Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w ustawieniu rozrzadu


jacek126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś będe wkładał nową głowice i potrzebuje pilnie dokładnego opisu jak prawidłowi ustawić rozrząd nie posiadając przyrządów. Mój silnik to 2.0 z Vanosem M52.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez jacek126
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przyrządów to raczej nie wróżę Ci dobrej kariery. Co jak co ale rozrząd powinien być wsparty jakimś minimum narzędzi - na oko to wiesz: chłop w szpitalu kopnął w kalendarz. Nawet w dużym Fiacie jakaś namiastka narzędzi była potrzebna żeby to miało ręce i nogi a co dopiero przy takiej BMW.

Takie ustawianie bez oprzyrządowania będzie przypominało chęć nauki jazdy na rowerze bez posiadania roweru :?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc masz tu link viewtopic.php?t=13920&postdays=0&postorder=asc&start=0

Od siebie moge Ci powiedzieć Ze zanim cos odkrecisz ustaw sobie dolne koło pasowe dokładnie na znak ale tak zeby kostki które sa na koncach wałków rozrządu widoczne były kropki. Wałki powinny byc dokładnie w jednej płaszczyznie. Zeby tu ustawic jak przykładałem do nich kontownik. Jak już to zrobisz i bedziesz pewnien ze jest dobrze to możesz rozbierać. Przy składniu robisz tak samo! Wałki ustawiasz na kontownik w jedej płaszczyznie koło pasowe na znak i gotowe! Potem tylko musisz odpowiednio ustawic vanosa. W linku znajdziesz opis.

 

Masz tu jeszcze kilka linków w których moznasz wyczytac cos ciekawego:

 

http://beisansystems.com/procedures/van ... cedure.htm

http://www.drvanos.com/docs/stage1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Dziś wszystko poskładałem. Zostały dokładne znaki na kołach zębatych po ich zdjęciu. Więc wszystko złożyłem tak jak było, ale robiłem również tak jak mi pisałeś djharuss, ale jeszcze jutro przed odpaleniem eszystko dokładnie sprawdze.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.