Skocz do zawartości

E60/E61 Szalejące lusterka


davidoffgold

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc co mam zrobić !!!

Mam e61 z 2004r. Mam lusterka elektrycznie składane, przyciemniane z podświetleniem od spodu.

Jak składam lusterka to prawidłowo działają, ale jak chce rozłożyć to lewe rozkłada się prawidłowo a prawe odchyla się prawie o 180 stopni.

Sprawdzałem czy jest luźne ale nie jest. Podczas ręcznego składania jest wyczuwalny moment w którym powinno się zablokować ale jest on trochę nie w tym miejscu w którym powinien być.

Przy każdym odpaleniu samochodu lusterko prawe delikatnie się odchyla.

o co tu chodzi ?

czy jest możliwość programowania lusterek ?

czasem bywa tak że i lewe odchyla sie o 180 stopni ale po kilku krotnym złozeniu i rozłożeniu trafia we właściwą pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś miałem podobny problem lecz w X5, lusterko potrafiło wariować. Pomogła wymiana i czyszczenie jakiś "blaszek" mechanizmu rozkładania. Tak bynajmniej w ASO zapobiegli temu w ramach gwarancji. Nie wiem na ile mogą się różnić mechanizmem lusterka w e60, ale może to coś pomoże. Być może ktoś uprzejmy po prostu zrobił Ci przysługę przestawiając lusterko na parkingu. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację. Jakiś super sąsiad złożył mi lusterko i od tamtej pory cały czas sa jakieś jazdy z nim

najdziwniejsze jest to, że jak odpalam auto po dłuższym postoju to prawe lusterko, to "warjujące", odchula się o kilka milimetrów czego wogule nie rozumiem. Tak jak by było jakieś spięcie na kilka sekund. Ale jeżeli byłoby spięcie to by nie działało składanie po naciśnięciu guzika od składania. a działa. Na kompie też nie ma żadnego błędu.

CZARNA MAGIA :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja dziś byłem w serwisie, to powiedziano mi, że jakieś tam styki nie łączą, bo się dostała woda. Trzeba rozebrać lusterko i przeczyścić, ale żeby do tego się dobrać, to trzeba rozebrać całe drzwi :) Może jak będę miał czas w weekend to się za to zabiore. Generalnie dziś.. po tym jak całą noc auto stało w ogrzewanym garażu problem znikł, czyli teoria z wodą może działać.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam to samo. Identycznie wręcz i mam juz od dawna diagnozę. W lusterku uszkodzony jest mechanicznie ogranicznik. Powodem było wyrwanie lusterka do przodu przez przechodnia. Może pomóc jedynie wymiana lusterka. Polecam sprawne lusterko używane w dowolnym kolorze bo obudowę możesz zachować swoją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem ustąpił po tym jak całą noc auto stało w ogrzewanym garażu. Uszkodzenie lusterka poprzez "wyrwanie" go do przodu lub na siłę złożenie, to jedno, a zamarznięte styki to drugie :) U mnie na szczęście było to drugie. Choć swoją drogą strasznie wątpliwe jest to, że producent nie przewidział opcji ręcznego składania lusterek pomimo ich elektrycznej regulacji.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich.Miałem ten sam problem i okazało się,że naprawa jest banalnie prosta.Należy wyjąć szybke,następnie odkręcić 4 małe śrubki które trymają plastikowa osłone,zdjąć wszystko oraz wyjąć plastik,który znajduje się na zawiasie lusterka ale ten od góry(bo pod tym na dole nie ma nic jak tylko tuleja która trzyma je do stopki) po zdjęciu zobaczymy spręzyne na tuleji a na samym dole jest czarna okrągła plastikowa podkładka z dwoma wypustkami.I to jest własnie problem.Często te wypustki nie są na swoim miejscu czyli przeskakują na zewnątrz tego wybrzuszenia ustalającego w aluminiowym szkielecie lusterka.Jeśli nie są urwane lub złamane wystarczy delikatnie podważyć spręzyne śrubokrętem płaskim a następnie przełożyć te wypustki między wybrzuszenie ustalające.Oto cała naprawa.Juz wkrótce wrzuce fotki.Mam nadzieje,że moje doświadczenia dla wielu z was okaża się trafne i pomocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sliczne za podpowiedz... We wtorek zabiore sie za rozkrecanie u siebie. Podpowiedz tylko jak bezpiecznie zdjac szklo lusterka, tak zeby nic nie uszkodzic.

