Skocz do zawartości

czujniki desczu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
mam pytanie o czujnik deszczu po czym poznac czy sie go ma - jak go wlaczyc i wylaczyc?? gdzie sie znajduje ??
Opublikowano

W przedniej szybie przy lusterku środkowym.

 

Na manetce od wycieraczek masz przycisk i diodę, jak jest włączony to się świeci na zielono.

 

Na przyszłość proponuje najpierw poszukanie instrukcji obsługi a dopiero potem zadawanie pytań.

E30, E36, E60, E87, F48

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

czujnik deszczu to kicha, przynajmniej w moim aucie.

Dioda się pali, ale wycieraczki i tak chodzą cyklicznie, w tym samym odstępie czasu niezależnie od stopnia zabrudzenia szyby.

Opublikowano
W BMW serii 1 ten czujnik jest do bani. W E60 działa rewelacyjnie! Tutaj to jest jakaś namiastka.

E30, E36, E60, E87, F48

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
w mojej 1 działa idealnie za to w 3 bardzo słabo
Opublikowano
Ja nie wiem co z nim jest... może jest walnięty, ale teraz jak jechałem na czujniku i padał deszcz, to całą szybę miałem w wodzie i nic nie widziałem, a ten jeszcze nie machał wycieraczkami. Próbowałem różnych ustawień, ale jak pada normalny deszcz to jest do bani. Jak pada deszczyk malutki to jeszcze się jakoś ujdzie, ale tak to lipa straszna. Nie wiem, może to kwestia oprogramowania, a może po prostu jest popsuty.

E30, E36, E60, E87, F48

Opublikowano
Ja mam trochę inne obserwacje. Gdy jest drobniutki kapuśniaczek to muszę od czasu do czasu dodatkowo machnąć wycieraczkami. Przy deszczu bardziej "kropelkowym" działa bardzo dobrze. Obecnie mam szybę z czujnikiem firmy NordGlass - ale czujnik zachowuje się dokładnie tak samo jak w wymienionej oryginalnej.
Opublikowano

Z moich obserwacji jest wręcz na odwrót. Jak jadę za jakimś samochodem i jest mokro, to działa w miarę ok, ale jak pada taki typowy deszcz i za nikim nie jadę, to się nie załącza jak szyba jest brudna, tylko raz na jakiś czas tak jakby działał wyzwalacz czasowy.

Czytałem na innych forach i ludzie mają podobny problem z tym czujnikiem. Wymiana pewnie coś koło 1000 zł będzie kosztować co mi się nie uśmiecha :)

E30, E36, E60, E87, F48

Opublikowano
Czujnik jest z tego co zauwazyłem wtopiony w szybę. A to oznacza, że wymiana samego nie jest możliwa. Ale skoro są takie rozbieżności to może istnieje jakaś programowa regulacja czułości (nie piszę tu o przełaczniku w dźwigni wycieraczek).
Opublikowano
u mnie przy słabym deszczyku działa wyśmnienicie, ale jak popracuje przez dłuższy czas to tak jakby uodparniał się na deszcz i rzadziej reaguje ehhh dziwne to jest :?:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.