Skocz do zawartości

[E87] Montaż fabrycznej nawigacji


Hipo

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle zabawy, kombinacji, etc że zarzuciłem temat navi fabrycznej.

Kupiłem NavRoad NR750 BV (7'') i tez jest [bAD]ście :)

...a ile satysfakcji :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czas na odgrzanie kotleta :P

 

zamontowałem MIO S760 - pasuje i sprawuje się bardzo dobrze :cool2:

posiłkowałem się instrukcją zaczerpniętą z poniższego linku

http://www.bmwfaq.com/f31/montar-navegador-mio-usando-la-carcasa-original-bmw-lleva-divx-tdt-gps-mp3-388131/

 

troche mi ręce drżały jak rozkręcałem nową nawigację :shock: ale jakoś poszło i wszystko się udało

 

http://img13.imageshack.us/img13/1585/dsc6729w.th.jpg

 

polecam wszystkim taką operację, którzy nie mają dużej navi :D służę pomocą :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na odgrzanie kotleta :P

 

zamontowałem MIO S760 - pasuje i sprawuje się bardzo dobrze :cool2:

posiłkowałem się instrukcją zaczerpniętą z poniższego linku

http://www.bmwfaq.com/f31/montar-navegador-mio-usando-la-carcasa-original-bmw-lleva-divx-tdt-gps-mp3-388131/

 

troche mi ręce drżały jak rozkręcałem nową nawigację :shock: ale jakoś poszło i wszystko się udało

 

http://img13.imageshack.us/img13/1585/dsc6729w.th.jpg

 

polecam wszystkim taką operację, którzy nie mają dużej navi :D służę pomocą :8)

 

a jak z ładowaniem MIO ? jakoś da się wszystko połączyć ?

Wycinałeś sam w desce dziurę czy zmienialeś deskę , czy gdy ściągałeś deskę nie znalazłeś przypadkiem kostki/ek do podpięcia fabrycznego wyświetlacza ?

MIO S760 idelanie pasuję , skąd "dorwałeś" całą ramkę do navi ?

Dobrze rozumiem że ekran można zamknąć (do deski) czy w tym przypadku jest to nie możliwe ? z pozycji za kierownią łatwo ustawia się coś na tym urządzneiu ?

Mile widziane więcej zdjęc twojego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka jest podłączona pod napięcie "+ po dtscyjce" np zapalniczka :) - najlepiej jest wyjąć baterie z mio i jak włączasz zapłon to navi statuje, a jak wyłączasz to nawi się wyłącza.

Dziura w desce była cięta BOSHEM, ponieważ jest to cholernie gruby materiał i w środku są już przygotowane miejsca na wkręty

Brak jest jakiej kolwiek wiązki, ale podłączenie mechanizmu opuszczania i podnoszenia jest bardzo proste (podłącza się 4 kabelki pod kostkę z głśnikami)

 

KOSTKA W NAWI (mała, płaska koloru siwego) - RADIO W AUCIE (kostka z głośnikami)

pin 1 : (plus) -> Radio = pin 15 (czerwono/zielony - gruby kabel)

pin 3 : (minus) -> Radio = pin 12 (brązowy - gruby kabel)

pin 5 : K_CAN High -> Radio = pin 11 (pomarańczowo/zielony)

pin 6 : K_CAN Low -> Radio = pin 9 (zielony)

 

Kupiłem całą navi za 350 PLN na allegro :D :D - wyjąłem z niej wyświetlacz i włożyłem wyświetlacz z MIO, który jest ciut większy po bokach - tu trzeba z ramki wyciąć "wyrwać" 4 uchwyty i wszystko gra :cool2:

Z pozycji kierowcy navi troche jest za daleko, ale nie grzebiemy ciągle w nawigacji podczas jazdy :)

Ekran po włączeniu zapłonu się wysuwa, a po wyłączeniu chowa i idzie spać by przy następnym razie mógł wstać :8) :D

aha i bardzo ważne - ze starej navi wyjmujemy tylko wyświetlacz - płytkę z elektroniką zostawiamy, gdyż odpowiada ona za podnoszenie i opuszczanie nawigacji.

Zdjęcia będą i nawet filmik trzeba zrobić :) :D

służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

troche mi ręce drżały jak rozkręcałem nową nawigację :shock: ale jakoś poszło i wszystko się udało

 

 

Jest ryzyko jest zabawa :P

 

Ciekawie to wygląda , patrzyłem na allegro to koszt takiej navi to 1100-1200zł + wyświetlacz od e87 kolejne kilka stówek

Koszt założenia całkowicie orygianlnego zestawu profesional do e87 (radio , wyświetlacz , iDrive , wszystkie kable ) to około 3 tys zł do tego albo wycinanie dziury w desce lub nowa deska z allegro około 1400zł

Dlatego pytałem o kostki do wyświetlacza bo podobno pod deską są kostki :) ale ile w tym prawdy

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specialnie dla wszystkich bawiących się w cięcie deski pod zabudowe orginalnego monitora nawigacji lub schowka na rękawiczki.

