Skocz do zawartości

e36 328


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów proszę o pomoc w imieniu kolegi który stał się szczęśliwym posiadaczem e36 328i i ma kilka pytań.

-czy ten model posiada kontrolę trakcji. Ciężko nim ruszyć z piskiem opon chyba że rusza skręcając. (moc posiada, osiągniecie 200km/h zajmuje mu chwilę także nie jest to problem braku mocy). Jeżeli posiada TC to jak to wyłączyć.

-ile wam palą te autka? Jemu przy jeździe po autostradzie spaliła 11l/100 przy utrzymywaniu prędkości ok 200km/h?

Za pomoc dziękuję

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien miec wbudowane ASC. Wszystkie (amerykanskie modele 328, 325) e36 z ktorymi sie spotkalem mialy wbudowane ASC. Wewnatrz kabiny powinienes znalezc przelacznik wylaczajacy ASC, o ile pamiec mnie nie myli jest on nawet podpisany.

Innym powodem oprocz ASC dzieki ktoremu nie mozesz zapiszczec oponami tak jak bys chcial jest automatyczna transmisja oraz szerokie opony z tylu dobrze klejace sie do asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł na bardziej sensowny i zgodnie z zasadami oraz masz osobny wątek do pytań o zużycie paliwa, a w zasadzie to odpowiedź tam napewno znajdziesz i nie będziesz musiał nawet pytać.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witaj, też mam e36 328, może mieć ASC ale nie musi (różne wersje wyposażenia) przycisk od ASC jest miedzy kokpitem a skrzynią biegów, jeśli ma ASC to gdy by próbował "spalić laczka":) to powinien wyłączyć, jak jest wyłączone to powinna palić sie lampka między prędkościomierzem a obrotomierzem. Mi przy 200kmh, pali od 11-15l ale w sumie tylko raz to sprawdzałem;)
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryo! jeżeli nie wieżysz to kup taką to może wtedy sie przekonasz! co troche Ci głupio że pali prawie tyle samo co Twoja?! :twisted2: niestety to prawda i przyjmij to do wiadomości.

 

Moze mu faktycznie glupio...

A moze tobie glupio, ze baaardzo zadko widujesz obrotomierz powyzej 3000 ?? ;) Sorry, ale mi rowniez ciezko wierzyc w 11 l przy zwyklej jezdzie mieskiej. Oczywiscie jest to mozliwe, przy bardzo delikatnej jezdzie, bez krecenia, ale w takim razie po co 328 ??

 

A propo...

wczoraj spotkalem jednego znajomego, zaczelismy gadac o autach i okazalo sie ze kupil wlasnie 328 tourning. Co ciekawe, to wg. niego przy maxymalnie oszczedniej jezdzie przejechal 570 km na 45 l paliwa po miescie... Pokiwalem tylko glowa ze zrozumieniem... ;)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ..dawno minie nie było na forum .. jakiś czas temu sprzedałem swoją 328 iT e36.

Moja była zagazowana instalacja II generacji dlatego spalanie większe niz na wtrysku.

średnio miasta i trasa bez oszczędzania na trasie jazda z prędkościami miedzy 160 - 200km/h spaleni gazu 15l/100km

Przy nie przekraczaniu 140km/h spaleni 12l/100km

Zrobiłem raz test spalania po mieście. Jeździłem w Poznaniu przez cały dzień wkręcając ja na wysokie obroty i spalanie UWAGA nie przekroczyło 18L gazu na 100km

Potwierdzam fakt , ze silniki 328 są bardzo oszczędne i palą niewiele więcej niż 1.8i ( tez taka miałem)

Pozdrawiam ... 328 to wspaniały dźwięk silnika i wystarczająca moc ( ale po kilku tygodniach i tak ci mało)

E36 328IT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma nic z zadroszczenia dobrze wiem że mam kasztaniasty silnik i nikt nie musi mi tego przypominać heh ale chciałem zauwazyc ze w miescie z doma ulicami na krzyz nie mozna mowic o miejskich warunakach heh conajmniej podmiejskich w wawie na bank było by ok 13-14 Kazdy ma zboczenie do zanizania spalania każdego jest debeściak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał przedmówca. Spalanie w mieście 11.5 do 13 trasa 7.0 do 9.0

Niestety po paru tygodniach od zakupu nie odczuwam już tak przeciążeń. Ale uwaga jest na to rada:) Posadzcie kogos za kierownicę a sami usiądzcie jako pasażer. Wrażenia gwarantowane:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej

nie rozumiem ja tez jak napisałem ze moje 325 pali mi niewiele wiecej niz poprzednia 318 (no chyba ze jezdze 2 km od domu i spowrotem) to mi napisali ze mam lekka noge

ale tak JEST !

jak jade normalnie tak jak wszyscy w ciagu dnia i nie wyprzedam po 5 aut na raz to srednia mam ponizej 10L

jak pojechałem na wekend 150 km od domu i raczej sobie smigałem lewym pasem to srednia miałem ponizej 9 !!

