Skocz do zawartości

problem z silnikiem M40


miclen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Drodzy koledzy mam taki problem z moim M40, otoz jak odpale go to chodzi normalnie a po pewnym czasie gdy chce ruszyc to sie dlawi i mimo tego ze wciskam gaz to obroty spadaja. po chwili lapie jednak i moge odjechac, i po chwili znowu jest tak samo. koledzy jak myslicie co to moze byc? wina swiec albo kabli zaplonowych? moj silniczek to 1,6 M40.

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przpustnica a zwiazany z nia TPS, , moze jakas nieszczlnosc ukladu dolotowego.

Oblukaj wszystkie gumowe przewody powietrza, sprawdz dodajac reka gazu czy silnik bedzie sie ksztusil, jak tak to zła mieszanka. Wyjmij krokowca i go przepłukaj. sprawdz filtr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sama sytuacja miala miejsce. mialem tez LPG i aby wyrególowac jakotako obroty na luzie kiedy pracowal na gazie to musiałem srubka regulacyjna odchulic przepustnice, w tym momecie kiedy slinik chodzil na Pb dane z TPS czyli czujnika polozenia przpustnicy byly mylace dla siulnika i dawał za duzo beznyny.Krztusilo go- zalewało nie dawał rady przepalic mieszanki.

Proponuje popatrzec na weze gumowe, te cienkie przy przeoustnicy tez, zrobic reset DME i sprawdzic jak bedzie sie to poznij sprawowac.

Domniemam, ze wszystko bylo wczesnij OK, i nic nie manipulowac w usatwieniach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak - dobra wiadomosc - wszystko wrocilo do normy. nie wiem moze to bylo spowodowane tym ze stala bez aku ok 2 tyg. i poprostu silnik zalapal juz swoj rytm. ale na wszelki wypadek w poniedzialek wymieniam swiece, kable i robie przeglad kopulki i palca.

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem tyle tylko że po włączeniu silnika przez jakieś 2 sekundy cisne gaz a on nic po 2 sekundach rusza z kopyta i jeszcze niedawno kiedy chciałem rozbujać bunie na maxa to pokazała TYLKO 170 Km/h ale niebyło to normalnie bo do 170km/h ciągnie ładnie bez zadnych problemów ale kiedy dochodzi do magicznej granicy 170 to tak jakby przestała benzyna dochodzic i koniec dalej niepójdzie w momencie przestaje ciągnąć podobnie jest na kożdym biegu na 3 max 90Km/h, na 4 140km/h , no a na 5 to wspomniane 170km/h wydaje mi sie ze to nie jest norma;( aha i jeszcze niemam obrotomierza i niemoge sprawdzic ile to obrotów jest ale wydaje mi sie ze to auto pominno dojść do 200km/h mój silniczek to 1.6 M40 E36 co o tym myślicie silnik szykuje sie do remontu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.