Skocz do zawartości

Raporty spalania, tylko 330d !!


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
11 litrów? Bez przesady, to nie czołg. Moja 6,2 / 6,3 w trasie. Po mieście 8,5 do 9 max.

 

Ogólnie to nie wiem ile taki 3 litrowy pali. Sam mam 2 litrowego diesla w automacie. I na trasie nie ma szans osiągnąć 5 litrów.Tzn raz mi się udało, ale to była katorga a nie jazda. Mój rekord na zbiorniku to 1050 km, to wychodzi jakieś 5,7, więc nie uwierzę że trzy litry palą mniej.

 

Po prostu tym co pali 5 litrów to mają zepsute auta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przezywacie niepotrzebnie, pali 5 litrow jak ktos sugeruje sie wskazaniem z komputera pokladowego hehe

 

niektórych tez nie stac zalewac pod korek i obliczyć, tym też bedzie palić 5l bo komp wszak nie oszukuje....

.... a jak sie dobrze skoryguje to nie oszukuje.... tyle ze wtedy nie zobaczycie 5litrow, zobaczyć 5,5l będzie cięzko...

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak się jeździ i gdzie się jeździ. Miasto, miastu też nie równe.

 

Mój po mieście w zimie na krótkich dystansach potrafił spalić ponad 11litrów. I mówimy tutaj o jeździe tylko po mieście na odcinkach do 7km.I jakoś nie widzę, żeby w takich warunkach 330d ważące ponad 1500kg, mające ponad 7 litrów oleju silnikowego i około ~10 litrów płynu chłodniczego mogło spalić magiczne 8 litrów (w typowo miejskiej jeździe), jak niektórzy podają.

Normalna jazda dziennie 40 km autostradą do pracy (dynamicznie), trochę po mieście i wypady na weekend (często z rowerami na dachu), z baku wychodzi 7,5/100 (średnia z ostatnich ~10 tankowań).

Na trasie podczas dynamicznej jazdy spokojnie spali z 6.5 litra (czyt. nie sportowej/debilnej).

Spalanie rzędu 5 litrów przy NORMALNEJ jeździe jest nie osiągalne.

 

Moje spalanie analizowane, tylko i wyłącznie na podstawie tankowań do pełna, bo komputer jest nad wyraz optymistyczny :lol:

 

Dla wersji z automatem i X trzeba doliczyć pewnie minimum z 1,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te 3 litrowe fury to strasznie oszczędne auta;-) Naczyta się tu człowiek takich głupot, kupi auto, a potem mnożą się tematy "Mój 330d pali w mieście 11 litrów pomocy". Tak ma być, one tyle palą.;-) A 5 litrów na trasie to pali 1.9Tdi seat ibiza mojej mamy z przebiegiem 40tys km od nowości w naszych rękach.

 

I to bardzo. Sam producent przyznał sie do tego ze z niemożliwością udało sie im stworzyc silnik który przy takiej mocy mało spala.

Sam z Ciekawości raz sprawdzałem czy te 6,5 l spali w tracie. A i owszem ale jazda góra 120 km . Pierwszy i ostatni raz bo na radiu pytali czy cos sie stało z samochodem. Druga rzecz kto kupuje 330 by na trasie jechac 120 km/h ale ak najbardziej spalanie do osiągnięcia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Zrób bardziej wiarygodny test, skasuj średnie spalanie tam gdzie nie ma korków ,

Korki to pojęcie względne jeden stoi w korku 1,5h drugi 3 min i gryzie kierownice

pytanie jak można skasować ten odczyt średniego spalania ??

 

Jestem od tygodnia posiadaczem E-46 330d w automacie.

U mnie spalanie również cały czas pokazuje od 9.9 l do 10.4l niezależnie czy jeżdżę w mieście czy po obwodnicy bez korków. Do pracy dojeżdżam obwodnicą, 10km w jedną z powrotem trochę dalej bo jadę jeszcze po żonę. żadnych korków, ani świateł. Nie katuje auta na zimnym silniku, jeżdżę 60 do 100km/h. 10l to dla mnie masakra, nie zabierałem się jeszcze za wymiany filtrów ma ktoś jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Liczyłem na spalanie przy moim stylu jazdy na ok 8l... przesiadając się z auta które paliło 4,5 - 5,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wyświetla się średnie spalanie to wciśnij i przytrzymaj przycisk BC w lewej manetce kierunkowskazów. Ogólnie często w e46 spalanie jest zaniżane (co akurat jeszcze by Cię dobiło), rzadko, bo rzadko, ale czasem zawyża. Zalej do pełna, zrób 300km, zalej do pełna i policz realne spalanie. Wcześniej też jeździłeś automatem? Jeżeli nie to trzeba się nauczyć eko jazdy z taką skrzynią, ale trzeba wziąć poprawkę, że to dość ciężkie auto i przy AT średnie spalanie jest wyższe o jakieś 1,5-2l niż w MT, na trasie zaciera się różnica, w mieście mocno rośnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy automat i problem w tym że ja w ogóle nie wjeżdżam w miasto jedynie wczoraj jadąc na odwiedziny w szpitalu.

