Skocz do zawartości

[E87] Montaż fabrycznej nawigacji


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś dokładał fabryczną nawigację do swojego BMW?

Wiem, że będzie trzeba dokonać małej modyfikacji w górnej części deski rosdzielczej i będzie trzeba troche rzeźbić z instalacją, ale czy ktoś już to robił?

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie dokładałem bo mam - ale ...

Wcześniej używałem kilku nawigacji przenośnych i gdy przeszedłem na tą wbudowaną w samochód nie mogłem się przyzwyczaić. Powiem tak - wbudowana ma 2 zalety - nie trzeba jej wyciągać/chować i jest zintegrowana z audio samochodu. No może jeszcze przekątna ekranu jest zaletą - ale we wszystkich pozostałych konkurencjach nie ma szans z nawigacją za 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dokładałem bo mam - ale ...

Wcześniej używałem kilku nawigacji przenośnych i gdy przeszedłem na tą wbudowaną w samochód nie mogłem się przyzwyczaić. Powiem tak - wbudowana ma 2 zalety - nie trzeba jej wyciągać/chować i jest zintegrowana z audio samochodu. No może jeszcze przekątna ekranu jest zaletą - ale we wszystkich pozostałych konkurencjach nie ma szans z nawigacją za 300 zł.

 

dokładnie jak piszesz, ale ciekaw jestem czy dłuż będzie rzeźbienia, ponieważ ja mam "pełną" deskę rozdzielczą i nie wiem jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam

 

vazq~

 

popieram , tutaj niestety jest już bardzo duża ingerencja w instalację

Zapytaj w serwisie BMW może występuje wiązka "doposażeniowa" dzięki której wypinasz starą wkładasz nową i wszystko podpinasz a póżniej kodujesz , bo dorabianie kabli ,sztukowaniem zakończy się klęską

Taka wiązka występuje do świateł ksenonowych (jak ktoś nie ma ksenonów a chce mieć) zamawia wiązkę , lampy i wszystko koduję . Wiązka do ksenonowych świateł kosztuje coś około 2100-2200 do navi zapewne będzie droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, nie poddawaj sie

 

zawsze mozesz zrobic cos takiego

- co bedzie rownie efektowne jak oryginalna navi, a przy tym o wiele bardziej rozbudowane

 

vazq~

 

Czy ktoś wie co to jest wsadzone chodzi mi o ten sprzęcik dotykowy ? bo z tego co widzę idealnie pasuje zamiast oryginalnego wyświetlacza , byłbym sam za żeby coś takiego zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, nie poddawaj sie

 

zawsze mozesz zrobic cos takiego

- co bedzie rownie efektowne jak oryginalna navi, a przy tym o wiele bardziej rozbudowane

 

vazq~

 

no to szukamy teraz MIO a potem działamy :)

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kupiłem już ori nawigację zamykaną od E87 teraz szukam odpowiedzniej nawigacji, którą będe mógł tam schować, ponieważ nawi prezentowana u kolegi nie jest nigdzie dostępna :(

podłączyłem już zamykanie i otwieranie wyświetlacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrazeniem - Pioneer AVIC-F500BT pasuje idealnie, ale chyba nie bedzie sie skladal

 

vazq~

 

 

Pioneer może pasować, ale muszę znaleźć navi, która zbudowana jest tylko z wyświetlacza - nie może mieć przycisków na przednim panelu i oczywiście musi być "szczupła" :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipo - dysponujesz zdjęciami jak co zrobiłeś ?

Proponuje aby każdy krok był wpisywany i w miare możliwości dodawane zdjęcia bo jest sporo osób które tym tematem by się zaciekawiły , lecz pisanie że mam wszystkie części i montuje nie jest żadną podpowiedzią

To 'mio' wchodzi bez problemu w oryginalną ramkę pasuje idealnie ? jeżeli ktoś znajdzie ten link również proszę o wklejenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dziura" już wycięta :) okazało się, że są uchwyty, do których przykręca się ori navi. oczywicie włożyłem narazie całą ori nawigację i podłączyłem otwieranie i zamykanie. Teraz jeszcze na spokojnie poszukam nowej Mio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ten temat już był tutaj... ale masz tu link do nawigacji. Ja jestem zadowolony .Zamówiłem do fabrycznie nowego auta .. Jest super! Nie trzeba rozwalać niczego... w serwisie zrobią Ci to bez żadnych śladów ! Zobacz tu http://www.flota.v10.pl/Garmin,nawigacja,w,BMW,5234.html Koszt o ile pamiętam ok. 1200zł ( 2008). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ten temat już był tutaj... ale masz tu link do nawigacji. Ja jestem zadowolony .Zamówiłem do fabrycznie nowego auta .. Jest super! Nie trzeba rozwalać niczego... w serwisie zrobią Ci to bez żadnych śladów ! Zobacz tu http://www.flota.v10.pl/Garmin,nawigacja,w,BMW,5234.html Koszt o ile pamiętam ok. 1200zł ( 2008). Pozdrawiam

 

Czy robiłeś coś takiego? pochwal się jakąś fotką. W którym miejscu to jest montowane - na przyzsawkę do szyby? Ze zdjęć wygląda, że jest sprzęt jakoś przyczepiony do deski (BMW 3), ale niczym nie przypomina orginału, a o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO kwestia wyboru - nowe propozycje BMW w zakresie nawigacji dedykowanych zakladaja pelna integracje navi i bT z systemem glosnikow fabrycznych co jest ciekawa opcja :cool2:

ALE opcja ktora wybral Hipo daje wiekszy ekran, mozliwosc odtwarzania filmow, podpiecia kamery itd.

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.