 

Pozdrawiam

Najpierw podważyłem szkło cienkim śrubokretem płaskim od zewnętrznej strony do siebie następnie bardzo delikatnie od dołu.Pstyknęło i wyszło,potem odpiąłem kable i przystąpiłem do w/w prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam problem z prawym lusterkiem, dokładniej wkład nie ściemnia się, lewe zaś działa dobrze. Z dnia na dzień przestało, nikt raczej nie uszkodził go na parkingu, składanie działa. Może ktoś miał taką przypadłość? Bezpiecznik raczej odpowiada za oba lusterka? Dzięki Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, uszkodzony jest wkład. Może coś nie styka, nie łączy, albo ktoś wymienił na normalny a ty się nie kapnąłeś :p Bezpiecznik na pewno jest jeden. Z resztą obsługuje on nie tylko lusterka, ale też pewnie inne elementy, więc jakby ci padł, to by był sygnał na kompie, a jak nie to byś zauważył ze coś jeszcze nie działa.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich.Miałem ten sam problem i okazało się,że naprawa jest banalnie prosta.Należy wyjąć szybke,następnie odkręcić 4 małe śrubki które trymają plastikowa osłone,zdjąć wszystko oraz wyjąć plastik,który znajduje się na zawiasie lusterka ale ten od góry(bo pod tym na dole nie ma nic jak tylko tuleja która trzyma je do stopki) po zdjęciu zobaczymy spręzyne na tuleji a na samym dole jest czarna okrągła plastikowa podkładka z dwoma wypustkami.I to jest własnie problem.Często te wypustki nie są na swoim miejscu czyli przeskakują na zewnątrz tego wybrzuszenia ustalającego w aluminiowym szkielecie lusterka.Jeśli nie są urwane lub złamane wystarczy delikatnie podważyć spręzyne śrubokrętem płaskim a następnie przełożyć te wypustki między wybrzuszenie ustalające.Oto cała naprawa.Juz wkrótce wrzuce fotki.Mam nadzieje,że moje doświadczenia dla wielu z was okaża się trafne i pomocne.

 

Ponieważ mam ten sam problem postąpiłem zgodnie z recepta. I niestety muszę się przyznać ze skapitulowałem. Wkładkę można wyjąć bez problemu. Srubki odkręcić tez. (Apropo żeby zdjąć tylnia osłonę wcale nie trzeba odkręcać śrubek). Ale plastiku "który znajduje się na zawiasie lusterka ale ten od góry" wcale zdjąć się nie da, ponieważ stanowi całość z dolnym plastikiem.

Czekam na zdjęcia.

Narazie pozostało poprawianie lusterek ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez tydzień miałem ten problem ciągle.

Wczoraj miałem czas i zaplanowałem naprawę - zanim rozpocząłem wszystko zaczęło działać bezawaryjnie :(

Mimo to rozpocząłem rozbiórkę.

Wszystko poszło OK - ząbki ogranicznika na sprężynie są całe i nie przeskakują :( - wręcz nie ma możliwości przeskoku.

Nie zdiagnozowałem więc co może być przyczyną - może jakaś krańcówka w przekładni przy silniku - tam jednak raczej nie da się już dojść.

Przekonserwowałem, złożyłem i nadal działa OK - nie wiem jednak jak długo - oby jak najdłużej :-)

Jak przestanie to raczej nie wiem co zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam rozebrałem dzisiaj lusterko prawe bo tez mi szaleje ale nie wiem w jaki sposob mam sciagnac ten plastyk na zawiasie on jest odlany w calosci czy jedynym rozwiazaniem jest wyjecie calego lusterka z auta?? moje auto to e60 2006 rok . moze było kilka rodzaji lusterek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ja swoje naprawiłem ale nie do konca teraz zamyka sie i otwiera ale nie da rady sie juz wygiąc w strone przodu. od wewnetrznej strony przeciołem ten odlany z całości plastyk zeby sie dobrac do zawiasa i wyglada na to ze gdzies sie cos urwało ale nie wiadomo gdzie gdyz te lusterka działaja na opór czyli jezeli wyczuje owy opór to sie zatrzymuje . Zrobiłem tak ze wkreciłem śrubke w otwór który widac po zdjęciu tego małego dekielka od spodu. i wszystko działa tak jak powinno, przeciecia wcale nie widac i narazie tak zostaje . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja swoje naprawiłem ale nie do konca teraz zamyka sie i otwiera ale nie da rady sie juz wygiąc w strone przodu. od wewnetrznej strony przeciołem ten odlany z całości plastyk zeby sie dobrac do zawiasa i wyglada na to ze gdzies sie cos urwało ale nie wiadomo gdzie gdyz te lusterka działaja na opór czyli jezeli wyczuje owy opór to sie zatrzymuje . Zrobiłem tak ze wkreciłem śrubke w otwór który widac po zdjęciu tego małego dekielka od spodu. i wszystko działa tak jak powinno, przeciecia wcale nie widac i narazie tak zostaje . Pozdrawiam

 

Składanie lusterek ci działa? Mógłbyś zrobić zdjęcie gdzie dokładnie te śrubkę wkręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak składanie i rozkładanie działa nie wiem czy mi sie chce to jeszcze raz rozbierac nie mam po prostu czasu . ale jak znajde to cos cykne . ale napisałem wczesniej ze jak zdejmiesz ten dekielek od spodu lusterka to widac dziure i tam własnie wkreciłem srubke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.