Skocz do zawartości

[E39] 530i: problem ze zlokalizowaniem wycieku oleju


Pete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru miesiecy obserwuje pare kropel oleju silnikowego na podłodze w garażu. Zdjąłęm pokrywe od dołu, cały dół komory silnika praktycznie usyfiony olejem. Wyczyscilem co sie dalo, a za jakis czas znowu cały usyfiony i nie bardzo widac skad cieknie. Wyciek jest na tyle maly, ze nie widac spadku oleju na bagnecie, ale ta zabrudzona podloga w garazu denerwuje. Bylem u mechaniora, ale tez nie byl w stanie jednoznacznie zlokalizowac zrodla wycieku.

 

Wlałem nawet taki specjalny barwnik do silnika by zaobserwowac skad cieknie pod swiatlem ultrafioletowym, ale zanim sie zorientowalem, to juz mialem ultrafioletowy syf rozporwadzony po całym dole komory silnika i znow nie wiadomo skad cieknie.

 

Na bimmerforums goscie sugeruja za to uszczelka pomiedzy obudowa filtra oleju a blokiem silnika (#6 tutaj). Podobno to częsta przypadłość tych silnikow. Co myślicie o tym? Sama uszczelka duzo nie kosztuje, ale roboty z tym sporo...

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/530i/misc/P1050048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia nie ma innej metody niz umycie wszystkiego, wpelzniecie do kanalu i dluga obserwacja (najlepiej z kontrastem) wszystkich elementow na odpalonym silniku. Jest niestety mnostwo miejsc z ktorych moze cieknac (z tego ktore wskazales rowniez).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% musisz wymienić przewody od wspomagania nie jest to jakieś specjalnie drogie

To co cieknie, to na 100% olej silnikowy, bo tam wlałem barwnik. Przewody od wspomagania byly nie tak dawno wymieniane, bo faktycznie tez byl wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% musisz wymienić przewody od wspomagania nie jest to jakieś specjalnie drogie

To co cieknie, to na 100% olej silnikowy, bo tam wlałem barwnik. Przewody od wspomagania byly nie tak dawno wymieniane, bo faktycznie tez byl wyciek.

 

Witam. Mogę Ci podpowiedzieć abyś sprawdził czy nie cieknie z odmy silnika. Ja u siebie w 528iA silnik M52 też nie mogłem zlokalizować wycieku. Jak wymieniałem odmę na nową to okazało się że wężyki od odmy są sparciałe i przez nie leciał mi olej na blok silnika. Odma znajduje się pod kolektorem dolotowym. Bardzo ciężki dostęp. Aby się do niej dostać musisz zdemontować obudowę filtra powietrza, przepustnicę i parę innych elementów. :wink:

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję koledze pete zmienić mechanika bo najwyraźniej ten się nadaje do kopania rowów skoro nie wie jak zlokalizować wyciek.

 

 

Jest w tym wiele prawdy.

Moze nie do kopania rowow od razu, ale zmiana mecha moglaby pomoc w zdjagnozowaniu usterki.

To pewnie temat na nowy post, ale z mechami w naszym kraju to naprwde bywa roznie.

Czesto niestety nie za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok... jutro jade do innego mechanika. :)

 

Ale swoja droga, bardzo wątpię, by ten też coś konkretnego doradził. Sam spędziłem dużo czasu oglądając silnik, I dalej nic.

 

Odma oczywiscie tez jest podejrzana, bo lubi sie zapychać w tych egzemplarzach, chociaz przewaznie usyfiony jest wtedy nie tylko sam dół ale i sporo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło właśnie z pod obudowy filtra oleju, oraz z okrągłych zaślepek w samej obudowie, troche dłubania ale można samemu wymienić.
www.alltech24.pl - oświetlenie led, xenon, ringi ccfl, markery led, pokrowce samochodowe, przetwornice napięcia, lampy robocze led



[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=160bfe16170114a1][img]http://images41.fotosik.pl/1246/160bfe16170114a1m.jpg[/img][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma wymieniona - podobno byla zapchana. Ale teraz machanior twierdzi, ze olej jeszcze cieknie mi z glownej uszczelki z tylu silnika - pomiedzy silnikiem a skrzynia (rear main seal). Chce 1200 usd za wymiane. Sama uszczelka kosztuje grosze. Ja wymiękam. Na ta chwile kupuje gumowa wycieraczke i na niej bede parkowal w garazu zeby nie zasyfic podlogi. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.