Skocz do zawartości

Problem -centralny zamek


dandi81

Rekomendowane odpowiedzi

E34 520 rok 1990 .Mam taki problem , nie mogę zamknąć drzwi z pilota tylko kluczykiem ,gdy próbuje zamknąć dzrzwi z pilota wydaje poczwórny dzwięk i się nie zamyka tylko się uzbraja alarm bo gdy otwieram drzwi to wyje. Moze mi coś podpowiecie.Z góry dzięki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuc

tam gdzie ktos schował alarm

rozbierz osłone pod kierownica i lewy słupek tam jest 90 % alarmów

a jak nie to idz po kabelku od diody swiecacej :mrgreen:

tez znajdziesz

potem od centralki pójdzie troche kabelków i jak cos kumasz w tym temacie to znajdziesz te przekazniki

i

bedziesz w domu !! :mrgreen:

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie. Nie zawsze tak się dzieje, ale coraz częściej. Otóż po zamknięciu z pilota jest jeden sygnał, czyli alarm się uzbraja, ale centralny nie zamyka. Wtedy muszę szybko zamknąć go kluczykiem, jeżeli tego nie zrobię to po kilku sekundach słyszę poczwórny sygnał.

Podobnie przy otwieraniu.... po naciśnięciu przycisku pilota są dwa piknięcia, czyli alarm się rozbraja, natomiast centralny nie otwiera zamków i muszę wspomagać się kluczykiem.

Co ciekawsze, zawsze rano (po nocy) jest wszystko dobrze jak otwieram i zamykam pierwszy raz, natomiast już w ciągu dnia raczej nie działa poprawnie. Może ma to coś wspólnego z temperaturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "po nidce do klebka" jesli chodzi o ta diode to masz racje ale tylko czesciowo poniewaz dioda polaczona jest tylko z alarmem,a zazwyczaj sama centralka od centralnego zamka bedzie na pewno w innym miejscu lub gdzies niedaleko,ale mozna to rowniez znalezc wykozystujac manewr z "dioda" od centralki alarmu musza wychodzic kable do sterowania centralem.powodzenia.

 

pozdrawiam

betek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka od centralnego :D znajduje sie pod tylna kanapa ale mysle ze alarm raczej bedzie wpiety gdzies z przodu w wiazke bo tam jest blizej

 

no ale to trzeba sprawdzic bo wrózka to nie jestem :mrgreen:

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli przekazniki sa dobre a central dziala z kluczyka to problem jest z centralka od alarmu.Jak masz kogos z takim samym alarmem to latwo podmienic centralki i bedziesz wiedzial juz na 100%.

Jesli chodzi o obiawy jakie ma R19 to ja stawialbym na "wysychajace elektrolity" w centralce ale to tylko moje przypuszczenie bo nie wiem jaki model alarmu macie zainstalowane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakładałem alarm i kolo co go zakładał zadał mi pytanie jak sie

otwiera E34 jeżeli spali sie bezpiecznik od centralki??

Bezpiecznik jest pod siedzeniem a dzrzwi nawet przy odsunietej szybie nie da sie otworzyć (ryglowanie zamków) nawet przy sprawnym bezpieczniku

miał ktoś taki problem??

Ja nie miałem jeszce ale lepiej wiedzieć wcześniej niz pózniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka centralnego w BMW sterowana jest minusem (masa), a wiekszosc alarmow wystawia sygnal dodantni, dlatego po drodze od alarmu do centralki potrzebny jest inverter i byc moze on jest walniety... w wiekszosci przypadkow inverter jest recznej roboty :)

 

zeby wybadac o co chodzi, to miernik do reki i sprawdzac kabelki trzeba :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że takim objawem jest zwalony czujnik niedomkniętych drzwi , nie wiem może ktoś to potwierdzi i pełniej to opisze.

Też bym na to postawił.

Nie mam alarmu ale miałem wytarty czujnik drzwi i raz centralny zamykał a raz nie, ( można sprawdzić dociskając drzwi).

Raz się zdarzyło że autko zamknąłem (sprawdziłem) a za pare minut samo się otworzyło.

Wymieniłem i gra gitara aż miło.

BMW jest jak krówka ciągle trzeba ją paść.

Wtedy jest pełny wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka centralnego w BMW sterowana jest minusem (masa), a wiekszosc alarmow wystawia sygnal dodantni

 

A nie na odwrót ?

 

Powiedzcie mi w końcu czy sam moge zamonotwac sobie alarm do E34 , rok 89 , koleś w punkcie gdzie montują alarmy powiedział że będzie ciężko samemu , a mi się wydaje że może nie byłoby tak źle (jak narazie montowałem w polonezie)

Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.