W miesiącu jeżdżę od 2,5 do 3,5 tyś km. Zawsze zalewam do fula bo szkoda mi czasu żeby co chwilę na stację bywać i tak wychodzi, że 30l starczyło mi na lekko przekroczone 300km

 

 

Jak tu się nauczyć eko jazdy jak biegi przeciąga do 3tys obrotów, nie jestem znawcą ale wydaje mi się, że trochę za wysokie obroty :)

A wyniki producenta i użytkowników na różnych forach trzymają się ok 7l to bardzo daleka droga do moich 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ewidentnie przeciaga, proponuje zaktualizowac soft skrzyni, nie jezdzilem automatem w e46 - nie ma przycisku sport czy cos takiego? Zapomnij o srednim spalaniu 7l w 330da, moze w 320da, ale tez watpie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie przeciaga, proponuje zaktualizowac soft skrzyni, nie jezdzilem automatem w e46 - nie ma przycisku sport czy cos takiego? Zapomnij o srednim spalaniu 7l w 330da, moze w 320da, ale tez watpie.

 

 

 

Jest również sport, ale jeszcze na tym nie jeździłem. Z przeciąganiem skrzyni to racja, tęż o tym pomyślałem ale będę musiał to przełożyć na nieco dalszy czas, na razie jeszcze są rzeczy ważniejsze sam za to się nie zabiorę bo wystarczą mi problemy z navi po samodzielnej zmianie języka :)

 

Póki co zrobiłem kilka razy reset średniego spalania i widzę jakąś zmianę jak cisnę to rośnie jak jeżdżę ekonomicznie to maleje :) po dzisiejszym dniu uzyskałem odczyt 7,9l gdzie wcześniej prawie nic się nie zmieniało, czy jechałem 60 czy z bardzo ciężkim butem wszystko pokazywało prawie tak samo.

Na dniach zmienię jeszcze filtr odmy, bo też taka sugestię otrzymałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odma nie ma zwiazku ze spalaniem (ewentualnie oleju silnikowego), ale i tak warto ja wymienic. Sprawdz w tescie 7.0 jaka masz temperature plynu, bo jak silnik jest niedogrzany to spalanie bedzie duzo wyzsze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź temperaturę tak jak napisałem wyżej, bo to dalej sporo jak jeździsz spokojnie i ogólnie w trasie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura jest w normie, nie zawsze się rozgrzeje jak potrzebuję pojechać 10km :) jeśli mogę stwierdzić, że te średnie spalanie pokazuje w miarę dobrze po restartach to udało mi się uzyskać średnie spalanie nawet 6.5l na trasie 40km, na razie chyba trzeba dobrze się nauczyć jeździć automatem i wszystko zależne od mrozów :) dam znać za jakiś czas czy oda mi się coś więcej uzyskać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pion w e46 jest od 70 do 115 stopni, więc wskazówka niewiele mówi, włącz dla pewności test 7.0, nic to nie kosztuje :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pion w e46 jest od 70 do 115 stopni, więc wskazówka niewiele mówi, włącz dla pewności test 7.0, nic to nie kosztuje :wink:

Jesli chodzi o test z licznika nire udało mi się odpalić tego testu. Wszystkie pod 1 pokazuje kilka danych, pod 2 sprawdza kontrolki, wskazowki ale każde następne odrazu wychodzi z testu. Być może zle coś robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obejrzyj jakis film na youtube i bedziesz wiedzial, musisz je odblokowac przechodzac najpierw do testu 19 i nacisnac jak bedzie off i dopiero klikasz do 7.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obserwowales dluzej temperature w trasie? Opada z tych 81 stopni czy nie? Jezeli nie to sprawdzilbym najpierw termostat egr (jezeli go masz) a jak spada to glowny do wymiany. Nie wiem jaka dokladnie powinna byc temperatura w m57, ale w 535d, ktorym mialem okazje jechac wahala sie od 92 do 95, wiec sporo brakuje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy nie sprawdzałem, 81 stopni to temperatura w teście bez pośrednio po trasie 30km już na ciepłym silniku, czyli tak jak przypuszczałeś nie dogrzewa się, każde auto powinno te minimum 90 trzymać, ok podpytam się na warsztacie bo za termostat sam się raczej nie zabiorę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw zobacz czy masz termostat egr, bo jego wymiana to jak wymiana wycieraczek a plynu wyleci pare kropel. Druga sprawa to sprawdz co dzieje sie z temperatura podczas jazdy (test mozesz wlaczyc w trakcie jazdy przytrzymujac dlugo przycisk do kasowania przebiegu), bo dasz do warsztatu, wymienia glowny a temperatura bedzie dalej 80 stopni :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem to ostatnio u siebie temp 80 stopni i ani stopnia więcej. Wymieniłem termostat EGR i nic to nie dało. Dopiero wymiana głównego załatwiła sprawę. Ogólnie wymiana termostatu nie jest skomplikowana musisz spuścić płyn wywalić wisco dla lepszego dojścia i wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.