Skocz do zawartości

Cos wyje z tylu? Pomocy!!!


CZARNY8014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem bmw e36 1.8is M42 coupe 94r. od niedawna. Jest to moj pierwszy samochod z napedem na tyl. I tak jak w temacie po prostu cos wyje praktycznie zaraz po ruszeniu, im wieksza predkosc tym wycie wydaje sie byc glosniejsze. Znajomy mechanik powiedzial ze to most (lozyska sprawdzone sa ok) tak wyje. Wiec mam pytanie: Czy owy most z bmw z silnikiem 1.8i bedzie pasowal do is-a? Oczywiscie wiem ze ten most od 1.8i ma bebny z tylu, chodi mi o to czy mozna zamienic ten srodek co laczy polosie chyba sie to nazywa dyferencjal? Sorrry jesli cos poplatalem w nazewnictwie poszczegulnych czesci ale naprawde zabardzo sie na tym nie znam. Przyznam ze szukalem troche na forum z kiepskim skutkiem.

Prosze o Pomoc!!!!!

Z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego wywarzania wału nie musisz rozbić na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze podporę wału jak tam łożysko siądzie to też będzie wyło u mnie kolo sprawdził to w ten sposób ze zdjął osłonę ręcznego i wtedy dźwięk było słychać ewidentnie z tam tąd jak wyciągnęli mi podporę to rekami nie mogłem przekręcić łożyska w niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Tobie wyje coś tam? czyli czym szybciej tym głośniej mocniej? Np przy 60 km/h puścisz gaz to szum się zmienia? Czy tak samo słychać jak byś nie zwalniał nie puszczał gazu.I jeśli nic nie było kombinowane to powinno wszystko pasować bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie "sylwek255" cos tam to bylo moje okreslenie czyli czlowieka ktory sie na tym nie zna ale fachowiec powiedzial ze to most, dyfer. Teoretycznie tak czyli im szybciej tym glosniej wiec jak jade np 60km/h, i puszcze gaz szum wewnatrz samochodu sie nie zmienia, i jak nie puszczam gazu to szum slychac tak samo, wydaje mi sie ze w miare wciskania gazu halas rosnie. w jakims stopniu zaglusza to prace silnika bo za dobrze go nie slychac w srodku.

 

cyt: I jeśli nic nie było kombinowane to powinno wszystko pasować bez problemu. O co chodzi z tym kombinowaniem?

 

Z gory wielkie dzieki za wszystkie sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy "fachowcy" czy ktos odpowie mi na nurtujace mnie pytanie: Czy dyfer z silnika 1.8i bedzie pasowal do 1.8is na 100%.

Oczywiscie wielkie dzieki dla kolegow ktorzy juz wyrazili swoja opinie.

Sorry ale chce miec 100% pewnosci nim mechanik zacznie rozbierac, zeby nie wyszlo w trakcie cos nieoczekiwanego.

 

pozdro 4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "krystian" , jak sprawdzic to przelozenie, jest moze jakas tabliczka informacyjna na dyferencjale? Rozumiem ze to przelozenie musi byc takie samo, co bedzie jesli bedzie wyzsze lub nizsze, wplynie to na predkosc lub przyspieszenie czy na cos innego?

Wielkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest taka blaszka i na niej przełożenie twoja ma tak myślę że 3.45 standardowe i często spotykane ja też miałem takie ale zmieniłem na inne dłuższe 2.93 ale to inny temat i spore mnie to kosztowało bo wymagało to zmiany półosi , wału no i dyfer. mam pytanie - kiedy pojawiło się wycie dyfra , czy przy skręcaniu jest jakiś jeszcze inny hałas ? te dyferencjały są słabe i jeśli ktoś pali gumę itp. to może kupić sobie nowy dyfer ja wstawiłem szperę 3.15 i nie wytrzymała. nie jeden kto pali lacze zmieniał dyfer :twisted2: mi raz padł jak wracałem z Litwy zatarło się łożysko na ataku i wył stale po rozebraniu go i wymianie łożysk już wył nadal bo tryby dostały . więc naprawa jest bez sensu :naughty: jeśli tobie padł dyfer to wstaw nowy. powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy skrecaniu raczej nie ma innego halasu, tak mi sie wydaje bo ten chalas z tylu samochodu jes tak donosny ze zaglusza wszystko.

Przykro sie przyznac ale kupilem samochod z taka "usterka", poprzedni wlasciciel musial cos zrobic bo przy kupnie nie bylo slychac tego wycia.

Ja nie naleze do ludzi ktorzy katuja samochody.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na giełdę by dyfer nie wył podobno wkładali jakiś smar lub dodatki takie są do oleju jakiś czas nie wyje ale potem to szok jaki bałagan jest w moście :duh: ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wielkie dzieki koledzy za pomoc. Zakupilem dyfer wymienilem i -cisza-, autko smiga jak szalone. Szczegolne podziekowania dla kolegi , za fachowe doradztwo w sprawie dyfra. Pozdro.

Pare dni temu wstawilem gaz, firmy < brc > i z usmiechem na twarzy podjezdzam pod cpn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.