Skocz do zawartości

E-39 w czym lepsze od e-46


Michał77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu nowego auta. Moje obecne 320d automat e-46 chciałem zamienić na e-46 330d.....ale tak sobie myśle czy to dobry pomysł kupić 2 auto, które wizualnie bedzie prawie identyczne....oczywiście moc, jakość wykonanani itd zupełnie inne ale może lepiej zamiast drugiej 3 kupic sobie 5.

Interesuje mnie model 535d lub 530d w skrzyni manualnej (automata juz nie chce).

Najbardziej byłbym ciekaw opinii uzytkownikow, którzy zmienili wlasnie 3 na 5. Dodam, ze intersuje mnie rocznik 2002 - 2003. Na nowszy nie starczy funduszy.

z góry dziekuje na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mialem e46 316i 02r , moze nie najmocniejsza ale jednak,pozniej zmienilem na e39 528i 98r roznica kolosalna na kozysc e39.Komfort nieporownywalny, pewnosc prowadzenia tez no i wieksze auto ale to tylko moja opinia ,chetnie poczytam opinie innych.Dodam ze zmienilem dalej na e39 525i 01r. :cool2:
m3GreenHell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda zmienilem e36 na e39 i tak jak Kolega wczesniej pisal, roznica kolosalna. Przede wszystkim o wiele wiecej miejsca w srodku, duzo lepszy komfort podrozowania jak i prowadzenia. Samochod o wiele bardziej stabilny i pewniejszy w prowadzeniu. Mam tez porownanie co do e46 bo mam znajomego co wlasnie ma e46 z 2002 roku. No i jesli chodzi o porownanie obu samochodow pod wzgledem uzytych materialow wewnatrz to roznica rowniez jest ogromna. Spasowanie w e39 jest o wiele lepsze niz w e46 nie mowiac juz o e36. Ja mam silnik 3.0 d i jestem z niego bardzo zadowolony - swietne osiagi i przyzwoite spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie koledze chodziło o 525D vs 530D

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tym, ze w E46 nie uswiadczysz V8 :lol:

 

Kiedy mialem Vectre A kolega mial E46 316 albo 318i (ta wykastrowana dwulitrowka) i mowilem WOW... pozniej kupilem 523iA E39 i wsiadajac do E46 jakos tak mi klaustrofobicznie... brak dwustrefowego klimatronika... i generalnie jakos tak biednie... po przesiadce na 540iA E39 wiem, ze w zyciu bym nie kupil E46, chyba ze cabrio 330D w manualu. Generalnie 3.0D w E46 w manualu jest godne polecenia w kazdej budzie.

 

Bardzo duzo sie zastanawialem nad E38, ale jakies takie zbyt krowiaste jak dla mnie i bardziej dupowoz niz auto ze sportowym zacieciem, takze dla mnie E38 tez nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

chodziło mi o 525d vs 530d.

Dobrze, że jesteście czujni :-)

dzięki za opinie.....chyba musze sie przejechać tym e-39 - wtedy zobacze jak to jest.

Miłam okazje jechac e-34 i e-60 ale tylko jako pasażer i musze przyznać, ze juz nawet ta starsza wersja zrobiła na mnie wrazenie.

Obszerne wnetrze, brzmienie silnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy to dobry pomysł kupić 2 auto, które wizualnie bedzie prawie identyczne....

Hmm... wedlug mnie, wyglad to wlasnie jedna z podstawowych zalet e39 - klasyczne linie sedana. No ale wiadomo, nie kazdemu sie to samo podoba.

 

Jak juz inni pisali, e39 oferuje wiekszy komfort, szczegolnie jak podróżujesz z wieksza liczba pasazerow. Natomiast e46 daje troche wiecej frajdy z jazdy, bo jest lżejsze. E39 to już jednak taka lekka krówka. Zbierac sie zbiera, ale w zakrętach już tak zwinna nie jest.

 

Mimo to, ja tez po pierwszym przejechaniu sie e39 od razu przestałem szukac e46, na ktore tak bylem napalony wczesniej.

Edytowane przez Pete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinna krówka...hihi...jak się ma V8 pod maską to ta krówka w zakrętach staje się narowista :mrgreen: Mam E34 520 i po przesiadce na E39 540IA...łoooo...dzisiaj jeżdżę oboma, na zmianę i każda ma swoje zalety...co ciekawe 540 mogę jeździć wolno...520 jakoś mi to nie wychodzi :twisted: :mrgreen: Komfort czyni cuda :wink:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.