Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej piloty nie działają -bezpieczniki całe aku dobre . Co jeszcze może być ?

Podpowie ktoś bo tracę cierpliwość otwierać zamki z niezręcznego kluczyka :(

A mój elektromechanik puki co każe mi czekać z uwagi na świeże ojcostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wtam

 

dzis pojechalem do skepu wszytko ok , wracam ze sklepu auto nie otwiera sie z pilota. slychac nie przy kazdym nacisnieciu przycisku ze jaki mechanizm sie deluikatnie porusza ale nie otwiera otwiera tylko klape tylnia. z zamykaniem tez jest jakos reaguje i nie czy to bateria??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pilocie nie ma bateri jest akumulator,który się ładuje ,gdy go używasz .

Myślę ,że to nie jego wina . Weż zapasowy i sprawdż jak będzie się zachowywać .

Jeśli dalej będą takie same objawy to pozostaje sprawdzenie poprawności działania sterowania zamkami i mechanizmów.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz idriva to w ustawieniach jest progamowanie funkcj personalizacji zapisywanych w kluczyku i są tam opcje otwierania i zamykania zamków w drzwiach .

Może coś się poprzestawiało i masz tylko zakodowane otwieranie drzwi od kierowcy.

Jak to wyszło ,że nie masz drugiego i dodatkowo jeszcze jednego "surówki".Ja bym się bał o swoje auto bez tych ori . kluczy :!:

 

W "czipie" który posiadasz jest wyciagany normalny kluczyk . Wyciągnij go i za jego pomocą otwieraj i zamykaj auto może efekt bedzie inny niż przy użyciu pilota.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem bezpieczniki chyba 57 byl spalony i brak 33.

wymienilem brak reakcji przejechalem sie kawalek zgasilem auto wyciagam pilota i dziala otwiera i zamyka wszyskie drzwi.

widocznie bezpiecznik byl winny. a sprzedawca zgubil oba klucze i dorabial na szybko i dorobil tylko jeden.

musze sie udac po drugi ponoc tylko 160 euro kosztowal ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 euro to sam kluczyk może kosztować kolego.

 

Pzdr

 

 

moze w polsce kolego :mrgreen:

 

 

jak wyzej pisalem bylem wczoraj w ASO zrobienie 2 dzialajacego kluczyka to koszt 173€

i tu pada moje pytanie jak to mozliwe ze w PL gdzie kolawlski zarabia duzo mniej od przyslowiowego kelera. podajecie koszta dorobienia klucza zedu 1500zl :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
160 euro to sam kluczyk może kosztować kolego.

 

Pzdr

 

 

moze w polsce kolego :mrgreen:

 

 

jak wyzej pisalem bylem wczoraj w ASO zrobienie 2 dzialajacego kluczyka to koszt 173€

i tu pada moje pytanie jak to mozliwe ze w PL gdzie kolawlski zarabia duzo mniej od przyslowiowego kelera. podajecie koszta dorobienia klucza zedu 1500zl :duh:

 

A gdzie ktoś napisał że koszt w PL to 1500 zł ? Z tego co wiem to 700-800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobne pytanie jak to ,że Kowalski zarabia średnio 2.000 zł a litr ropy w PL i DE kosztują podobnie tyle ,że w DE Piter i Helga zarabiają średnio 8.000 zł.

Nic to nikogo nie obchodzi w tym kraju i dlatego są takie a nie inne ceny w serwisach . Jeśli stać kogoś na takie auto to stać na serwis a jak nie to pozostaje Prowident :mrgreen:

 

Dzwoniłem do ASO w Olsztynie i cena za nowy kluczyk do danego auta to koszt 1620 zł . :evil:

 

Nawiasem mówiąc dzisiaj też dziwną sprawę miałem ,gdyż otwieram auto a tu nic :duh:

Ręcznie kluczykiem otworzyłem auto ale tylko drzwi od kierowcy . Reszta zamknięte i nawet nie drgnie .

Od razu dobrałem się do bezpieczników ( myślałem ,że mnie cholera ściśnie jak one są głęboko w tym schowku zwłaszcza ,że prawe drzwi zaryglowane i nie ma jak tego bezpiecznika schowanego na równo z tablicą wydostać :duh:

Dopiero żona bo ma małe dłonie i przy pomocy pilnika do paznokci go wydostała ( numer 57 - 15 niebieski ).

