Skocz do zawartości

Jakość oryginalnych części BMW


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy macie jakieś doświadczenie z oryginalnymi częściami BMW i zamiennikami ?

 

Sprawdziłem jak to wygląda u mnie.

 

Oryginalne klocki hamulcowe założone na tył starczyły mi na 18 tyś km.

zamiennik z wyższej półki ( textar chyba ) , wystarczył na 26 tyś km - z przodu .

 

Z tego co się orientuję to hamulce z przodu powinny się kończyć o wiele szybciej niż z tyłu. Jeżdzę szybko więc raczej przód hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W autach przednionapedowych klocki z przodu starczaja na krocej.

W tylnonapedowcach jezeli ktos ostro przyspiesza (tylne klocki maja wtedy duzo roboty) a ostroznie hamuje zdarza sie tak, ze tyl konczy sie szybciej niz przod.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest napęd 4x4 ... zdarza się że często przyspieszam, ale o wiele częściej gwałtownie hamuję gdy muszę wytracić prędkość z 200+ do 100, tak więc przód powinien kończyć się szybciej.

 

Po pół roku kupowania części w ASO i zlecania im do zrobienia najmniejszych rzeczy ( wymiana wycieraczek za 30zł , czy włożenie kasety na płyty do zmieniarki za 70zł (!) ) zaczął mnie boleć tyłek. Teraz u nich robię naprawy aby mieć historię w kompie a używam zamienników z najwyższych półek, co często okazuje się takimi samymi częściami tylko 3x tańszymi :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kolego zetti rozwiń tę teorie z szybszym zużywaniem klocków z tyłu w tylnonapędowych autach... zaciekawiło mnie to. Pierwszy raz słyszę o tym.

podłączam się do pytania

z tego co do tej pory miałem wiedzę to że stosunek rozkładu sił hamowania między przednia a tylną osią jest w zakresie 60/70% - 40/30%

z czego bez trudu można wywnioskować że przód zawsze szybciej się zużyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale co esp ?? Pisz konkretnie a nie rzucisz coś na rybkę bez ładu i składu. Chcesz się pochwalić znajomością skrótów czy co ??

Przy dynamicznej jeździe RWD, ESP będzie mial duuużo pracy, zwłaszcza na mniej przyczepnym podlożu. Najmniejsza przyczepność będzie zawsze mialo jedno z tylnych kól...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taaaa teoria dobra ale chyba wyczytałeś gdzieś to. Jeżdżę bmw od kilku lat i nie miałem czegoś takiego że asc czy dsc ciągle pracuje i zużywają się klocki... Jakieś herezje kolego tu siejesz. To są układy stabilizacji toru jazdy i przyhamowuje na chwilkę koło wpadające w poślizg oraz odcina przepustnice. Nie sądzę, że ktoś jeździ po lodzie pałując cały czas auto żeby chodziły te układy przez np: 100 km żeby się wtedy klocki szybciej zużywały...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przypadku oryginalnych okładzin hamulcowych to zuzywaja sie dosyć szybko ponieważ wykonane są z miękkiej mieszanki. Chodzi tu głownie o skuteczność hamulcy a w mniejszym stopniu o wytrzymałość. Można to porównać do okładzin w samochodach sportowych (EVO, STi...)- okładziny w nich stosowane starczaja na około 5000- 15000 km, biorąc pod uwagę jazdę "w miarę" normalną- one mają hamować a koszty maja mniejsze znaczenie. W BMW może jest mniej "hardcorowo" ale na ogół okladziny w nowszych modelach starczają na około 30 tyś.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dość stary temat ale strasznie mnie zaciekawił.

 

Moje auto odkąd je kupiłem przejechało 40tyś km. i z przodu wciąż mam jakieś 4mm klocka na przedniej osi. Nie wymienialem ich ani razu. Czasem jezdze bardzo ostro, czasem w miare normalnie. Raczej mam oryginalne tarcze i klocki ale na 100% nie wiem, nie wyjmowałem ich.

 

W każdym razie moje wasze 18 czy 26 tys. brzmi bardzo malo przy zywotnosci moich klockow...

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.