Szablon znalazłem na Hiszpańskim forum miłośników Carputer'ów i BMW series 1, potym jak w serwisie BMW zaśpiewali mi 25 Pounds za taki szablon :duh: .

http://images41.fotosik.pl/239/13c6926d00cbfcadm.jpg

Pomiędzy krawędzią otworu przycisku (to to z nożyczkami) a dolną krawędzią otworu nawigacji jest 57mm odległości.

Miłej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ,że sam bym się bał za to wziąść :roll:

 

jak to się mówi?? jest ryzyko, jest zabawa - ja zaryzykowałem i się bawię :D :8) :lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specialnie dla wszystkich bawiących się w cięcie deski pod zabudowe orginalnego monitora nawigacji lub schowka na rękawiczki.

Szablon znalazłem na Hiszpańskim forum miłośników Carputer'ów i BMW series 1, potym jak w serwisie BMW zaśpiewali mi 25 Pounds za taki szablon :duh: .

http://images41.fotosik.pl/239/13c6926d00cbfcadm.jpg

Pomiędzy krawędzią otworu przycisku (to to z nożyczkami) a dolną krawędzią otworu nawigacji jest 57mm odległości.

Miłej zabawy :D

Dzięki za szablon, może się kiedyś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tiak :mrgreen:

ale trzeba było delikatnie powiększyć obudowę od ori navi bo MIO jest o 1 cm szerokości i 0,8cm wysokości większa - powiększeniem zajął się nijaki PAJEROS - on nie jest z forum BMW.

Działa wszystko idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej kostki niestety nie da się dokupić (jak na złość bo większość jest a tych z K-CAN nie ma), ale jak chcesz to mogę Ci w ciągu kilku dni wysłać diagram z WDSa gdzie który kabelek robi i sobie polutujesz. Ale musisz tą wtyczkę załatwić, bo nie wiem czy dasz radę coś zastępczego znaleźć do podłączenia do kontrolera. Widziałem monitory do Businessa na Allegro za 350zł. Z wersji LCI są dwa razy droższe. Obydwa da się podłączyć pod systemy M-ASK i CCC (Z CCC bywają problemy z przesunięciem obrazu, bo ma oryginalnie nieco większy ekranik, ale ja się u siebie z tym uporałem więc da się) ale tylko ten drugi chodzi pod CIC (z dyskiem twardym). Generalnie doposażenie w nawigację auta które nigdy jej nie miało jest dużym problemem, bo wymaga pociągnięcia magistrali światłowodowej MOST która w tych autach nie występuje. Ale nie jest niemożliwe. Choć w serwisie BMW powiedzą Ci inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... wszystkie kostki są potrzebne do uruchomienia silniczka od navi bo silniczek jest dziwnie połączony z plytą - nic nie jest potrzebne od wyświetlacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się Kamil20011, że temat to "[E87] Montaż fabrycznej nawigacji", nie przypominam sobie żeby BMW gdziekolwiek oferowało jakieś "MIO".

Chciałem Ci pomóc ale widzę że się nie da. Z wiring diagramem wiedziałbyś które przewody za co odpowiadają.

Nie są też potrzebne wszystkie kostki do uruchomienia silniczka od navi. Byle technik elektronik zbuduje Ci układ sterownika silnika krokowego w 10 minut...hmm, gdzieś taki nawet miałem, ale hmm, nie chce mi się szukać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolega Yurien nie jest chętny dzielić się wiedzą, ale no coż damy jakoś radę bez niego..

Kamil,

operację robiłem jakiś czas temu... http://www.bmwfaq.com/f31/montar-navegador-mio-usando-la-carcasa-original-bmw-lleva-divx-tdt-gps-mp3-388131/

i najwazniejsza kostka to ta, od silniczka do płyty głównej :twisted:

niżej masz, jak podłączyć silniczek do kostki w radio

KOSTKA W NAWI (mała, płaska koloru siwego) - RADIO W AUCIE (kostka z głośnikami)

pin 1 : (plus) -> Radio = pin 15 (czerwono/zielony - gruby kabel)

pin 3 : (minus) -> Radio = pin 12 (brązowy - gruby kabel)

pin 5 : K_CAN High -> Radio = pin 11 (pomarańczowo/zielony)

pin 6 : K_CAN Low -> Radio = pin 9 (zielony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie masz oryginalnej kostki to chyba się da 4 druty przylutować? albo uciąć po 2 stronach i zrobić inna kostkę?

Jak chcesz decydować się na poważne modyfikację typu cięcie deski czy wymiana całej deski z dziurą :) , to dolutowanie 4 kabli nie powinno być problemem tym bardziej że Hipo opisał kolory kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.