Skocz do zawartości

Airbag


mariuszm82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem zapytać czy w beemkach z 91 roku były we wszystkich montowane poduchy.Ja mam kierownicę z napisem airbag ale poduchy w niej nie ma.Rozkręciłem ją i zobaczyłem że przewód do podłączenie poduchy jest wiec teraz nie wiem.Jak sprawdzić czy powinna mieć poduchę?Gdzie znajduje się cały sterownik od niej?(może gdzieś pod schowkiem tam gdzie jest też od abs-u?)Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie pomarańczowe ustrojstwa zamontowane przy kielichach pod maską to poduszka powinna być przynajmniej jedna. Bo te ustrojstwa z tego co wiem odpowiadają za odpalenie poduszki dodaję foto na którym widać te pomarańczowe puszeczki przy kielichach.

 

http://images01.olx.pl/ui/2/79/39/40137039_7.jpg

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same te pomarańczowe puszki to czujniki uderzeniowe bądź też przeciążeniowe jak kto woli. Są dwie ze względu na to że gdyby była na środku a uderzenie auta np w lewą lampę to mogło by nie odpalić poduszek a tak obojętnie w którą stronę pójdzie uderzenie to jeden z czujników odpali poduszki i odpali obie poduszki jeśli są dwie i zajęty jest fotel pasażera (za informację o tym odpowiada czujnik zajętości fotela). Jeśli w aucie jest jedna poduszka czujniki uderzeniowe i tak są dwa.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywany system przez kolegów z czujnikami pod maska to 5WK4 (daty montazu 3 E36 91-93, 5 E34 90-93) i byl on tylko na jedna poduszke (kierowcy) i 2 napinacze.

byl jeszcze system nazwany Eurobag i byla to poduszka ze sterownikeim zamontowana w kierownicy.

chcialbym zauwazyc ze maty byly montowane chyba dopiero od 95 lub 96 roku (chodz w specyfikacji mam ze od 93), we wczesniejszych wersjach wywala wszystko.

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.