Skocz do zawartości

Spadek obrotów podczas domykania szyb


gogoad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

W moim nowo kupionym E36 Coupe przy każdym zamykaniu drzwi obroty silnika spadaja lekko (aczkolwiek zauważalnie) w momencie kiedy szyba już jest zamknieta. Oczywiście rozumiem, że silnik elektryczny pobiera duży prąd kiedy napotka opór, a po spadku napięcia akumulatora wykrywane jest zamknięcie szyby. Zastanawia mnie jednak czy alternator powinien stawiać tak duży opór, że aż spadają obroty? Cemu powinienem się przyjrzeć na początku? Akumulator czy alternator, a może coś innego?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

--

Andrzej Duś

http://dus.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spadek obrotów podczas dosuwania szyb jest normalnym zjawiskiem tak samo jak przy zapalaniu świateł lekko spadają obroty a to dlatego że jak sam zauważyłeś alternator stawia opór,tyle że przy zapalaniu świateł obroty powinny się same dostroić a przy domykaniu szyb nie ma takiej potrzeby bo to tylko sekunda i po sparwie

To są moje spostrzeżenia na własnym przykładzie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to samo nowe szczotki regulator i akumulator i przy zamykaniu drzwi włączaniu ogrzewania tylnej szyby i dmuchawy na wyższy bieg obroty chwilowo spadają także to chyba normalka :)

Grass , Gas or Ass - Nobody Rides For Free .


Moja Buma :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=94528&highlight= Sprzedana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ja mam podobny problem przed wymiana oleju obroty byly 900 zawsze

teraz jak wymienilem na nowy obroty mialy 1350 poloznilem linke i mialy jakies 1100 wlaczylem nawiew spadly o 100 wlaczylem nagrzewanie szyby spadly o 50 , i swiatla tez o jakies 50 i maja jakies 900 a;e jak sie nagrzeje silnik to znowu maja jakies 1050 pozniej 1000 i tak skacze moze ktos pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.