Skocz do zawartości

ASB GM A5S390R (5L40E) 530D 2002


kaszmir1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule chodzi dokładnie o tą skrzynię, dokładnie w tym samochodzie. Problem jest taki, że przy przelancaniu z 2na 3 włącza sie getriebenotprogram, oczywiście potem ciężko ruszyć, bo pewnie chodzi tylko na 3biegu. Ale, dzieje sie to tylko kiedy ASB jest rozgrzana a dokładnie olej w niej ma temperature 97stopni. Po chwili kiedy samochód jest wyłączony program awaryjny się wyłacza i jak dalej pojade na D to będzie tak samo. Ale jeżeli przełącze na mieszanie ręczne wszystko chodzi ok i nie ma szans na program awaryjny. Macie jakieś pomysły? Dodam że wszystkie tarczki są wymienione, skrzynia po naprawie zrobiła 5tys km, więc zakładam, że dobrze była zrobiona. Jestem ciekawy czy może komputer nie nawalił, czy na przekładaniu ręcznym nigdy nie wejdzie w tryb awaryjny? Czy komputer znajduje się pod prawym filtrem powietrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozumiem, ze sprawdziles stan oleju? Niegdys pisal tu ktos o podobnym problemie ze skrzynia GM i bylo to bodajze spowodowane pomiarem oleju w niewlasciwej temperaturze (zbyt niskiej, kiedy olej byl zimny). Gdy temperatura wzrosla, oleju bylo zbyt duzo.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem w swojej 330xd ;/ skrzynie mam ta sama

na kompie pokazuje blad 2-go biegu

duzo nia nie jezdze wiec wymienilem filtr i olej w skrzyni i jak narazie cisza ale narazie- bo zrobilem dopiero od wymiany ze 100 km

mam nadzieje ze olej pomoze bo jak nie to chyba tarczki trzeba wymienic ;/

i tez to mam z przechodzenia z 2 na 3 bieg ;/

jesli rozwiazesz problem to koniecznie napisz

 

zycze powodzenia w znalezieniu usterki i pozdrawiam

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurde ;/

mialem nadzieje ze juz rozwiazales ten problem;/

ja juz nie wiem o co z tym chodzi;/

moze to jednak od ilosci oleju w skrzyni bo dokladnie to jak to znim powinno byc??

jak jest rozgrzany to ma wylatywac przez korek wlewowy czy nie ??

 

ja juz mysle nad wymiana skrzyni ale nie wiem czy jakas od 390 od gm bedzie pasowala do 4x4 bo moja jest dogladnie A5S390R - VY

lub regeneracja jeszcze wchodzi w gre ale nie wiem co lepsze;/

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, generalnie z tego co piszesz, wynika że w skrzyni jest problem z ciśnieniem oleju, zimny jest gęstszy przez co ma większą siłę i biegi się załączają, jak olej rozgrzany to i rzadszy i dlatego biegi się dalej nie załączają ale.... zastanawia mnie dlaczego w trybie ręcznym da się przełączać?????? Też nie powinny się załączać.

Myślę, że warto by było zajrzeć do jakiejś dobrej firmy od automatycznych skrzyni i żeby coś podpowiedzieli. Ja robiłem remont kapitalny skrzyni bo niemiec przez 200k ani razu nie wymienił oleju wiec.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jak w tytule chodzi dokładnie o tą skrzynię, dokładnie w tym samochodzie. Problem jest taki, że przy przelancaniu z 2na 3 włącza sie getriebenotprogram, oczywiście potem ciężko ruszyć, bo pewnie chodzi tylko na 3biegu. Ale, dzieje sie to tylko kiedy ASB jest rozgrzana a dokładnie olej w niej ma temperature 97stopni. Po chwili kiedy samochód jest wyłączony program awaryjny się wyłacza i jak dalej pojade na D to będzie tak samo. Ale jeżeli przełącze na mieszanie ręczne wszystko chodzi ok i nie ma szans na program awaryjny. Macie jakieś pomysły? Dodam że wszystkie tarczki są wymienione, skrzynia po naprawie zrobiła 5tys km, więc zakładam, że dobrze była zrobiona. Jestem ciekawy czy może komputer nie nawalił, czy na przekładaniu ręcznym nigdy nie wejdzie w tryb awaryjny? Czy komputer znajduje się pod prawym filtrem powietrza?

