Skocz do zawartości

M50B25 Bicie podczas hamowania


adriano666

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak miałem przy 90km/h. zrobiłem zbieżność i wszystko w porządku. też mnie czekają tarcze, ale to chyba auto się ślizga, a jak kolumna to podczas jazdy czuje się stuki i puki i ciężko się ogólnie prowadzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było kilka razy ,że nawet droższe tarcze się krzywią. Ja na szczęście mam zero bicia przy hamowaniu i myślę, że dlatego że hamuje zwykle łagodnie, a już na pewno po wymianie tarcz starałem się aby łagodnie się przycierały z klockami i do dzisiaj mam proste. A dodam ,że cenowo są "z niższej" półki. Może wjechałeś na rozgrzanych w kałużę i ...ostro po hamulach? :?:

 

Poza tym weź pod uwagę też tarcze tylne. Przednie mogą być OK a tylne powodować bicie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tuleje górnych wachaczy... przekładnie kierownicza.. i amorki.. ogółem zawieszenie i układ kierowniczy w bmw jest czułe na luz... jak to masz oki to dopiero wine mozesz zwalic na tarcze... pozatym jest setki postów na ten temat na forum pozdro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdziłem juz zawieszenie i mam wybity drążek środkowy, i łączniki nadają sie do wymiany. Myśle że bicie powstaje od luzu jaki zrobił się w układzie kierowniczym, bo ruszając kolumną w jedną i drugą stronę drążek ma luz paru milimetrów.

 

I teraz, wymieniać drażek na np. Febi, Lemfonder czy może jakiś tańszy zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luz na maglownicy. Ja miałem tak swego czasu w E34 jak hamowałem i działo się to przy 90-80 kmh. Zlikwidowanie luzu na maglownicy pomogło a też stawiano na tarcze. Tylko nie przesadź z tym kasowaniem luzu. Delikatnie i na wyprostowanych kołach bo jak przesadzisz to nie skręcisz do końca kołami.

Pozdrawiam Michał525i

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 chyba nie ma maglownicy tylko przekladnie :roll:

 

Powiem Ci że nie jestem mechanikiem z wykształcenia ale ty jakoś trafiłeś że chodzi mi o przekładnię. W potocznym słowniku wiem że to maglownica /przekładnia i tam się kasuje luz.

Pozdrawiam

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.