Skocz do zawartości

Problem ze zmieniarka CD


Chabera

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie odebralem moj samochodzik e46 z 2002 rok i chcialem posluchac muzyki z plyt cd a tu Cisza. Mam radio w samochodzie na kasety a w bagazniku zmieniarke cd na 6 plyt. oryginal bmw w ksiazce serwisowej jest wypisana ta opcja. włożylem kilka plyt do zmieniarki i w samochodzie nie widze zadnego przycisku cd. jak zalacza sie zeby czytalo plyty(naciskalem kazdy mozliwy przycisk, (przycisk TAPE)tylko przerzuca z kasety na radio). czy moze cos mam nie tak?Pomocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, sory z góry że się podpinam pod temat, czy w e46 jest wyprowadzona instalacja do zmieniarki jeżeli jej nie było przy zakupie? W oplach są np wszystkie instalacje nawet jak samochód jest "goły", a jak to jest w e46?

...::: Banditen Motoren Werke :::...

Dlaczego BMW?? Bo przedni napęd jest dla małych dziewczynek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, sory z góry że się podpinam pod temat, czy w e46 jest wyprowadzona instalacja do zmieniarki jeżeli jej nie było przy zakupie? W oplach są np wszystkie instalacje nawet jak samochód jest "goły", a jak to jest w e46?

 

Najprościej jak się da , nawet jeśli e46 nie ma zmieniarki fabrycznie może posiadać instalacje pod zmieniarkę ale nie musi . To trzeba sprawdzić najlepiej ściągając lewy boczek tapicerki w bagażniku i zobacz czy masz kostki pod zmieniarkę .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam takie pytanie, sory z góry że się podpinam pod temat, czy w e46 jest wyprowadzona instalacja do zmieniarki jeżeli jej nie było przy zakupie? W oplach są np wszystkie instalacje nawet jak samochód jest "goły", a jak to jest w e46?

 

Najprościej jak się da , nawet jeśli e46 nie ma zmieniarki fabrycznie może posiadać instalacje pod zmieniarkę ale nie musi . To trzeba sprawdzić najlepiej ściągając lewy boczek tapicerki w bagażniku i zobacz czy masz kostki pod zmieniarkę .

Oj, chyba nie tak. Na liście dodatkowego wyposażenia w e46 była opcja- "przygotowanie do montażu zmieniarki" i sądzę że w tym zawierało się poprawadzenie okablowania od radia do bagażnika.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pytanie odnosnie zmieniarki. moja juz mi gra na nerwach. czy jest mozliwosc wsadzenia innej zmieniarki innej firmy czy musi to byc oryginal bmw. chodzi mi o plug and play ewentualnie zmiana jednego kabla a nie rozbieranie pol auta :D moja raz dziala raz nie a jak juz dziala to musze jechac po drodze ktora jest gladka jak maslo inaczej przycina co chwile.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
wyjmij zmieniarke, zdejmij obudowę, i jak zdejmiesz obudowe to po bokach bedziesz miał spręzyny na których wisi zmieniarka w obudowie. Obetnij po dwa zwoje z tych spręzyn, wykrzyw końcówki tak, zeby sie dało zaczepic i juz nie bedzie przeskakiwac na dziurach. Przerabiałem to samo u siebie. Spręzynki sie rozciągaja z czasem i zmieniarka nie wisi tylko sie opiera o obudowe i dlatego tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
wyjmij zmieniarke, zdejmij obudowę, i jak zdejmiesz obudowe to po bokach bedziesz miał spręzyny na których wisi zmieniarka w obudowie. Obetnij po dwa zwoje z tych spręzyn, wykrzyw końcówki tak, zeby sie dało zaczepic i juz nie bedzie przeskakiwac na dziurach. Przerabiałem to samo u siebie. Spręzynki sie rozciągaja z czasem i zmieniarka nie wisi tylko sie opiera o obudowe i dlatego tak jest

 

faktycznie. zrobilem jak napisales, wyciagnalem skrocilem sprezyne, zaczepilem i juz nie opiera sie lecz ladnie sobie wisi. teraz plyty smigaja az milo a myslalem ze bede musial zmieniac zmieniarke. dzieki serdeczne za te wskazowke :D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w pierwszej kolejności dziękuję chłopakom , którzy poradzili mi jak się wyciąga radio. Zadziałało :D . Teraz pytanie zasadnicze, w moim E39 mam radio business i oryginalną zmieniarkę BMW na 6 płyt. JAKIEGO KABLA MAM UŻYĆ by zainstalować zmieniarkę i jak , jako kobieta własnymi rękami mam to zrobić???http://yfrog.com/2ts7300092jhttp://yfrog.com/bgs7300104j

Z góry dzięuję za pomoc i podpowiedź

xena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Jakiś czas temu ktoś napisał, że zmieniarka nie czyta mu płyt. Może okazać się, że wszystko w samochodzie jest sprawne po prostu przy odtwarzaniu płyt należy pamiętać o tym, aby plik audio zapisać w formacie wma a nie mp3, gdyż odtwarzacz najzwyczajniej w świecie nie obsługuje plików mp3. Mówię oczywiście odnośnie sytuacji z płytą, którą sami nagrywamy sobie do autka, jeśli oryginalnej płyty odtwarzacz nie czyta to najlepiej podjechać do mechanika-elektryka samochodowego, będzie to prawdobnie groszowa sprawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego...

Wyczytałem że do radia BMW Business można podłączyć zmieniarkę CD.

Owe radyjko ktoś musiał podmienić ponieważ idą mi kable do tuby (której nie ma, z radia do bagażnika) A do tego radia CHYBA się nie da podłączyć "tuby" :think: :think: :think:

Z resztą nic przy kablach nie było majstrowane więc musiało być inne radyjko.

 

Więc moje pytanie brzmi: jeżeli kupię zmieniarkę CD i podepnę pod to radyjko to będzie wszystko działało? Oczywiście szukać muszę z kabelkiem i wtyczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Znalazłem na innym forum co oznaczają poszczególne piny we wtyczkach zmieniarki

Wtyczka 3 pinowa w zmieniarce:

1. masa zasilania - masa z radia

2. 12 stały - prąd z radia

3. I-BUS - I BUS z radia (pin 7)

 

Wtyczka 6 pinowa w zmieniarce:

1. masa - masa z wtyczki cd wechsel z radia

2. L- do L- z wtyczki cd wechsel z radia

3. L + do L+ z wtyczki cd wechsel z radia

4. masa - masa z wtyczki cd wechsel z radia

5. R- do R- z wtyczki cd wechsel z radia

6. R+ do R+ z wtyczki cd wechsel z radia

 

Czy to oznacza, że napięcie zasilające zmieniarki wychodzi z tego fabrycznego amplitunera? Mam ten amplituner ale brakuje mi przejściówki "BMW 17PIN BM24 - FAKRA BM54"

Edytowane przez kruszwik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.