316i bo różnica w mocy jest mała. Możliwe że zrobi to dopiero na długiej prostej.

 

325i bez problemu wyprzedzi rozpędzające się 318i bo różnica w mocy to przepaść. Wyprzedzi w każdym momencie w zależności od swojego widzi mi się.

 

seria 330D nigdy nie wyprzedzi seria 330i.

 

GR,

Nadal czegos nie rozumiesz, potrafisz coś poza śmiesznymi wywodami ? Taki przepisowy jesteś ?

Zanim kogoś pouczasz, patrz jak jeździsz sam.

 

Obłudny jesteś jak policjant który złapał wielkiego przestępce bo ten przekroczył prędkość, tylko że gdyby policjantów badać na wariografie i wynik był warunkiem pracy w policji, lotna by nie miała kadr.

 

Co nie znaczy że nie masz racji, i że jest to złe, każdy z nas jak przemyśli czasami swoje zachowanie na drodze ma refleksje... pytanie czy każdy wyciąga wnioski bo szczęście nie trwa wiecznie.

tylko różnica jest taka że Ty piszesz nie o wyprzedzaniu , normalnym wyprzedzaniu tylko o ściganiu się w ruchu drogowym ....

i widzę że jesteś jednym z tych którzy jak się ich wyprzedza to wciskają gaz ... :duh:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę o tym że się rozpędzam dynamicznie na 3, 4, 5 biegu a w tym momencie ktoś z tyłu chce mnie wyprzedzać a ma 10 KM więcej....

 

Uważam że przy tych samych masach i dużych prędkościach, potrzebne jest minimum 30 - 50KM więcej.

Dlatego w kontekście tematu, 330D w serii nie jest mi straszne. To wszystko. Nie wiem co tu jest niezrozumiałe.

 

Takie sytuacje to normalne zachowania na drodze.

Edytowane przez mple
mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę o tym że się rozpędzam dynamicznie na 3, 4, 5 biegu a w tym momencie ktoś z tyłu chce mnie wyprzedzać a ma 10 KM więcej....

 

Uważam że przy tych samych masach i dużych prędkościach, potrzebne jest minimum 30 - 50KM więcej.

Dlatego w kontekście tematu, 330D w serii nie jest mi straszne. To wszystko. Nie wiem co tu jest niezrozumiałe.

przed chwilą napisałeś 5 bieg , czyli nie rozpędzasz się ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta na 5 biegu:

 

316i nie wyprzedzi rozpędzającego się 318i bo ma minimalnie mniejszą moc.

 

318i będzie miało problemy z wyprzedzeniem rozpędzającej się 316i bo różnica w mocy jest mała. Możliwe że zrobi to dopiero na długiej prostej.

 

325i bez problemu wyprzedzi rozpędzające się 318i bo różnica w mocy to przepaść. Wyprzedzi w każdym momencie w zależności od swojego widzi mi się.

 

seria 330D nigdy nie wyprzedzi seria 330i.

 

GR,

Nadal czegos nie rozumiesz, potrafisz coś poza śmiesznymi wywodami ? Taki przepisowy jesteś ?

Zanim kogoś pouczasz, patrz jak Ty jeździsz.

 

Obłudny jesteś jak policjant który złapał wielkiego przestępce bo ten przekroczył prędkość, tylko że gdyby policjantów badać na wariografie i wynik był warunkiem pracy w policji, lotna by nie miała kadr.

 

Co nie znaczy że nie masz racji, i że nie jest to złe, każdy z nas jak przemyśli czasami swoje zachowanie na drodze ma refleksje... pytanie czy każdy wyciąga wnioski bo szczęście nie trwa wiecznie.

 

To co ? BAN ? coś znów nie po myśli ? czy prawda boli ?

 

Jednym slowem podsumuje twojego posta: BULLSHIT

I pilnuj sie ze slowami bo BAN to najmilsze co moze cie spotkac za takie teksty :norty:(tu Mod decyduje)

Ten o wariografie podchodzi pod ART 212KK :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę o tym że się rozpędzam dynamicznie na 3, 4, 5 biegu a w tym momencie ktoś z tyłu chce mnie wyprzedzać a ma 10 KM więcej....

mple, nie ściemniaj z tymi 10KM więcej, bo zazwyczaj auta nie mają oznaczeń silnika na grillu. Widać gołym okiem, żeś młody gniewny na drodze i żaden kozak Ci nie podskoczy.

