Skocz do zawartości

E34 gumy belki tylnej- jakie i gdzie w W-wie


Rafrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poprosze o poradę w którym sklepie (cena też ma znaczenie choć w pierwszym rzedzie jakość) w Warszawie dostanę dobre gumy na których zawieszona jest belka tylna (niestety ale nie znam ich fachowej nazwy) w moim E34 (kombi z 1995r). Auto nie przeszło przeglądu technicznego czemu się nie dziwię jak mi diagnosta pokazał w jakim stanie są te gumy.

Oczywiście przed przeglądem auto było u mechanika, i sporo mnie kosztowało zrozbienie porzadku w zawieszeniu przednim, nie wiem dlaczego nie zwrócił mi on uwagi na tył choć prosiłem aby sprawdził całe auto bo jest przed przeglądem.

Dziękuję za szybką podpowiedź.

>TDS bez "S">
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci zapewne o tuleje belki tylnej, czemu mechanik nie zwrocil uwagi.. hmm moze dlatego ze sporo przy tym roboty i moze Cie to sporo kosztowac

same tuleje nie sa drogie, bo za okolo 50 zl sztuke kupuje sie dobrej firmy

ja do siebie zalozylem lemforder i cos kolo tego mnie to kosztowalo.

przy okazji wymien sobie laczniki tylnej belki z wahaczem, tzw. ósemki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci zapewne o tuleje belki tylnej, czemu mechanik nie zwrocil uwagi.. hmm moze dlatego ze sporo przy tym roboty i moze Cie to sporo kosztowac

same tuleje nie sa drogie, bo za okolo 50 zl sztuke kupuje sie dobrej firmy

ja do siebie zalozylem lemforder i cos kolo tego mnie to kosztowalo.

przy okazji wymien sobie laczniki tylnej belki z wahaczem, tzw. ósemki

 

Nie ma aż tyle roboty jak się chce. Polecam poczytać : viewtopic.php?f=71&t=19493.

Z tymi łącznikami też się zgadzam, warto wymienić.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem wszystko co doradzaliscie i auto przeszło przeglad śpiewająco :D .

A że nie ma działu humoru to Wam napiszę jak to jechałem na przegląd. Odebrałem auto od mechanika w czwartek, od razu postanowiłem pojechać na przegląd techniczny, jak tylko ruszyłem spod domu sama z siebie pękła mi szyba od nalepki z nr rejestracyjnym az pod lusterko wewnętrzne (prawie), czyli pojechałem zamiast na przegląd zapisac się do szklarza w kolejkę,po odbiorze pojazdu w piątek zaliczyłem przegląd.

Ktoś pomyśli że to koniec, ale nie, w sobotę rano żona stwierdziła że wypuści naszego kota na podwórko (mieszkamy w domu jednorodzinnym), kot wlazł na dach E34 a pies (owczarek niemiecki za nim), maska-dach klapa tył no i oczywiscie nowiusieńka szyba porysowane. Nie wiem czy sie spolerować tą szybę, w tej sprawie założe nowy wątek by nie zaśmiecać.

Załamay :duh: :duh: :duh: :mad2: :mad2: :mad2:

>TDS bez "S">
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja powiem co w płocku,

 

wiec gumy belki lemforder czy jak to sie pisze :roll: te osemki jakas inna firma tez niemiecka i podobno bardzo dobra, plus robota, plus podciagniecie paska od wspomy bo mi sie nie chcialo cena uwaga--->>>> 380 zl z wymiana czesciami itd

 

cala robota trwala rowniotko godzinke, wjechalem o 11 z minutami a o 12 wyjechalem autem, wymieniane obydwie tuleje tylnej belki, i te osemki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawde tanio, ale wiesz że w tym dziwnym mieście w któym żyję ceny usług stoją na głowie, chociaż naprawiałem na wsi. Jedna guma (tuleja belki) cena 70 (też lemforder), jedna ósemka 90 zł (też chyna lemror...) oraz jeszcze po jednym czymś cena chyba 60 zł/szt. Ceny części dyktował mechanik. No i dłuzej naprawiał. Ale na swoją pociechę tak myślę ze w samej W-wie zapłacił bym jeszcze drożej.
>TDS bez "S">
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem w stacji gdzie sa podnosniki itd.. i sprawdzeni mechanicy, ceny sa bardzo fajne, ruch straszny u nich jest, bo sa bardzo dobrzy i tani...i maja sklep obok wiec mozna odrazu czesci braci daja juz ze znizka jak sie u nich robi...

 

lem guma placilem ok 57 zl chyba, a te usemki cos kolo 70 zl.. jakas inna firma bo lema strasznie drogie, ale tez cos niemieckiego i bardzo dobrego... podobno

 

za czesci 244 zl placilem, a w sumie za calosc 380 zl, ale roznica w cenach az taka to troszke duzo i tak... bo to nie bylo robione u pania henia w stodole tylko w profi warsztacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.