Skocz do zawartości

oilstand motor


qba-525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, odgrzebię nieco temat który już był poruszany.

Wiec tak, silnik m50b25, właśnie wymieniłem na nowy silnik niestety w poprzednim pękła głowica (bardzo rzadki przypadek), więc znalazłem nowy taki sam silnik z 200000 przebiegu i rzeczywiście słychać i czuć że jest zdrowy i jeszcze da dużo przyjemności. Silnik zalałem olejem valvoline 10w40 jako że nie wiedziałem czym był wcześniej zalany, i mam ten sam problem co wcześniej w innym silniku, że po przejechaniu powiedzmy niewielkiej trasy np 60km pojawia się wyzej wymieniony komunikat, auto postoi powiedzmy 2h i komunikat się nie pojawia (olej spływa spowrotem do miski więc czujnik nie reaguje ), ale co w sytuacji jak czujnik reaguje, wyświetla się komunikat, a na bagnecie nieco poniżej środka poziom oleju ?

Czy czujnik mógł nie zostać wymieniony podczas swapowania razem z silnikiem ?? Ilu z Was ma podobny problem z m50 ?? Poproszę o opinie bo dwa razy dziennie sprawdzam olej ( w końcu "nowy" silknik ) wolałbym kolejne 4000 wydać na coś innego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jako ze ostatnio dołączyłem tez go grona posiadaczy e 34 a właśnie ma motor taki jak ty czyli M50B25 z 94 roku mogę już coś powiedzieć

 

u mnie przed wywianą oleju (stan na bagnecie w połowie) po dłuższej trasie po zgaszeniu wyświetlało mi komunikat odnośnie stanu oleju ale już po 2 h komunikatu nie było teraz jestem po wyminie oleju zalałem właśnie valvoline 10W40 maxliffe stan po wymianie utrzymuję się na 3/4 skali na bagnecie i komunikat ani razu się nie pojawił

 

czujnik siedzi w misie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=11_1898&hg=11&fg=10 część nr 11 jeśli zmieniałeś cały kompletny silnik myślę że nikt go nie zmieniał na ten twój z uszkodzonego silnika (może warto zrobić podmiankę)

 

myślę że najprościej dolać ze 200 gram oleju i zobaczyć efekty

 

przyczyną ciągłego pojawiania się komunikatu możne być też uszkodzenie czujnika lub wiązki kabli idącej do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlaśnie też podejrzewam czujnik tyle że czasem komunikat się nie pojawia, więc jednoznacznie nie mogę stwierdzić że czujnik jest uszkodzony. chętnie bym się dowiedział czy to rzadka przypadłość czy może więcej osób miało z tym kłopot. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dolać około 200 gram oleju tak aby poziom na bagnecie wynosił 3/4 skali i zobacz co będzie się działo

 

 

ja miałem właśnie podobny problem tyle że z czujnikiem poziomu płynu w chłodnicy mimo że poziom był a cc czasem dawał komunikat ze poziom jest mały więc wyjąłem czujnik wyczyściłem sprawdziłem wtyczkę złożyłem do kupy i do tej pory jest wszystko ok

 

próbuj i zobaczysz

 

na pierwszy plan zobacz jak wygląda wtyka od czujnika wyczyść ją (z racji że czujnik i wtyczka łączeniowa jest na dole misy i niestety pracuje w trudnych warunkach kurz, wilgoć itp) może właśnie te warunki doprowadziły do śniedzi na stykach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek tylko ze w M20 poszła mi uszczelka dałem do mechanika zeby ja zmienił i odrazu zeby olej zalał swierzy przebieg miałem koło 300tys a on zalał mi polsyntetyka wczesniej miałem minerała i własnie wyskakiwał mi ten komunikat nie wiedziałem przez co to było po paru dniach myslenia z kumplami doszlismy ze moze ten olej jest za rzadki zmieniłem go znowu na minerała i chodzi jak ta lala komunikat ani razu mi sie nie pokazał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

silnik ok 205 kkm jeżdzę na ELF EXCELLIUM LDX 5W40 (wcześniej Mobil X 5W40)

http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/benzyna.htm

 

a silnik nie ma lekko często skrzynia w trybie S i ponad 6000 rpm (ale nigdy jak jest zimny)

 

wymiana co 15 kkm, wlewam 3/4 pod max i do wymiany poniżej min nie schodzi ale nigdy ten komunikat na szczęście się nie zameldował a inne i owszem (tył stop cofanie i oświetlenie tablicy ale z tym idzie jeździć drażni tylko z leksza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.