Skocz do zawartości

Sonda lambda Bosch


sulek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sondy lambda do mojego samochodziku, BOSCH, ale jak przyszło co do czego to firma BOSCH nie produkuje tych sond, tylko dostawcą dla BOSCH'a jest firma NTK JAPAN, jest nadruk tej firmy, ale jest naklejka BOSCH i pudełko BOSCH, słyszał ktoś coś o tym.

 

http://www.allegro.pl/item635063571_sonda_lambda_bmw_3_e36_e39_320_328_5_520_523_528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czyli taka sytuacja jest możliwa jak napisałem, że produkuje NTK Japan - dobra firma, a BOSCH przykleja na niej swoje naklejki??

 

 

2) Hmmm, mechanik mówił, że ma być BOSCH, choć tutaj

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF72&mospid=47429&btnr=11_1471&hg=11&fg=50 Rzeczywiście jest SIEMENS w nazwie sondy lambda, myślicie, że to jakiś duży problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest SIEMENS w nazwie sondy lambda, myślicie, że to jakiś duży problem??

 

Jeżeli masz osprzęt siemensa to sonda tez ma byc siemensa i to jest duża różnica dla samochodu. Oczywiście nie sama firma a rodzaj sondy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sonda jest przewidziana di tego modelu, bo numerach części można dojść do tego, w dwóch źródłach patrzyłem i ta sonda jest do mojego silnika. Teraz mnie zmartwiliście tym, że nie zamówiłem sondy SIEMENS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sonda jest przewidziana di tego modelu, bo numerach części można dojść do tego, w dwóch źródłach patrzyłem i ta sonda jest do mojego silnika. Teraz mnie zmartwiliście tym, że nie zamówiłem sondy SIEMENS.

 

Upewnij się jeszcze raz i dobieraj najlepiej pod konkretnego kompa (ECU), jak tak zawsze robie bo e36 bardzo się różnią miedzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części zawsze dobieram po numerze nadwozia, nawet u mnie w sklepie. Cholera.

 

 

A to tak może być, że jakieś firmy produkują dla BOSCH'a, bo myślałem, że BOSCH nie korzysta z poddostawców, tylko sam wszystko robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z aukcji po kolorach kabli widać ze jest to sonda do ECU Siemensa. To nie jest tak że jak masz elektronikę Siemens to musisz kupić sondę Siemens. Może być innego producenta np BOSCH. Ważne żeby była dedykowana do elektroniki w Twoim aucie, i była markowa. Będziesz zadowolony z zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO racja na zdjęciu widać, że są kable czerwony, czarny, żółty i białego nie widać. Gadałem dziś z kolesiem, on sam do mnie wcześniej zadzwonił i powiedział mi, że ta sonda to firmy NTK JAPAN, że jest firmowana przez BOSCH, dziś pytałem i powiedział, że pracuje na 5V także ok. Poza tym jaka cena z przesyłka za dwie zapłacę 753 zł, także cena rewelacyjna. w sklepie zapłaciłbym 1200 zł, bo pytałem. Kolega wcześniej pisał, ze SIEMENS to też NTK :) Ja zawsze jak już wcześniej powiedziałem, dobieram części po numerze nadwozia i zawsze staram się wstawiać graty idące na 1 montaż lub inne porządne rzecz np ostatni wstawiłem świece BERU tytanowe za 40 zł/szt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.