Skocz do zawartości

Polerka kloszy?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Zastanawiam sie nad polerka kloszy, z tego co sie orientuje moje to sa te "plastikowe" i polerka daje rewelacyjne efekty. Teraz wygladaja tak:

 

http://img14.imageshack.us/img14/1582/klosze.jpg

 

Slyszalem, ze przy szlifowaniu sciagamy warstwe ochronną. Mam pytanie czy po całym procesie szlifowanie + polerka da sie pokryc czyms klosze w zastepstwie tej ochronnej warstwy (co to za ochrona jak doprowadzila do takeigo stanu klosze :P )? Ludzie pisza ze po polerce szybko dochodzi do zabrudzenia kloszy, a moze to nieprawda? Drugie wyjscie to kupno nowych jednak po przejrzeniu netu nowych nie znalazlem, a uzywanych jak na lekarstwo i bez szału. Doczytalem tez ze te klosze sa nierozbieralne. Co radzicie?

Opublikowano
Są to lampy sprzed liftu a więc można ściągnąć sam klosz.
Opublikowano
  • Autor
Widzialem na forum jak gosciu robil to bez sciagania kloszy wiec po co sie bawic :)
Opublikowano

co do polerki możesz robić ją na samochodzie bez wyciągania całych lamp, możesz też je wyciągnąć - rozebrać umyć od wewnątrz, wypolerować zewnętrzną stronę - efekt będzie bardziej widoczny - Twój wybór

jeżeli nie chcesz robić polerki nie musisz wymieniać całej lampy, możesz wymienić szkło reflektora który w samochodach przedliftowych jest rozbieralny (na zatrzaski) np. http://allegro.pl/item773157319_szkla_reflektorow_nowe_bmw_5_e39_96_00_bialy_wwa.html

Opublikowano
A ja uważam, że polerka daje mierny efekt. Ja u siebie wymieniłem szybki. Kupiłem Depo, są najbardziej podobne do oryginału, dodatkowo mam teraz biały kierunek. Koszt ok. 300 zł.
Opublikowano
Klosze mają warstwę utwardzoną. Można je lekko podpolerować, ale tak, żeby jej zupełnie nie zetrzeć, bo wtedy momentalnie znów zdziadzieją.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kiedyś odnawiałem koledze takie klosze były w gorszym stanie niż twoje , a zrobiłem to tak:Użyłem do tego papieru wodnego P2500 i Lakieru bezbarwnego,zmatowałem całą lampę papierem na wodę, odtłuściłem benzyną abstrakcyjną , okleiłem do malowania i pomalowałem lakierem.Efekt zajebisty i za małe pieniądze.A wyglądało to tak: http://images38.fotosik.pl/223/109b548c5b717511m.jpg

http://images35.fotosik.pl/82/15d404320da6d126m.jpg

http://images46.fotosik.pl/226/267c3d0b864a3878m.jpg

Bardzo Mafijny Wóz
Opublikowano
a co z tylnymi lampami plastikowymi, mozna je tez polerowac? jakies propozycje jak sie za to zabrac, czy pierw papier wodny czy od razu pasta tylko jakies scieralnosci?
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Wania

Nic nie ruszaj, nie rób żadnej polerki, to daje efekty ale tylko na chwilę, później klosze wyglądają gorzej niż przed polerka!!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

masmisza- w sumie masz racje. Przy cenie zestawu szkiel za 300zl chyba nie ma sensu bawic sie w szlifowanie/polerowanie.

 

http://allegro.pl/item893539453_szkla_reflektorow_nowe_bmw_5_e39_96_00_bialy_wwa.html

 

Powod prosty trzeba by to powtarzac co kilka miesiecy. A tak raz i spokoj. Problem w tym ze nie chce zmieniac migaczy na biale. Podoba mi sie klasyczny styl. Poszukam na allegro z zoltymi migaczami.

Opublikowano

ja kiedyś jak miałem 320d to polerowałem w nim klosze, robiłem to wg opisu z forum

na początku papier ścierny, używałem kilka ich rodzajów, od takiego z największą gramaturą do najmniej, duże ilość wody, na końcu pasta polerska wraz z wiertarką (na najmniejszych obrotach ) ze specjalną końcówką polerską i było cacy

robiłem to bez sciągania kloszy, oczywiście wszelkie elementy wokól lamp obkleiłem folią i taką taśma malarską by nie poniszczyć

koszt materiałow z 25 zł i trochę czasu

Opublikowano
robiłem podobnie jak "ppatryk" i różnica była dostrzegalna wiec polecam, lecz w niektórych kloszach e46 nie da się tego zrobić jeżeli są nieoryginalne wtedy wyglądają jak porysowane ale tak naprawdę są popękane w środkowej części plastiku z czym nie da się nic zrobić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.