Skocz do zawartości

zakurzona przednia szyba


bol3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, co umyje przednia szybe od srodka , to za pare dni pojawiaja sie smugi jak by lekko tluste lub przykorzone, czasem jezdze z klima, oco chodzi?? ktos mial podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Kwestia płynu do szyb. Ja zakupiłem w końcu ten płyn Sonaxa ( http://allegro.pl/item686822551_sonax_xtreme_plyn_do_mycia_szyb_nanotech_skle_238.html ) i u mnie problem zniknął. Myślę, że wynika to z tego, iż niektóre płyny do szyb są mało elastyczne na duże różnice temperatur.

A z drugiej strony - przy okazji sprawdziłbym na Twoim miejscu filtry kabinowe - te w puszkach na podszybiu. Może są już zabite syfem i nie ma wystarczającej cyrkulacji powietrza w aucie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to takze byl problem plynu do mycia szyb, robil biale smugi.

 

Rozwiazaniem u mnie byla zawsze nowa szmatka z mikrofibry, oraz czysty spirytus, czysci idealnie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to związane jest z klimą,u mnie od str. pasażera z nawiewu na szybę wlatuje jakby biały proszek,i się na niej osadza,łatwo się go ściera,ale co to za pył? i z czego.pzdr...
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam ,że filtry mają rok,była tylko odgrzybiana bunia i tyle,ale są przedmuchane i wydaje się ,ze w dobrej kondycji,choć pewnie nie do końca mam rację...
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też były przedmuchane i wyglądały niby ok. Ciągle parowało i smużyło na szybie. Jak wymieniłem na nowe problem zniknął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieni filtry, kupi dobry płyn (lub taki na bazie spirytusu lub octu) i dobrą szmatkę - taka kombinacje gwarantuje koniec problemu ze smugami na szybach...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieni filtry, kupi dobry płyn (lub taki na bazie spirytusu lub octu) i dobrą szmatkę - taka kombinacje gwarantuje koniec problemu ze smugami na szybach...

A nawet jeśli filtry wymienisz na nie-węglowe to też dadzą radę. Węglowe mają tą przewagę, że dodatkowo zatrzymują różne smrody :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.