Skocz do zawartości

Radio professional vs business


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Na pewno będzie to plug&play, ale czy cos poprawi to już nie wiem a sam sie przymierzam do takiej zmiany - mam business ze srebrnymi galkami i czyta mi też mp3 ale basy to daja tylko tyle ze wibruje mi podloga i wlasciwie na tym koniec "łupania"

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie włóżcie skrzynkę i po problemie 420zł skrzynia JBL kable i wzmak 250zł ja tak zrobiłem 2 syczki na przód i gra lepiej niż ten cały logik 7 :D gra na prawdę czysto i jest piękny bassik polecam taki zabieg .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienie radia Professional jest trochę lepsze niż podstawowego Business (może ma ciut lepszy wzmacniacz zamontowany???) - miałem porównanie odnośnie dźwięku w jedynce (radio pro) i trójce (radio business). Interesowało mnie również przełożenie radia stąd też mam wiedzę, że jest to operacja plug'n'play.

 

Odnosząc się do recept dotyczących poprawy dźwięku wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest dołożenia zestawu Alpine'a - u mnie w trójce współpracuje z radiem Business, a dźwięk jest naprawdę lepszy.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Jak ktos jest melomanem niech bierze L7, ale do sluchania radia Business spokojnie wystarcza.

Glosniki pod fotelami, calkiem niezly bas, srednie w drzwiach - wystarczy dolozyc fabryczne gwizdki do slupkow (od L7 lub Hifi) i cale pasmo jest ok.

Co do radia professional - kazde mimo podstawowych glosnikow gra inaczej: to bez navi, to z navi business i to z navi prof.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Różnice w radiach bez nawi:

 

Radio BMW Business CD

4-kanałowy wzmacniacz, antena typu diversity, wejście Aux-In, funkcja wyszukiwania stacji, odtwarzacz płyt CD, sześć głośników ( 4 głosniki wysokotonowe i 2 centralne głośniki niskotonowe pod fotelami przednimi), automatyczna regulacja głośności

Radio BMW Professional

zakres funkcji jak w BMW Business CD, ponadto dekoder plików MP3

 

Różnice w radiach z nawi:

 

Wszystko tak jak w radiach bez nawi i ponadto:

 

System nawigacyjny Business

(z doma tunerami , napędem DVD, kontrolerem iDrive i dekoderem plików MP3). Trasa wyświetlana jest w postaci strzałek na 6,5-calowym wyświetlaczu graficznym

 

 

Dzieki za wytlumaczenie bo wlasnie szukalem jak jest roznica bo nabylem e90 2007r. Napisales ze w Business trasa wyswietlana jest w postaci strzalek a u mnie jest tez graficznie!! . A co do audio to ja nie narzekam bo gra dosc fajnie i czytalem ze ludzie nie maja basow do ustawiania i wogole u mnie mozna wsystko po ustawiac. Ogolnie to sporo jest do ustawiana centralnym, swiatla, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a ktoś mi może powiedzieć, czy warto się bawić w zamianę radia business na professional? nie chodzi mi o jakiś super dźwięk (typu zestaw Alpine) ale żeby to chociaż grało, bo business, to jest porażka na miarę audio montowanych w latach 80tych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi może powiedzieć, czy warto się bawić w zamianę radia business na professional? nie chodzi mi o jakiś super dźwięk (typu zestaw Alpine) ale żeby to chociaż grało, bo business, to jest porażka na miarę audio montowanych w latach 80tych...

 

 

Warto, właśnie zmieniłem "biznesa" na "profesjonala" i gra to znacznie lepiej. "Biznesa" produkuje Visteon a "profesjonala" Alpina.

Jest słyszalna zdecydowana poprawa brzmienia i radio w aucie wygląda dużo lepiej. polecam

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi może powiedzieć, czy warto się bawić w zamianę radia business na professional? nie chodzi mi o jakiś super dźwięk (typu zestaw Alpine) ale żeby to chociaż grało, bo business, to jest porażka na miarę audio montowanych w latach 80tych...

 

 

Warto, właśnie zmieniłem "biznesa" na "profesjonala" i gra to znacznie lepiej. "Biznesa" produkuje Viseton a "profesjonala" Alpina.

Jest słyszalna zdecydowana poprawa brzmienia i radio w aucie wygląda dużo lepiej. polecam

 

a miales z navi czy bez,bo ja mam bez navi,jesli tak to mozesz napisac ile Cie to kosztowalo i co musiales zmienic?...napewno radio, glosniki tez?i cos jeszcze???Bo mnie tez buissnes wkurza i sie przymierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nawigacji, wymieniasz tylko radio - więc pozostaje kwestia za ile je kupisz - popatrz na allegro. Na wyświetlaczu w radiu professional pojawiają się nawet dane komputera pokładowego, spalanie, zasięg itp... wymiana radia trwa chwilę ( odpinasz jedno i wpinasz drugie w te same kostki ) możesz to zrobić bez problemu we własnym zakresie. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nawigacji, wymieniasz tylko radio - więc pozostaje kwestia za ile je kupisz - popatrz na allegro. Na wyświetlaczu w radiu professional pojawiają się nawet dane komputera pokładowego, spalanie, zasięg itp... wymiana radia trwa chwilę ( odpinasz jedno i wpinasz drugie w te same kostki ) możesz to zrobić bez problemu we własnym zakresie. pozdr.

 

czyli glosniki zostawiles stare? i jest naprawde jest roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, głośniki są "stare" radio gra bardziej czysto, na pewno usłyszysz różnicę.

 

mhm...no dobra a jeszcze powiedz mi czy jest jakas roznica w basach bo to szczegolnie mnie drazni szczegolnie podczas sluchania radia,bo nie wiem czy gra jest warta swieczki..mialem w 325i oryginalnie zamontowane proffesional i roznica jest wielka,tylko nie wiem czy sa tam tez inne glosniki fabrycznie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wiecie co... ja nie wiem czy to jakaś zbiorowa histeria, ale ja mam buiseness ze srebrnymi gałkami z LCI i tragedii nie ma, może minimalnie bassu brakuje, ale po ustawieniu basów i wu=ysokich na maksa brzmi całkiem sympatycznie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.