Skocz do zawartości

Nawiagacja. Ale jaka?


Dragon_Uni19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem tego typu: Chcialbym sobie jakas fajna nawigacje sprawic, ale nie wim jaka. Zastanawialem sie nad zakupem 16:9, ale mam kilka watpliwosci. Czy moze mi ktos powiedziec jaki bedzie koszt mniej wiecej? Co musze dokupic? Moje auto nie ma fabrycznie wmontowanej nawigacji i mam tylko typowe radio-otwarzacz kaset ze zmieniarka CD w kufrze. Co prawda ladnie by wygladalo mniec zamontowane takie cus ale czy warto? Czy moze lepiej kupic porzadnego tomtom'a albo garmina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Beckera z201 - całkiem miłe urządzenia - mapy Navteq i AutoMapa.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołozenie fabrycznego zestwau nawigacji to napewno spory koszt wiec pewnie padnie na tzw na szybe .. i tu nie ma mowy o porzadnym tomtomie czy garminie - bo takowych nie ma, aby nie obrazac wlascicieli tych sprzetow to proponowal bym ci popytac wsrod znajomych i pozyczyc takowe do testow . Jezeli jezdzisz wiekszosc po polsce to moja rada - cokolwiek byle z automapa , jak cos dobrego do clarion 780, 790 + automapa , tomtom i garmin to gó... z reklam , na zachodzie jakotako prowadza a w polsce, słowacja , czechy beznadzija !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garmin to gó... z reklam , na zachodzie jakotako prowadza a w polsce, słowacja , czechy beznadzija !!

Rozumiem, że używałeś i jestes rozczarowany... :roll:

Jakie mapy, z którego roku, jakie urządzenie. Szczegóły poproszę!

Wtedy możemy podyskutować... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem kilka razy kolego nt 2009 europy jak i szczegolowej mapy polski 2009 .1 i tak aby nie popadac w dyskusje to pare cyferek

 

GPMapa jest cyfrową mapą Polski przeznaczoną do nawigacji samochodowej w urządzeniach GARMIN GPS. Najnowszą wersją tej mapy jest GPMapa 2009.1. Najnowsza GPMapa oferuje następujący pakiet map cyfrowych:

 

 

 

407 993 km dróg w tym 308 039 km dróg asfaltowych

167 965 obiektów użyteczności publicznej (POI)

44 miasta zawierające obrysy budynków:

 

Automapa 5.5.3 polska

 

drogi wszystkich kategorii [km] 637 391 - 230 000 WIECEJ !!

punkty użyteczności publicznej (POI) szt 426 389

miejscowości z budynkami 3D (z wysokością) szt 833

 

Z dodatkow ktore ma automapa a nie ma garmin

 

Informacja na ktorym znajdujemy sie km drogi - jak ktos ciut wiecej jezdzi niz do koscioła to uzywa Cb radio i wie do czego to słuzy

dodatek dla ciezarowek - całkiem niezle działajacy

informacja o radarach , suszarkach , samochodach nieoznakowanych nie porownywalna z napisem Alert w garminie

 

no i wytykac mozna by bylo cały tydzien ... Jedyny plus jaki ma garmin dla mnie to mapa topo . na rowerek itp calkiem przydatna

 

 

Ale ze nie kazdy facet lubi blondynki :-) to polecam potestować ... bo mnie to ogolnie rybka co kolega kupi - pisze co mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moze troche wyjasnie :) Jezdze glownie po Wielkiej Brytanii :P Polske odwiedzam dwa razy do roku :P Przyznam, ze bajer jaki daje taka fajna nawigacja wmontowana w kokpit samochodu podoba mi sie i to niepomiernie :) Aktualnie jezdze na tomtomie 6 z nokii e71. Fajnie ale mnie wkurza przywieszanie sie i tego przede wszystkim chce na gwalt uniknac. Kolejna sprawa to: Zakladajac ze kupie 16:9. Jak to jest gdy chcialbym posluchac jednoczesnie radio i uzywac nawigacji? Gryza sie jakos? Czy moze glos po prostu w tle sie odzywa? Przyznam ze clairol'a nie kupie, bo mi sie to nie widzi :P Jak mam wydac ze 3 kawalki(czy nawet wiecej) to wole dolozyc i kupic taka. Jak sie z niej korzysta? Jest przejrzysta? Jasno pracuje czy moze gada glupoty jak np: zawroc jesli to mozliwe na autostradzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.