Skocz do zawartości

kasowanie sredniego spalania?


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

może źle to robisz?

 

ja mam wyswietlacz również w panelu/radio...zawsze przyciskam na tym panelu przycisk BC...wtedy wyświetla się na tym panelu 2x spalanie, dystans, czas...itd. Przyciskasz spalanie 1 lub 2..następnie SET i masz wyzerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
A powiedzcie czym różni się spalanie1 od spalania2 i do czego jest to spalanie2 ? można je włączyć np. na jakimś odcinku trasy a jeśli tak to w jaki sposób, bo u mnie cały czas leci na spalaniu1 - mam dużą navi jeśli to coś zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 1 i spalanie 2 to dwa niezalezne pomiary spalania. :)

 

Mógłbyś rozwinąć ?

Kazdy z pomiarow zaczyna niezaleznie liczyc spalanie od momentu jego skasowania.

Czyli, na przyklad na pierwszym mozesz liczyc dzienne spalanie, a na drugim od tankowania do tankowania.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy wartosci tego 1 i 2 spalania powinny sie od siebie roznic?bo u mnie sa identyczne.

 

Co do tego kasowania ,to nie wiem czy dobrze zrozumialem,ustawiam sie na spalaniu,wciskam guzik przy kierunku i przytrzymuje,na radiu wyswietlaja sie mi te rzeczy ktore moge ewentualnie sobie ustawic (spalanie,dystans,itd)...by sie wyswietlaly mi pod zegarami i tam wciskam set ? Nie wiem czy juz tak nie probowalem no ale ide zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze masz takie same, to oznacza, ze zuzycia nie byly kasowane przez dlugi czas.

Pewno masz MID. Ustaw na zuzyciu i nacisnik przycisk SET, powinny wyswietlic sie kreseczki. Jak ruszysz, komputer zacznie kalkulowac zuzycie.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak,wszystko probowalem jak pisaliscie i tak ,ustawiam na spalaniu,wciskam i przytrzymuje guzik przy kierunkowskazie, pod zegarami wyswietla PROG ,na radiu wyswietlaja sie zucie ,limit,dystans itd,nad nimi PROG1 wciskam verb 1,,wyswietla sie PROG1 VERB 1 ,jesli wcisne set wszystko wraca do poczatku,czyli znowu musze zaczynac od ustawinia spalania, jesli wcisne jeszcze raz verb1 zmienia sie wartosc PROG na radiu od prog1 do prog 11 i tyle,dodam ze jesli tylko ustawie sie na spalaniu i nie wcisne guzika przy kierunkowskazie nie widac na radiu set, moze cos nie tak z komputerem? czy ktos sie spotkal z czyms takim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ,nie mam na radiu przycisku BC kolo diody po prawej jest tylko przycisk z zegarkiem i tyle,moze to jest powodem moich problemow,postaram sie wrzucic fotke moze to cos pomoze w rozwiazaniu problemuhttp://i.imgur.com/jt6Ph.jpghttp://i.imgur.com/t2DyH.jpg licznik wygalda jak na zdj 1 ,radio dosc niewyrazne ale nie mam teraz innego,po prawej nad guzikiem z zegarkiem audio i display.a tak yglada przy kierunku http://i.imgur.com/6lzNb.jpg moze teraz jak wiecie jak to u mnie wyglada ktos bedzie w stanie doradzic jak wyzerowac srednie spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) skoro wymieniony mam ,tzn ze da sie zalozyc taki z BC ? :) fotki dalem wczesniej,tak sie zastanawiam czy sam ten klawisz ktos nie zmienil na panelu :P ,z tym akumulatorem juz kombinowalem :) hehe,po odlaczeniu myslalem ze sr. spalanie bedzie 0,0 i bedzie roslo,ale niestety ,przed i po odlaczeniu nic sie nie zmienilo :),jesli podmienie panele a BC jest to powinno pojsc ? :),aa do czego w takim razie jest przycisk przy kierunku?oprocz poruszania sie pomiedzy spalaniem,limitem ,itd, tzn czy BC jest tylko na radiu,czy moze byc tez wlasnie przy kierunkowskazie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podłączam się do tematu.

Po zamontowaniu radia 2din z windowsem CE, nie mogę resetować licznika spalania (ani ustawić godziny), w sumie niczego nie mogę poza przełączaniem informacji przyciskiem przy manetce. Nie ważne czy na odpalonym silniku, czy tylko na zapłonie, czy trzymam 5 czy 50 sekund, nie resetuje spalania. Co można z tym zrobić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Mam taki problem, że przyciskiem bc na manetce moge sobie przełączać miedzy opcjami wyświetlanymi na zegarach, jednak gdy chce skasować np. spalanie i klikam bc na radiu to nic sie nie dzieje. Może to być winna radia czy coś nagrzebane w sterowniku? Dodam, że czasem na zegarach tam gdzie wyświetlane jest spalanie itp. czasem nic sie nie wyświetla albo pokazuje coś, ale gdy klikam bc na manetce to nic sie nie dzieje. Czy tutaj winna może leżeć w połamanym kablu w manetce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.