Po wymianie przepaleńca wszystko działa bez problemów . Ten samochód im bardziej go poznaję tym bardziej uważam ,że nadaje się dla ludzi , których stać na serwis bo samemu to praktycznie nic przy nim nie da rady zrobić bez totalnego kombinowania i znajomości programisty .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzwoniłem do ASO w Olsztynie i cena za nowy kluczyk do danego auta to koszt 1620 zł . :evil:

 

To ASO w Olsztynie niezłą marżę sobie nalicza, kolega z działu E60 pytał pod koniec 2011 roku w ASO Bydgoszcz i powiedzieli ok 800 zł, tak że zależy w którym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie oba piloty nie działają od jakiegoś czasu i mam problem z odbiorem fal radiowych. Wczoraj byłem w serwisie w Olsztynie skasowali mnie za test komputerowy 150 zł nic im to nie dało stwierdzili to samo co wiedziałem przed testem, że piloty nie działają i że problem może być w instalacji, module, wzmacniaczu itp - żal :duh:

Kolejnie stwierdzili, że jeśli się zgodzę to rozbiorą klapę i podsufitkę i posprawdzają kable, moduły itp. Po upływie 3 godzin skasowali mnie na 540 zł mówiąc , że w aucie wszystko z instalacją jest ok a wina leży w 100 % w uszkodzonych wiązkach w szybie. Chodzi im , ze gdzieś jest przerwana nitka elektryczna od podgrzewania i antena , która idzie w szybie. Masakra koszt szyby w serwisie 2400+ 250 wymiana - załamka . Czy ktoś miał już taki problem ?

Czy po wymianie szyby tylnej będę musiał kodować kluczyki, czy wystarczy podmienić i powinno wszystko działać i czy faktycznie tylna szyba ma wpływ na brak reakcji na otwieranie drzwi z pilota. Tak do końca nie chce mi się wierzyć w ten serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie będzie potrzeby kodowania po wymianie samej szyby. Nie miałem takiej sytuacji ale ta szyba działa po prostu jak antena. Więc nie bardzo jest co kodować.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 30 m dalej już nie łapie i trzeba precyzyjnie celować.

 

Przyłóż pilota do głowy, to zwiększysz jego zasięg :idea:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 30 m dalej już nie łapie i trzeba precyzyjnie celować.

 

Przyłóż pilota do głowy, to zwiększysz jego zasięg :idea:

wiem robilem tak ale bez jaj nie bede tak robil na ulicy :duh:

ps. do glowy a nie do gardla czasem :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. 30 m dalej już nie łapie i trzeba precyzyjnie celować.

 

Przyłóż pilota do głowy, to zwiększysz jego zasięg :idea:

wiem robilem tak ale bez jaj nie bede tak robil na ulicy :duh:

ps. do glowy a nie do gardla czasem :roll2:

 

Ja przykładam do głowy chowając w dłoni pilota i udaję że się drapie :norty:

...to naprawdę na poważnie zwiększa zasięg, ale wiadomo że nikt tego nie będzie stosował - no chyba że chce koniecznie z daleka zamknąć lub otworzyć auto...

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, podrapać się.. :D

 

Ja przed chwilą strzelałem z biodra na jakieś 50m, dalej nie mogłem bo za budynek wchodziłem a w drugą stronę mi się nie chciało ale sprawdzę zasięg, kiedyś ;-)

 

Tylko chyba ważne z której strony podchodzimy do auta, najskuteczniej pewnie od tyłu :mrgreen:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasięg zaledwie na odległość włożenia klucza w zamek :( Widzę , że z tematu zrobiły się żarty, a ja oczekuję informacji czy faktycznie w moim przypadku wina leży w uszkodzonych liniach wiązki idących w szybie. :mad2: Zaznaczam, że ogrzewanie tylnej szyby działa. Szyba była pół roku temu przyciemniana i zakład zrobił to mało precyzyjnie były burchle i gość poprawiał ją trzy krotnie, podgrzewal, nacinał itp. W kilku miejscach widać , przypalenie folii na wysokości podłużnej nitki elektrycznej. Chciał bym być pewny przed wyłożeniem kasy na zmianę szyby. Czy ktoś miał zbitą lub wymieniał tylną szybę i czy wtedy miał problemy z działaniem pilotów. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja ma też podobny problem ze zmniejszonym zasięgiem działania pilota a dodatkowo słabiej działa mi radio

wszystko zaczęło się właśnie po przyciemnieniu szyb i też zastanawiam się co z tym zrobić

u Ciebie prawdopodobnie jak zrywali folię to razem z folią "ściągnięto" minimalnie warstwę nitek od ogrzewania i anteny

natomiast ja mam inny problem, że folia którą ja zastosowałem ma drobne opiłki metalu które powodują zakłócenie pracy anteny radiowej i pilotów (może u Ciebie też jest folia tego typu) przy wyborze folii myślałem, że minimalnie droższa i metal to "lepsza" i przedobrzyłem :(

ale mam teraz taki plan wykupiłem ubezpieczenie na szyby chyba ją sobie" zbije" i będę miał nową hehehe... polecam to chyba najlepsze (najtańsze) rozwiązanie

dopłata do ubezpieczenia szyb to ok 100 zł w Compensie a szyby są ubezpieczone na kwotę 3000 zł więc chyba warto

aaa i jeśli ktoś potrzebuje taką szybę nową to mogę załatwić termin ok 2 tygodnie a koszt ok 1350 zł (zielona lub fabrycznie ciemna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.