Skocz do zawartości

INPA 5.02 dołożenie Error memory i identification-quick test


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W nowej inpie 5.02 brakuje 2 fajnych funkcji, ktore byly w starszej wersj 4.4.7. Stworzylem paczke plikow ktore trzeba dodac do nowej wersji aby cieszyc sie stara funkcjonalnoscia.

 

http://rapidshare.com/files/235679140/quick_test.rar (dla wersji angielskiej)

 

Aby cieszyc sie zmianami nalezy wypakowac plik i uruchomic setup.bat.

Zmiany sa dodane do "special test" pod klawiszem F9.

 

Milego testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwus ... error memory E46 320D ... w zasadzie nie dziala ... przy kazdym istniejacym mogule pojawia sie blad "FAB - Function no longer supported"

 

W niemiecki jest podobnie, w około co drugim module. I co dokładnie powinien zrobić quick test - mi wyszukuje wszystkie moduły,na końcu wywala błąd z jakimś numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No to fajnie na e46 nie sprawdzalem ale na mojej e36 zasuwa calosc.

Ten FAB to filtry bledow trzeba bedzie poszukac co i jak.

Edytowane przez nerwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No to fajnie na e46 nie sprawdzalem ale na mojej e36 zasuwa calosc.

 

Spokojnie, na pewno to namierzysz :D trzeba ci tylko czasu. Mimo to dzięki za to

 

Cos ugryzlem do przodu :mrgreen: W nowej INPA brakuje WINELDI a tam sa wlasnie zapisane filtry FAB.

 

Niech ktos z E46 odezwie do mnnie na gg to pokombinujemy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Na forum BMW jest instrukcja jak "dołożyć" do INPY 5 funkcje "Error memory i identification-quick test" (Funkcje te są dostępne dla kilku modeli np: E36,E38,E39,E46)

 

Ażeby to zrobić trzeba wykonać następujące kroki:

 

- dodać następujące wpisy w pliku SONDER.ENG znajdujacego się w katalogu CFGDAT

ENTRY= fsquick,Error memory   quick test,
ENTRY= idquick,Identification quick test,

 

- skopiować następujące pliki do folderu SGDAT (pochodzą one iNPY 4.4.7)

fsquick.ini
idquick.ini
FSQUICK.IPO
QU_TEST.IPO
QUICK_ID.IPO
IDQUICK.IPO

 

Pliki mozna ściągnąć z http://www.4shared.com/file/OJ6uQx3W/Pliki.html

 

Zmodyfikowałem INPĘ w opisany sposób i rzeczywiście obydwie funkcje są aktywne.Niestety robiłem to na "sucho" bez podłaczania samochodu.

Jak by ktoś mógłby sprawdzić na samochodzie czy funkcje działają prawidłowo to było by fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Na forum BMW jest instrukcja jak "dołożyć" do INPY 5 funkcje "Error memory i identification-quick test" (Funkcje te są dostępne dla kilku modeli np: E36,E38,E39,E46)

 

Ażeby to zrobić trzeba wykonać następujące kroki:

 

 

 

- skopiować następujące pliki do folderu SGDAT (pochodzą one iNPY 4.4.7)

fsquick.ini
idquick.ini
FSQUICK.IPO
QU_TEST.IPO
QUICK_ID.IPO
IDQUICK.IPO

 

ale gdzie to wkleić ??

 

te pierwsze wkleiłem i się pokazało :)

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,walczyłem z tematem quick testów w inpie 5.0 dosyć długo,jedyne co można osiągnąć po dołożeniu tych plików,to zidentyfikuje wam sterowniki,ale też nie

tak ładnie jak w starszej inpie,nie pokażą się,tylko trzeba je poszukać,próbowałem dokładać pliki ze starszej inpy,i cały czas błędy,prosiłem nerwusa o pomoc,stwierdził,że trzeba pisać skrypty do tego,nie da się podstawić istniejących(ale jeżeli ktoś to rozwiązał,to myśle,że się podzieli receptą)

 

http://c4.wrzuta.pl/wm7728/e68799050025acbc4e34f8f7/22

http://c3.wrzuta.pl/wm8674/b2b05b4f001f13284e34fc42/33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja napiszę co zrobiłem, aby mieć w skanowanie wszystkich sterowników.

Zrobiłem to trochę naokoło, bo mam teraz dwie wersje Inpy na kompie jednocześnie, ale ważne, że działa.

Trzeba mieć drugą partycję na kompie, (u mnie d).

 

Wiadomo, że w Inpie od wersji 5 nie można tego zrobić (na dzień dzisiejszy).

 

Trzeba zrobić tak:

1) Mamy Inpę w wersji 5 oraz resztę programów z pakietu instalatora 10.0.4. Zainstalowane są na dysku systemowym c.

