Skocz do zawartości

Po wymianie silnika M52 b25TU na M54 b25


piotr318is

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo moce tych silników się różnią pierwszy ma 170KM a drugi 192KM. Moje autko to 523 z 99r i niestety byłem zmuszony wymienić silnik więc zamontowałem drugi ale nowszy z 525 02r. Na razie nim śmigam wszystko jest ok. zero błędów na kompie. Może ktoś wie czy trzeba zmieniać sterownik silnika czy da się wgrać nowe oprogramowanie żeby silnik miał nominalną moc Help! Pozdrawiam Edytowane przez piotr318is
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na nowy sterownik od silnika M54. Nic nie kombinuj tylko wymieniaj. Z tego co pamiętam to silnik M54 ma Valvetronic czego silnik M52 nie posiada więc to może być przyczyną mocy w twoim aucie.

 

Valvetronic eliminuje przepustnicę, a jej dotychczasowe funkcje przejmuje system zmiennego sterowania zaworami dolotowymi. Moc silnika regulowana jest elektronicznie poprzez skok zaworów dolotowych.

Edytowane przez j__a__r__o
Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na nowy sterownik od silnika M54. Nic nie kombinuj tylko wymieniaj. Z tego co pamiętam to silnik M54 ma Valvetronic czego silnik M52 nie posiada więc to może być przyczyną mocy w twoim aucie.

 

Valvetronic eliminuje przepustnicę, a jej dotychczasowe funkcje przejmuje system zmiennego sterowania zaworami dolotowymi. Moc silnika regulowana jest elektronicznie poprzez skok zaworów dolotowych.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego j-a-r-o troszeczkę Cię poniosło z tym Valvetronikiem :shock: Ten system jest stosowany w 4 i 12 cylindrowych silnikach. A co do M54 to jest prawie to samo co M52. Inne są tłoki , korbowody i większe zawory, reszta jest taka sama ,oba mają podwójny vanos.Czujniki też są takie same o wtryskach nie wspomnę.Może ktoś z was ma namiar na jakiegoś dobrego elektronika od kompów? (samochodowych oczywiście) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa, mysle ze najlepiej bedzie wymienic i tyle, nie znam sie az tak zeby profesjonalnie doradzic i nie bede wiecej zabrudzal tematu, ale kolego podziel sie wrazeniami różnicy jak juz bedzie wporzadku bo tego oczywiscie Ci zycze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
M52 ma przepustnice sterowaną mechanicznie, linką, a M54 ma przepustnice sterowaną elektronicznie, silnikiem elektrycznym. Do tego M54 ma wieksza srednice przepustnicy, wieksze srednice kanałow kolektora, inny wydech, chyba inne wałki, sterowanie i stad te dwadziesciapare koni wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 523 M52 oryginalnie przepustnica jest sterowana linką ale sprawdzałem w innej 525 z silnikiem M54 i ma przepustnicę elektryczną .Sprawdzałem też gniazdo komputera co prawda wzrokowo ale wyglądają na identyczne.W mojej jest ECU Siemens MS 42 a przy silniku M 54 ECU Siemens M 43 oba typu flash .Kompy BOSCH-a mają zupełnie inne gniazdo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M52 ma przepustnice sterowaną mechanicznie, linką, a M54 ma przepustnice sterowaną elektronicznie

 

Też mi się tak wydawało, ale kolega tn23 twierdzi, że w TU dano już elektroniczną, więc siedzę cicho, bo nie jestem pewien ;)

 

:oops: racja, w M52TU jest dodana tylko elektronika przy przepustnicy ale linka została, w M54 nie ma linki. Także sorry za zamieszanie.

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.