no ale co ty to przeciez niemozliwe

jak powiesz ze 9 to co ty niemozliwe

jak powiesz 20 to co ty cos masz złego

tylko ze jak masz 200 koni to zeby to auto jechało nie trzeba wciskac gazu do oporu a jak wrzucisz 5 i jedziesz 100 to ekonomizer pokazuje 6L

 

"ale ja sciemniam i kazdy który twierdzi ze 2.5 2.8 pali 9 bo SIE NIE DA"

 

acha jak w zimie na placu jezdziłem pomiedzy słupkami cwiczyłem poslizgi itp to srednia miałem 28 i wcale sie nie msciłem

 

zreszta na zwykłej drodze nie wykorzystasz auta na maxa bo ja na 3 mam 150km/h i to juz jest troche bo w zabudowanym jest 50 i co bede robił z siebie wariata i krecił do odciecia na kazdym biegu

 

nie wiem nie rozumiem nie których

ale wiem ze pomiedzy 318 a 325 jest róznica bo miałem taka i taka

i ta 318 zbierała sie bardzo dobrze jak na 318

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje:

Miasto 14-16 litrów gaz.

trasa 9-12,5 litrów gaz.

Gaz niewtryskowy, sterowany komputerem.

Tankuje tylko na stacjach koncernowych.

 

Z powyższych dyskusji wynika że najlepiej sobie kupić M5 to spali 6 litrów gazu. Wogóle to nieopłaca sie małych aut z małymi silnikami bo one dużo palą, ale za to 6 cylindrowe ponad 200-konne sa gwarantem ekonomii.

Ludzie zlitujcie się.

 

Ja to bym najchętniej zrobił tak:

pojeździł bym po swojemu każdym z tych autek, pomierzył i prawdę rzekł.Wtedy byłby obraz sytuacji.

Pozdrawiam i Życzę Miłego Dnia.

Sebastian.

>>>>Zapraszam na swoją stronę!!!!<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja srednio pali 12,0 (od około 2500 km), a w miescie(Toruń) około 14, ale przyznam ze jej nie oszczedzam, dynamiczna jazda 540iA 1993 rok to okolo 17l/100km a 325i 15/100km, przynajmniej tak jest u mnie, srednio 540ia pali mi mniej co jest wynikiem zwiazanym z automatyczna skrzynia biegow, w coupe czesto jezdze na niskich biegach. Jadac z Wawy do Torunia 120-150 spalila mi okolo 9l (325)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam 328 i jak pierwszy dzień wziąłem ją na testy to był to chyba najszczęśliwszy dzień w mojej motoryzacyjnej karierze, bo auto kupowałem w ciemno i nie wiedzialem ile pali (jedynie info z netu) Sprawdzone u mnie spalanie 328 e36 : miasto- 11-12l trasa 7-9l , A ktoś wcześniej pisał coś o m pawer, to niech wie, że silniki M pawer to jest troche inna technologia.. (ale 328 już jest b. szybka.)
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też podam swoje spalanko w 328.W aucie mam gaz sekwencje i spalanie w mieście przy dynamicznej jezdzie srednio wychodzi 13,5l. rekord jaki udało mi się osiągnąć jadąc tak do 110km/h to 9,2l lpg :D,co ciekawe 520 też na sekwencji paliła w miescia praktycznie tyle samo ale już na trasie to nigdy nie udało mi się zejść poniżej 10,3l lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę, że kompleksy wzięły górę. Na codzień mogę testować zużycie paliwa oszczędnego auta jakim jest 318 i "smoka" jakim jest 325i (e30). Większość znajomych, którzy dowiadywali się, że smok ma 2,5 litra pod maską potrzyli z politowaniem, ale biedacy nie wiedzieli, że smok zadowala się 10-11 litrami w mieście i 7-8 litrami na trasie. Też byłem zaskoczony, ale trwa to już pięć lat i chyba jest to normalne spalanie.

318i touring przy ostatnim tankowaniu zaskoczyła mnie spalaniem poniżej 9 litrów (tylko miasto). Rzeczywiście rzadko przekraczam w czterocylindrówce 4000 obrotów, ponieważ dźwięk tego silnika to nic przyjemnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będę pisał już któryś raz i niech uwierzą ci, którzy nie wierzą, wszystkie silniki 6 cylindrowe palą prawie tyle samo, oprócz ///M, nie wiem jak w tym modelu, nie miałem auta z tym silnikiem więc nie będę się wypowiadał, mam teraz 2.8 i pali tyle co 325 e30, które wcześniej miałem, nawet w oryginalanej instrukcji, spalanie 325 jest niższe od 320, jeśli ktoś ma takową, to niech sobie spojrzy. Ci co mają 2.8 na pewno potwierdzą moje zdanie. Oczywiście przy max. bucie większy silnik spali trochę więcej, ale odwdzięczy nam się radością z jazdy, a przy normalnym codziennym użytkowaniu, spalanie będzie podobne w każdym z tych aut 320, 323, 325, 328.

http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.