2) Otworzyć pakiet instalatora 9.0.7. (nazwa pliku u mnie "INPAv502_EDIABASv647 9,0,7.iso" (proszę się nie sugerować nazwą, w tym pakiecie jest Inpa w wersji 4.4.7)

3) Wybrać instalację na dysku d.

4) Do zainstalowania wybrać tylko i wyłącznie Inpę 4.4.7 (zaznaczyć okienko Complete).

5) Po instalacji Inpy 4.4.7 opisać skróty na pulpicie odpowiednio do 5 [inpa 5] a do 4.4.7 [inpa 4.4.7] aby się nie myliły. (lub jak kto woli użyć innych nazw)

 

Tak oto mamy na kompie dwie Inpy, u mnie obie działają ok, a w starszej (4.4.7) mam w testach specjalnych "Error memory i identification-quick test"

Inpa zajmuję niecałe 23 MB także dużo miejsca nie stracimy.

 

Może się komuś przyda.

 

Pozdrawiam

http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak oto mamy na kompie dwie Inpy, u mnie obie działają ok, a w starszej (4.4.7) mam w testach specjalnych "Error memory i identification-quick test"

Inpa zajmuję niecałe 23 MB także dużo miejsca nie stracimy.

 

 

Witam

 

Zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko jest cacy, tylko po uruchomieniu quick test (jak równiez każdej pozostałej opcji)

pojawia się "Error compiling script file" i nie ma możliwości niczego sprawdzić.

Dodam, że INPA 5 na dysku C działa bez zarzutu, żadnych błędów, NCSExpert również.

 

Czy ktoś mógłby coś poradzić ?

 

--

Pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ok. Sprawdzałem na e36, e46 przed i po lifcie i e39. Na wszystkich autach test wszystkich sterowników działa ok.

Usuń inpę z dysku d i zainstaluj ponownie. Jeżeli nie pomoże to spróbuj ściągnąć z innego źródła instalkę. Może w tym tkwi problem.

 

A sprawdzałeś z innym autem niż masz w podpisie?

Edytowane przez kkkkamil26
http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ok. Sprawdzałem na e36, e46 przed i po lifcie i e39. Na wszystkich autach test wszystkich sterowników działa ok.

Usuń inpę z dysku d i zainstaluj ponownie. Jeżeli nie pomoże to spróbuj ściągnąć z innego źródła instalkę. Może w tym tkwi problem.

potwierdzam,działa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do instalacji drugiej inpy na kompie.

Istnieje możliwość także instalacji na jednym dysku dwóch inp. (ale tego jeszcze nie sprawdziłem podłączając pod bmke czy działa ok, bez podłączenia pod samochód wszystko się uruchamia ok)

 

Trzeba zrobić tak:

1) Mamy Inpę w wersji 5 oraz resztę programów z pakietu instalatora 10.0.4. Zainstalowane są na dysku systemowym c.

2) Otworzyć pakiet instalatora 9.0.7. (nazwa pliku u mnie "INPAv502_EDIABASv647 9,0,7.iso" (proszę się nie sugerować nazwą, w tym pakiecie jest Inpa w wersji 4.4.7)

3) Wybrać instalację na dysku c.

4) Do zainstalowania wybrać tylko i wyłącznie Inpę 4.4.7 (zaznaczyć okienko Complete).

5) Następnie wybrać "Old Inpa version" Rename, i wpisać np 5 (nieważne że instalujemy starszą wersję później niż nowszą)

6) Po instalacji Inpy 4.4.7 opisać skróty na pulpicie odpowiednio do 5 [inpa 5] a do 4.4.7 [inpa 4.4.7] aby się nie myliły. (lub jak kto woli użyć innych nazw)

Trzeba pamiętać, że inpa w wersji 4.4.7 będzie się znajdowała na dysku C w folderze Inpa a Inpa w wersji 5 w folderze np. Inpa.5 - w zależności co wpisaliśmy w pkt.5 )

 

Jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić czy ten sposób działa to bardzo proszę o komentarze w tym temacie czy jest ok.

 

Pozdrawiam

http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ok. Sprawdzałem na e36, e46 przed i po lifcie i e39. Na wszystkich autach test wszystkich sterowników działa ok.

Usuń inpę z dysku d i zainstaluj ponownie. Jeżeli nie pomoże to spróbuj ściągnąć z innego źródła instalkę. Może w tym tkwi problem.

 

A sprawdzałeś z innym autem niż masz w podpisie?

 

Nie, nie sprawdzałem, nie mam za bardzo możliwości.

Nie sądzę, żeby to był problem instalki, wszystko instaluje się bezproblemowo, problem raczej

tkwi gdzie indziej, tylko gdzie... ?

 

--

Pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.