Niech tak będzie, ale pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze i nie wszyscy są takimi mistrzami kierownicy jak Ty. Takie podejście jest dobre na tor wyścigowy, a nie na nasze polskie drogi.

Nawet jeśli ma 100KM mniej od Ciebie, a porusza się szybciej niż Ty, to należy dać mu jechać, a nie demnostrować swoje chore ambicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Takie podejście jest dobre na tor wyścigowy, a nie na nasze polskie drogi.

 

Prosze cie, nie pisz głupot na torze trzeba sie umiec zachowac :twisted:

Wiesz mi, gdyby na drogach była taka kultura jak na torach nikt by nie narzekał :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie, nie pisz głupot na torze trzeba sie umiec zachowac :twisted:

Wiesz mi, gdyby na drogach była taka kultura jak na torach nikt by nie narzekał :cool2:

W którym momencie napisałem głupotę? Chcesz mi powiedzieć, że na torze wyścigowym, jak ktoś Cię wyprzedza, to puszczasz nogę z gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mnie doszedl to znaczy ze jest szybszy i tak umozliwiam mu wyprzedzenie mnie w taki sposob aby nie musial hamowac/zwalniac.

Co niekoniecznie zmusza mnie do hamowania :cool2:

W wiekszosci sportow samochodowych takze regulamin jasno mowi, o przeszkadzaniu w wyprzedzaniu/dublowaniu innych aut :mrgreen:

A wiec na torze pelna kulturka musi byc :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mnie doszedl to znaczy ze jest szybszy i tak umozliwiam mu wyprzedzenie mnie w taki sposob aby nie musial hamowac/zwalniac.

Co niekoniecznie zmusza mnie do hamowania :cool2:

W wiekszosci sportow samochodowych takze regulamin jasno mowi, o przeszkadzaniu w wyprzedzaniu/dublowaniu innych aut :mrgreen:

A wiec na torze pelna kulturka musi byc :cool2:

W przypadku wyścigów pojazdów tej samej klasy nie ma mowy o przepuszczaniu rywali na torze, więc nie pisz głupot, że jeśli ktoś Cię doszedł, to go grzecznie przepuszczasz, no chyba, że jesteś dublowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o matko... mple zbanowany, a Wy teraz będziecie się kłócić o regulamin FIA w wątku d czy i :duh:

Grzesiu, bo ten wątek staje się od ca. 30 stron ;) swoistym off-topem, więc skoro już, to musimy się spotkać i zobaczyć czy od 100 km/h na 5.biegu szybciej przyspieszasz niż ja ;) :mrgreen: :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale mam steptronic więc mogę spiąć na 5.biegu ;) Wiedziałem że speniasz i znajdziesz jakąś cienką wymówkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam steptronic więc mogę spiąć na 5.biegu ;) Wiedziałem że speniasz i znajdziesz jakąś cienką wymówkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Na 5 wygrasz :wink: na 2 Stawiam na GR :cool2:

Dlaczego diesle sa zle:

http://www.youtube.com/watch?v=uOj6gPwkiXg&feature=player_embedded

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam steptronic więc mogę spiąć na 5.biegu ;) Wiedziałem że speniasz i znajdziesz jakąś cienką wymówkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Na 5 wygrasz :wink: na 2 Stawiam na GR :cool2:

Dlaczego diesle sa zle:

[...]

 

jak już jesteśmy przy silnikach kolejowych, to można sobie w ramach ciekawostki poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejowy_silnik_spalinowy :)

 

w najpopularniejszej na polskich torach SU46 mamy 2250KM przy 1500rpm z pojemności 95,6 litra w 12 garach. :mrgreen: i ten stopień sprężania 11,3 :mrgreen: planowany upgrade tego silnika do 16 cylindrów, 128l pojemności skokowej i 3000KM się nie udał, bo ukręcały się wały korbowe :)

 

spalanie też jest ciekawe, np. 14D40 z ST44 spala ok. 1000 litrów ropy na godzinę pracy - ale to jednostka napędowa której korzenie sięgają lat 30-tych XX w, przy niej M21 to cud techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.