Skocz do zawartości

Instalacja gazowa w E60


Pazdzioch-3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podaje ile mi wychodzi spalanie od tankowania do tankowania , nie mam zamiaru się z nikim kłucić o spalanie

 

Spoko, podziwiam tylko wynik, może dlatego że ja jeżdze po Poznaniu a ty po jego okolicach :)

 

e60 po okolicach rzeczywiście mało korków, ale X3 po Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam podepnę się pod temat. Wiecie na czym polega zakaz wjazdu z LPG na parking podziemny? Przed wjazdem na parking jest znak zakaz LGP i tak sie zastanawiam czy sa jakies czujniki montowane czy co? Oczywiście jak zawór gazu będzie umieszczony za klapka wlewu paliwa to jest jakiś sposób żeby ktoś sprawdził ze mam gaz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz (ktorego troche zawsze sie ulatnia gdy zgasisz silnik) zbiera sie na dole pomieszczenia. Jesli nie ma aktywnego wyciagu, to jest to potencjalnie niebezpieczne. Moze nie tyle na parkingu podziemnym, ale jak masz w garazu kanal, to jest juz realne niebezpieczenstwo, ze np po roku parkowania gazu zebraloby sie tyle, zeby byla szansa na zaplon/wybuch. Wspolnota nie bedzie dokladac na takie systemy wentylacyjne wiec stawia zakaz- zeby w razie czego wina byla po Twojej stronie. Mysle ze nikt sie nie bedzie czepial, tym bardziej ze wlew pod klapka. Z tego co wiem to o pokazanie dowodu rej moze poprosic Cie tylko policjant i podobne sluzby. Choc pewnie jakby jakis stary upierdliwy sasiad zaczal kopac pod Toba dolki to mogliby Cie wyprosic :P Ale jak sie nie przyznasz to raczej ryzyko "zdemaskowania" znikome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a gdybym przed wjazdem przełączał na benzynę i odpalał zawsze i poruszał sie po parkingu na Pb to tez te opary beda?

 

 

Generalnie z zakazami wjazdu to nie chodzi aż tak bardzo o opary, bo wszystkie garaże podziemne muszą i tak mieć wyciąg spalin który powinien też zasysać bezpośrednio z nad posadzki.

Bardziej idzie tu o odpowiedzialność i uniknięcie ewentualnych problemów w przypadku rozszczelnienia zbiornika, mało prawdopodobne ale zawsze możliwe. Innymi słowy nikt nie chce sobie brać na głowę problemów z LPG i zarządcy dają zakazy, w razie problemów cała wina, koszty neutralizacji itp. bierze na siebie kierowca który zignorował zakaz...

Edytowane przez cdxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w 545i (przesiadka z 3.0d) zamontowane brc w miescie 19L LPG (50pln) vs 15l 98 (84,45) czyli 34,45 roznicy :) w trasie - 12,5L LPG - niecałe 39 PLN , 11L 98 - 62 pln

 

zrobione już ponad 15 tys. - koszt lpg - 6700 + 750 na rozruch na pb

koszt na benzynie byłby - 12667,5

 

czyli na czysto 5200 - minus 80 ziko za przeglad :)

 

miesiecznie roznica jest to około 1000 pln

 

w razie czego za pół roku będę mieć na nowy silnik :) ale się nie zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jest na forum dział paliwa alternatywne. Tam warto zadać pyanie. Bo tu często usłyszysz ze to auto prestiżowe i gaz nie wypada.

 

zależy też jaki silnik wybierzesz. Czy M54 czy nowszy na valvetronic-u. Ten drugi jest bardziej skomplikowany do gazu, ale bez problemu dobry warsztat się podejmie i zrobi tak że nie będzie żadnych problemów.

Możesz jeszcze napisać na LPG forum. Tam dobiorą fajne graty i polecą dobry warsztat w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. Miałem 530i M54 polecono mi założyć zestaw- parownik KME Gold do 300 KM, wtryski Hanna, sterownik Stag premium plus. Jeździłem prawie dwa lata i śmigało bez problemu. Pamiętaj, że równie ważne jest co założysz ale też jak wszystko będzie zestrojone i dostrojone. Myślę, że czynnik ludzki gra zasadniczą rolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek mialem pare aut z Lpg ,ale nigdy Bmw choc mialem 4 i nie zakladalem tylko dlatego ,ze do 12tys rocznie nie bardzo jest sens zakladac Lpg jak i kupowac diesla. Czytajac fora widze ,ze polacy maja podstawowy problem po pierwsze musza udowodnic swoja racje poniekad usprawiedliwiajac decyzje przed soba i na sile jesli ktos inny sie z nia nie zgadza po trupach udowadniac ze ma sie racje.Stad problemy i wieczna wymiana zdan pomiedzy posiadaczami diesla , benzyny i Lpg. Takze panowie wiecej luzu :cool2: Kazdy sobie moze zrobic z autem co chce i jesli ktos pyta jak sprawuje sie Lpg po co te teksty ze to druciarstwo itd W Uk choc nie jest popularne Lpg mozna spotkac rozne auta od toyoty aygo do subaru wlacznie czy nawet Jaguary ,ktore do gazu srednio sie nadaja i nikt tu z tego powodu nie ubliza usilujac narzucic swoj tor myslenia , wiec panowie wiecej luzu i wiecej konkretnych informacji bo slabo sie to pozniej czyta. Jesli ktos jezdzi na krotkich dystansach to diesel i Lpg srednio sie sprawdzi. Malo z reguly pisze sie ile benzyny idzie na rozgrzewanie silnika przed przelaczeniem na Lpg ,wiec dobrze by bylo dopisac robie np 1200km miesiecznie 50/50 miasto i trasa i idzie np na to 10l. Bylo by to pomocne w kalkulacjach i decyzjach o zakladaniu Lpg. Z ciekawostek w anglii ochydnie montuje sie wlew gazu w blotniku chyba dla wygody zeby nie kleczec na stacji :mrgreen: W polsce chyba ze wstydu pod klapka meczac sie czesto z przejsciowkami no ale nie widac ze ma sie Lpg. Powinni zmienic ten trend i wraz z montazem Lpg dawac naklejke mam Lpg nie wstydze sie poprostu umiem liczyc. Zeby nie bylo ze jestem zwolennikiem gazu powiem tak od okolo 9 lat benzyna z powodu powyzszej kalkulacji i braku oplacalnosci. Jesli jezdzilbym dluzsze trasy codziennie i robil min 15tys rocznie z mysla trzymania auta dluzszy czas zalozylbym Lpg choc problemem jest znalezienie dobrego montera :)

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Oj słabo słabo, nagonka na zagazowane samochody jak by to było nie wiadomo co. Są różne opcje napędzania samochodu, więc czemu nie korzystać. A Ci co sobie przerobili beemeczki to gratulacje za rozsądne podejście do tematu. Sam rozważam taką opcje :) Jedne wakacje w roku więcej ci co leją gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.