Skocz do zawartości

Kontrolka oleju świecąca na żółto


serek012

Rekomendowane odpowiedzi

to by sie zgadzalo, tez mam ta lampke i na 100% wylatuja mi spaliny na tym takim pierscieniu, bo ostatnio na przegladzie mi to technik pokazal ze mam do zorbienia. Jak zrobie to dam znac czy bledu z kontrolka nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jakies 10-20 sekund po odpaleniu zaswica sie pomaranczowa kontrolka od oleju i gasnie po 20-30 sekundach. Boje sie zebty nie zajezdzic silnika, olej na bagnecie pokazuje tak jak powinien byc, niedawno troszeczke dolewalem. Dzieje sie tak od wymiany oleju 1 po kupnie samochodu. Wlalem zgodnie z zaleceniami z forum. Moze trzeba wymienic na mniej gesty? A moze to tylko kontrolka i wystarczy ja wymienic tak jak tu czesto widzialem w odpowiedziach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gestosc oleju nie ma tu nic do roboty. On ma wskazywac poziom czyli jak bys wlal nawet denaturat/wode/Pepsi czy inny plyn to on ma pokazywac jego stan bez wzgledu na gestosc (oczywisnie tu mnie fantazja poniosla ale byl to przyklad). Ja mam takie same objawy jak Ty. Pali sie zolta/gasnie i tak przy powiedzmy co drugim, co trzecim odpaleniu silnika. Jak juz gasnie to nigdy sie nie zapali. Chyba ze wylacze silnik. Wczoraj sprawdzalem bagnet - jest oleju tyle ile powinno byc. Pewnie czujnik Ci padl, tak jak mi i wielu innym kolegom na forum. Musisz sie zdecydowac czy go zmienic czy nie. Ja raczej odpuszcze ale coraz bardziej mnie to zaczyna draznic bo chce zeby moja bunia byla w 110% sprawna ;) Jestem na etapie bicia sie z myslami i portfelem;) Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając TISa znalazłem coś o zapalającej się kontrolce oleju. Rozwiązaniem było przeprogramowanie LCMa... Jak wrócę do domu to mogę wrzucić screena, chyba że ktoś ma dostęp do tego i przeczyta dokładnie cały opis :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przyblizyc co to jest ten LCM i jak to przeprogramowac? Wrzuc tego screena jak mozesz. Dzieki.

LCM to moduł świateł, zapisany jest w nim m.in przebieg auta i kilka innych ciekawych rzeczy. Musisz poszukać dokładniej na forum.

W TISie znalazłem to:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img29.imageshack.us/img29/1606/sioillevelwarningdispla.jpg

Może to jakiś trop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam to samo w E46 328Ci - 10 sek po zapaleniu silnika - potem jest ok

jak sprawdzalem olej to jest go troche za duzo - czy to moze byc powod zapalania sie kontrolki?

 

NIE.

Zapali się na żółto jak masz za mało, a na czerwono jak małe ciśnienie lub nie ma wcale oleju.

Za dużo też nie jest dobrze dla silnika.

Jak masz jeszcze raz ponad stan to możesz uszczelniacze zabić w niedługim czasie.

Ja po wymianie mam ok 2mm ponad górną kreskę i nic się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.