Skocz do zawartości

przygasa silnik , spaliny mordują , pali jak STAR


Honzik1976

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

silniczek w moim bmw m20b25 (chyba sprzed 87r, bo ze starym złączem diagnostycznym i bez sondy lambda) , zaczął kiepsko chodzić , tzn:

-silnik schodząc z obrotów na biegu jałowym prawie gaśnie, obroty spadaja na około sekundę do 400/min , ale zaraz wracaja na 800/900 , jeszcze na początku tygodnia zatrzymywały sie równiutko na 750

-spaliny bardzo śmierdzą benzyną ,a do tego zapach jest tak żrący, że aż łzawią oczy ;(

-no i spalanie wzrosło z 12 do 24 litrów na 100km

 

ps. silniczek krokowy wyczyszczony i chyba jest OK

 

macie pomysł co się skopało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poniżej są zdjęcia silnika,

http://picasaweb.google.pl/1976honzik1976/SilnikB25#

czy jest tam widoczny wtryskiwacz rozruchowy ? jeśli występuje, to który to jest i gdzie ?

 

jak sprawdzić czujnik położenia wału krobowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz wtrysku rozruchowego, wystepowal w pierwszych m20

sprawdz dokladnie gume przeplywki i ogolnie lewe powietrze oraz przeplywke

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęta wtyczka na zdjęciu 2 i 3 to celowo czy przypadek?bo może to jest powód?sprawdż świece.pozdrawiam

 

zdjęta była tylko na chwilę.

ale jak juz przy niej jesteśmy, to wydaje mi się że jak ją kiedyś zdejmowałem to obroty wzrastały mi do 1400/min, teraz po odpięciu silnik od razu gaśnie

czy ktoś się orientuje jak powinno być , albo może sprawdzić w wolnej chwili co się dzieje u niego i dać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

po długim czasie nic nie robienia, przed wczoraj , (bo w końcu udało mi sie taki dostać) ,wymieniłem czujnik-potencjometr położenia przepustnicy, no i:

-obroty jakby się ustabilizowały

-spaliny pachna troche ładniej

-spalania z powodu zbyt wysokiego śniegu na ulicy u mnie na wsi, nie jestem w stanie sprawdzić , wyjadę i dam znać jak śniegi trochę puszczą :)

 

dodam że czujnik miałem z okrągłą wtyczka na 6 pinów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie przepływki wymieniony został również czujnik położenia przepustnicy ale nie wiele to zmieniło.

Moje podejrzenia kierują mnie w stronę kabli i wiem że do wymiany jest przewód podciśnieniowy bo wystarczy nim poruszać a obroty głupieją.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Kiedyś kolega z forum miał problem z cabrio - jechało normalnie, ale paliło 20l, okazało się, że jeden kabel miał do kopułki marnie wciśnięty, banał jakich mało. Na Twojej liście nie widzę wymienionej kopułki i palca - tanie części, a wpływ na spalanie duży... Na pewno masz za bogatą mieszankę, więc przede wszystkim zacznij od wymiany czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

 

Pozdrawiam i współczuję.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj odebrany samochód ...wymieniony krokowiec, sonda lambda, czujnik przepustnicy, przewód podciśnieniowy ...odpala bez problemu, obroty idealne nie falują i spaliny już nie śmierdzą. ze spalaniem jeszcze nie wiem jak się poprawi... trzeba pojeździć się zobaczy ale mam nadzieje że też powróci do normalności :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.