Skocz do zawartości

Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu robią czystkę z oszustami sprowadzającymi m.in. osobowe BMW jako pseudo-ciężarowe. Szczerze współczuję tym, którzy dali się nabić w butelkę i kupili takie samochody, teraz słono za to zapłacą. Poniżej artykuł:

 

http://podatki.wp.pl/kat,70482,title,Sprowadziles-auto-z-zagranicy-Jestes-przestepca,wid,15513981,wiadomosc.html?ticaid=11074a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

wiesz, ze to tylko taka akcja propagandowa? nie znam tematu doglebnie, ale taka taktyka (zrobienie szumu, pokazanie jakis artykulow kk, itp.) jest bardzo czesta

 

inny temat:

 

http://wyborcza.biz/Prawo/1,128894,13716955,Porazka_fiskusa__czyli_auto_z_sejfem_oznacza_odliczenie.html

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tylko co z tego ganiania wyszlo? CBA tez przymyka ludzi, pozniej okazuje sie, ze nic z tego nie bylo - ale fama idzie w swiat

 

jestem daleki od twierdzenia, ze nie ma podstaw prawnych, ale jestem bardzo sceptyczny w tej materii

 

wynikiem nagonki bedzie, ze jakis procent wlascicieli samochod peknie, sie przyzna, zaplaci... i o to chodzi

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale w jakiej dokładnie sytuacji? Jakie to były auta i jak przerobione bo ja akurat wiem z celnych źródeł, że 2 miejscowe ciężarówki nie są już ganiane i nic tym ludziom nie mogą zrobić bo nie mają żadnych podstaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy 320 :wink: :wink: i jakaś tam podstawa była bo nawet prawnik nie pomógł ale akurat ja im mówiłem,ze będzie problem z tymi modelami ale każdy robi jak uważa.Mamy w firmie dwie E70 tak przerobione i nikt się tego nie czepiał :mrgreen: :mrgreen:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ,podepnę sie do tematu.

Kilka miesięcy temu kupiłem E83 z 2005 2.0D bez przeróbek od pośrednika , pochodzi z Włoch , nie zarejestrowane ale opłaty włącznie z akcyzą porobione.

Na następny dzień zgłaszam sie do rejestracji i po przeglądnięciu papierów powiadają że mój X3 był już poza granicami zarejestrowany jako ciężarówka i pod tym katem mam zrobić przegląd, byłem zaskoczony bo byłem przekonany że to osobowe, ale władza to władza a że byłem w kraju tylko na tydzień czasu to nie chciałem sprawy przeciągać.

Na przeglądzie facet mi uznał tą fabryczną ruchomą siatkę za wystarczającą .Żadnych przeróbek B-emka została zaliczona na ciężarowe z tym że jest ograniczenia max do 4 osoby , ale fotele pozostają bez zmian, i tak go zarejestrowano czyli mam ciężarówkę.

Ja nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej i wszystkie opłaty poprzednio były porobione jak do osobowego.

Po tym wszystkim moja siostra ze szwagrem mnie sie pytają po co mi ciężarówka jak nie odnoszę żadnych korzyści ???

a tylko mogą być niedogodności bo należy pamiętać o aby nie wsiadło 5 osób i aby np nie wjechać gdzie jest zakaz dla pojazdów ciężarowych itd i możne wymyślą jakieś nowe opłaty dla ciężarowych.

Oraz mi radzą aby to przerejestrować na osobowy.

Co o tym wy sądzicie ???

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety zrobiłeś źle od początku. We Włoszech jest normalne, że są samochody ciężarowe i mają dwa rzędy siedzeń. Dla Ciebie nie było sensu rejestrować go jakoś auto ciężarowe. Przed pierwszą rejestracją wystarczyło dokonać zmian technicznych, które polegają na formalnej przeróbce na auto osobowe. Nawet nic nie trzeba przerabiać fizycznie, wystarczyło tę kratkę zdemontować i tyle. Wystarczyło znaleźć firmę (czasami robią to też stacje diagnostyczne), która formalnie przerobiłaby Ci to auto na osobowe, potem na przegląd i do wydziału komunikacji. Teraz możesz zrobić to samo, tylko dojdą Ci koszty przerejestrowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MmW witaj i dzięki za odpowiedz.

Czyli byłem nie doinformowany i zlecałem to robić co mi sugerowano a ja to chciałem załatwić jak najszybciej a nie spędzić mojego 5 dniowego urlopu po urzędach.

Jak następnym razem będę w kraju to spróbuję to odkręcić.

Co kraj to obyczaj.

Pozdrawiam z Montrealu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma sprawy. Pamiętaj tylko, że za taką formalną zmianę z ciężarowego na osobowe nie powinieneś zapłacić więcej jak 100-150 zł. Są firmy, które biorą za to 500 zł, więc nie daj się naciągnąć. Cena przeglądu potem jest stała, więc tutaj akurat nikt Cię nie wykoleguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.