Skocz do zawartości

Xenony w E46 nisko świecą. Jak je wyregulować


DITUR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały problem z xenonami, mianowicie świecą bardzo blisko auta. Poziomowanie dział bo pod obciążeniem zachowują tęsamą odleglość.

Jak można przestawić żeby świeciły troszke dalej ? Proszę o jakieś rady wskażówki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien na 100%, ale wysokość świecenia ksenonów ustawia się podłączając samochód pod komputer. Jak ktoś ma interfejs, to powinien Ci pomóc.

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy reflektorze są takie dwie jakby śrubki, widać to po podniesieniu maski. Kręcąc w odpowiednią stronę podnosisz lub obniżasz, ale w domu i tak nie ocenisz czy są na właściwej wysokości, więc musisz jechać na stację diagnostyczną.
E46 330D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy reflektorze są takie dwie jakby śrubki, widać to po podniesieniu maski. Kręcąc w odpowiednią stronę podnosisz lub obniżasz, ale w domu i tak nie ocenisz czy są na właściwej wysokości, więc musisz jechać na stację diagnostyczną.

 

Kolega prawdopodobnie ma rację, że tymi śrubkami przeprowadzisz doraźną regulację wysokości świecenia xenona.

Zastanawia mnie tylko, czy kręcąc tymi śrubkami usuniesz przyczynę powstania Twojego problemu - bo przecież skądś wynika, że świecą nisko i że obniżyły się oba na raz!!!

Nie znam przeszłości Twojego samochodu - możesz przecież mieć lampy ustawione pod złym kątem, więc regulacja śrubkami będzie jak najbardziej prawidłowa w Twoim przypadku.

Jeśli wiesz że klosze lamp są ustawione ok, to na Twoim miejscu jednak przyczyny szukałbym gdzieś indziej - czyli w układzie samopoziomowania. Czujniki sterujące tym układem są zamontowane w lewym tylnym i prawym przednim wahaczu. Tam są bardzo mocno narażone na wodę, sól itp. Wystarczy że jeden z nich jest uszkodzony (podaje nieprawidłowe dane) i cały układ głupieje, bo nie ma punktu odniesienia. Jest możliwe, że mimo wszystko regulują wysokością ksenonów w zależności od obciążenia (o czym zresztą piszesz) ale czynią to nieprawidłowo.

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam mały problem z xenonami, mianowicie świecą bardzo blisko auta. Poziomowanie dział bo pod obciążeniem zachowują tęsamą odleglość.

Jak można przestawić żeby świeciły troszke dalej ? Proszę o jakieś rady wskażówki.

 

Pozdrawiam.

 

Mój Kolega miał ostatnio z tym problem w E39. Nawet nie próbuj regulować ustawienia lamp, zanim nie sprawdzisz czujników na wahaczach. Kolega wymienił jeden czujnik i wszystko wróciło do normy.

Ostatnio (z 3 tygodnie temu) widziałem na allegro nowe oryginalne czujniki do Bmw po 110 zł (gość z Zielonej Góry).

Po wymianie czujnika lub czujników sprawdź światła na stacji diagnostycznej.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czujniki są OK, przeczyszczone styki i działają poprawnie. Regulacja przeprowadzona na sróbkach przy lampach na stacji diagnostycznej i wszystko wróciło do normy. Jak światla są zle ustawione to poziomowanie działa do tego poziomu, utrzymuje snop światla na tym samym stałym poziomie. Jadąć w nocy widać to idealnie. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.