Skocz do zawartości

ubezpiecznie OC AC nowy nabytek poradzcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z nowym nabytkiem E46 318d Touring 2002 r., zwracam się z pytaniem w sprawie ubezpieczenia AC+OC, jakie ubezpieczalnie omijać, a które polecacie, narazie rozważam w kolejności cenowej od najtańszej oferty: AXA, Liberty, Alianz, PZU. Różnice są ogromne w moim przypadku ok 1000 zł. Najbardziej zależy mi na AC w szczególności kradzież, czy warto wykupywać tzw. warianty rozszerzone czyli niezmienność ceny samochodu przez cały okres, naprawa na oryginałach. Jak to jest z tym udziałem własnym czy musi on być podany na polisie, czy tylko w OWU podają, dodam iż chce bez własnego udziału. Bardzo proszę doradźcie. Czy warto założyć dodatkowe zabezpieczenie jeśli tak to jakie ??

 

Pozdrawiam Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli interesuje Cie glownie AC od kradziezy, zapytaj w PZU. Maja takie ubezpieczenie, nie pamietam nazwy, ale nazwijmy je mini-casco, ktore zapewnia ochrone od kradziezy i wypadkow losowych (powodz, pozar, grad itp) i kosztuje kilkakrotnie mniej niż pełne AC.

 

Z tym, że jak samochod sobie z wlasnej winy obijesz, to nie podpada to pod takie ubezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Moim zdaniem kupowanie AC bez wykupienia "pełnej opcji" mija się z celem...

Zapłacić dużą składkę, żeby dostać potem ochłap?

Sprawdź sobie dobrze warunki ubezpieczenia TU, bo te tanie TU mają w zwyczaju nie ubezpieczać od wszystkiego i\lub na pełną wartość, a już tym bardziej nie wliczać tego do wyceny przy składaniu "pierwszej oferty".

 

^nie mam tu na myśli celowego ubezpieczania od pewnych zdarzeń, jak np. wyżej podpowiedź - od kradzieży.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad liberty direct lub comercial union, kasa która mi zostanie pomiędzy PZU a tymi ubezpieczalniami to ok 1000 zł

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie AC bez wykupienia "pełnej opcji" mija się z celem...

Zapłacić dużą składkę, żeby dostać potem ochłap?

Dokladnie , konieczny jest wykup opcji ''zniesienie amortyzacji na czesci'' i ''zniesienie udzialu wlasnego'', bo na tym przycinają klientów ubezpieczyciele.

Przyklad udzial wlasny 500 zl, gdy sie nie wykupi zniesienia udzialu wlasnego, odszkodowanie bedzie automatycznie pomniejszone o 500 zl, albo nawet nie wyplacone w ogole gdy np bedzie zbita szyba i koszt naprawy (material i robocizna) będzie nizszy niz 500 zł, to mimo AC placimy za szybe z wlasnej kieszeni.

 

Oczywiscie nalezy wszystko dokladnie sprawdzic i policzyc, z ostatnich promocji rzucajacych sie w oczy to Allianz- znizka dla aut niemieckich i Link4 ubezpieczenie na 12 mc, a placi sie taniej, bo w przeliczeniu za 10 mcy. Ale powtarzam - to może byc ściema i trzeba podejsc do tematu bez emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
zastanawiam się nad liberty direct lub comercial union, kasa która mi zostanie pomiędzy PZU a tymi ubezpieczalniami to ok 1000 zł

 

Spróbuj www.allianzdirect.pl

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz najtaniej, zainteresuj sie ofertą mBanku. Trzeba miec u nich konto, ale jest darmowe - wiec to nie problem. Mozna nawet zalozyc specjalnie po to, zeby z ich oferty ubezpieczen skorzystać. Jesli nie masz konta a ktos z Twoich znajomych ma, zrob sobie kalkulację i zobacz - a nuż wyjdzie Ci interesujaca oferta :mrgreen:

 

Mi OC + AC wychodzi zdecydowanie najtaniej u nich, porownując z dowolną inną firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy warto wykupywać tzw. warianty rozszerzone czyli niezmienność ceny samochodu przez cały okres....

Nie wiem czy któreś z TU oferuje stałą wartość ubezpieczenia dla rocznika 2002? Może uderz do jakiegoś brokera to znajdzie Ci najlepszą ofertę z tego co ma...