 

Nie zakładaj, ze dobrze była zrobiona bo najwyraźniej naprawa została spitolona na całego i tyle. Wal do serwisu, który Ci to robił i niech naprawiają znowu (oczywiście za free). Dziwię się, że szukasz pomocy na forum skoro dopiero co miałeś naprawianą skrzynię. Co to jest 5000 km dla skrzyni. Dobrze naprawiona skrzynia to wyjątek, więc Twój przypadek jest raczej normą i niestety dołączyłeś do szerokiego grona klientów gównianych serwisów z którymi potem się trzeba nawalczyć mimo, że człowiek zostawił u nich grube tysiące złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po naprawie dali pol roku gwarancji bez limitu km(warunkiem bylo tylko to ze musialem do nich jechac po 1tkm na wymiane oleju), wiec jak Ci padla po 5tkm to rzeczywiscie robota skopana. smialo do reklamacji i naprawa na ich koszt. ja juz zrobilem 20tkm i odpukac, lata jak powinna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z tymi gwarancjami to jest nieraz tak, ze sa kiedy wszystko jest ok, jesli cos sie psuje, to spuszczaja na drzewo i mowia, ze wszystkie inne elementy samochodu szwankuja a skrzynia jest cacy (w dziale nie polecam powinien byc moj post nt. autojozefow.pl; pozostaje droga sadowa)

 

nie chce nikogo straszyc, ale naprawa automatu w polsce, to niestety szczescie a nie norma

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, problem sam się rozwiązał, przegoniłem auto żeby sie zepsuło do końca, a tu miła niespodzianka, chodzi jak nowe już 3tygodnie nie wyskakuje błąd. Pewnie skrzynia musiała się dotrzeć, albo jakiś zaworek się zacioł w sterowaniu tłokami. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przgonilem tzn?

poprostu bokiel sobie latales?? ;d i gume paliles ??

czy jak??

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :)

bo ja w swojej zauwazylem ze jak jezdze agresywnie to wszystko ok

ale jak plynnie lagodnie przyspieszam z 1 na 2 to wtedy wyskakuje tryb awaryjny ;/

i to wszystko dzieje sie jak auto dobrze sie rozgrzeje

p.s

caly czas nie daje mi spokoju ta za duza ilosc oleju w skrzyni bede musial go troche spuscic bo jak korek odkrece na wlaczonym silniku to leci i leci;/

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mi przed awaria skrzynia chodzila podobnie - jesli przyspieszalem lagodnie, wystepowaly drgania pomiedzy 90-120 km/h, jesli jechalem agresywnie, wszystko bylo ok

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na kompie byl komunikat o bledzie skrzyni biegow

 

odnosnie kosztow - moja sytuacja jest dosc niestandardowa, za pierwsza naprawe (wlasciwie zepsucie) skrzyni zaplacilem 4k zl (regeneracja konwertera byla tylko na papierze, przygode z autojozefow.pl opisalem w dziale "nie polecam"), druga naprawa kosztowala mnie 14k zl, gdzyz ze wzgledu na kretynskie zlozenie skrzyni przez pierwszych partaczy uszkodzeniu ulegla m.in. pompa olejowa + przednia czesc obudowy skrzyni biegow

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak widzę takie kwoty to mi się słabo robi. Sprawną, używaną skrzynię można kupić za 2500 zł. Za pieniądze jakie wydałeś na naprawę można wymienić takich 4-5 w razie czego, a w 100% sprawna skrzynia z nowym olejem w zasadzie nie ma powodu się zepsuć, więc raczej nie wymieni się nawet drugi raz jej. Zawsze powtarzałem, że lepiej szukać używki niż naprawiać, ale każdy ma swoje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.