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyłem w AVIVA Comercial AC+OC+Asistance+Pakiety Szyby wszystko ok polisę juz dostałem tylko dziś przyszła polisa i w zapisach polisy jest rubryka uszkodzenia pojazdu jak dostałem wycenę to jej nie było, jak gość mnie pytał to powiedziałem że auto jest igła tylko ma wgniotkę na tylnym błotniku taka ok 1 cm srednicy bez uszkodzenia lakieru prawie niezauważalne nie majace wpływu na wartośc pojazdu w danych do polisy wpisali rubryka uszkodzenie : tak - lekkie hmm boje się czy w razie jakiegoś nieszczęścia nie bedą chcieli mnie oskubać czy to jest normalne taki zapis ?? jak zareagować ?? czy zostawić to tak jak jest ??

 

pozdrawiam

 

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 1900 zł AC+OC+szyby+ASS, zniżka 50 OC podobno u nich przenoszona na AC więc po 50 %, bez udziału własnego, naprawa wycena serwis lub kosztorys (nieopłacalne), polise kupiłem w czwartek w poniedziałek była u mnie, płaciłem kartą dostałem dodatkowy rabat 4%, co do likwidacji szkody itp... się nie wypowiadam bo nie miałem szkody ;)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientowałeś się w takich pakietach typu smart casco ? To jest takie AC tylko z wyłączeniem na szkodę powstałą w ruchu drogowamy, czyli obejmuje kradzież, dewastacje, wlamanie, zniszczenie przez pogode lub zwierzęta na drodze, itp. Taki pakiet jest o wiele tanszy o standardowego AC, może warto się tym zainteresowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientowałeś się w takich pakietach typu smart casco ? To jest takie AC tylko z wyłączeniem na szkodę powstałą w ruchu drogowamy, czyli obejmuje kradzież, dewastacje, wlamanie, zniszczenie przez pogode lub zwierzęta na drodze, itp. Taki pakiet jest o wiele tanszy o standardowego AC, może warto się tym zainteresowac?

 

Ile tansze od standardowego AC? Oczywiscie to zalezy od tego ile kto ma znizek itd. Ale czy to jest tylko pare stowek oszczednosci czy tez moze np 1500/2000 zl. Czy ta oszczednosc sie w ogole oplaca, to na to pytanie kazdy musi odpowiedziec sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też jestem na etapie szukania bdb ubezpieczyciela. Aktualnie mam pakiet OC+AC w Uniqa, ale dowiedziałem się parę dni temu, że nie respektują napraw w ASO w ramach rozliczeń bezgotówkowych, jak również wykluczaja montaż oryginalnch części tylko zamienniki. Dodam że wykupiłem zniesienie amortyzacji oraz udział własny. :mad2: Do jakiej ubezpieczalni uderzyć żeby mieć święty spokój w razie draki? Acha, mam zniżki 60%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak.

Kiedyś mialem OC + AC w Warcie.

Później dałem sobie luz i od tego czasu siedzę w PZU. Różnice 100 pln to jest kwota, po która nie bedę sie przejmował.

Likwidowalem, nie ze swojej winy ze dwie szkody. Miło, kulturalnie, sympatycznie, szybko.

Na nic innego nie zamierzam zmieniać. Acha. Po drodze była ubezpieczalnia EFL. Droższa w drugim roku leasingu od PZU, więc, sam rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wstępną kalkulację on-line w mbanku, ale pokazła mi się dziwna plakieta z rubrykami, chodzi o te poniżej. Nie :roll: o co chodzi, co tam robi HDI i dlaczego jest tyle pozycji LP?

 

http://img266.imageshack.us/img266/1640/polisa.jpg

 

Może mi ktoś to rzeczowo wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy wszystko ubezpieczone w PZU - po ostatniej przygodzie z wysepką (wymiana amortyzatora, opony i felgi) nie było najmniejszego problemu z naprawą bezgotówkową w ASO.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co oznaczają tabelki w ofercie m-banku. :P Pozycja Lp 4 daje poczucie spokoju, że ewntualna naprawa odbędzie się za pomoca oryginalnych, nowych części i bezgotówkowo w ASO, ale koszt roczny pakietu nie mały jak na samochód 7 letni. Pociechą jest fakt że wartość samochodu stoi w miejscu w stosunku do tego samego miesiaca rok temu - pewnie przez podniesioną akcyzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.