Skocz do zawartości

jak zdemontować łożysko w tylnym kole?


marcingt

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich mam problem z moim bmw od jakiegos czasu wyje mi łożysko w tylnym kole zakupilem nowe ale niemam pojecia jak zdemontować stare bardzo prosze o pomoc moze ktos mogłby napisac jak wyciaga sie to łożysko mam z tyłu bębny pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oddaj do warsztatu no chyba ze masz troche pojecia w mechanice.

Napewno musisz miec kanał bo inaczej ciezko ci bedzie rozpiac półośke.Do tego sciagacz do łożyska tez by sie przydał.Jezeli masz to co powiedzialem to naprawa powinna sie zamknac w okolo 1,3godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dwa razy wymienialem lozysko z tylu w e36.

kanal nie jest potrzebny. Auto do gory. Odpinasz wydech, i mocowanie drazka stabilizacyjnego. I poloske wyjmiesz bez problemu.

Problemem ktorego nie przeskoczysz jest wyjecie samego lozyska z wahacza. Ja wyspawalem sobie specjalny sciagacz/prase, dzieki czemu samo wyjecie lozyska zajmuje mi 5min (a siedzi naprawde mocno, pierwsza wersja sciagacza byla zrobiona ze sruby m10 i sruba sie urwala). pozniej poskladac wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja też wymieniałem ! bez kanału - zciągnąłem wahacz i pojechałem z nim na prasę , potem tylko poskładać

 

Tak, poskładać, zrobić geometrie, odpowietrzyć hamulce, ustawić ręczny. Szkoda grzebania za koszty wymiany w warsztacie który to zrobi bez wyciągania wachacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa. Usluga niedroga, zrobione moze byc duzo szybciej i sprawniej jezeli bedzie to w miare przecietny warsztat. Sa rzeczy przy ktorych fajnie jest samemu podlubac ale jezeli nie ma sie troszke wiekszego doswiadczenia to po co taka babranine robic samemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem łożysko z tyłu, ale w E46 i powiem że bez ściągacza to nie podchodź (u mnie to nawet dwa były potrzebne). Nie wiem jak w E36 ale u mnie nie trzeba było ściągać półośki. Ale szczerze, to jeśli w warsztacie powiedzą niedużą kwotę za wymianę, to zostaw niech się męczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi naprowadziliscie mnie na dobry trop ale postanowilem ze jednak oddam moje cacko w rece fachowca bo pozniej moge miec problemy a bez kola juz nigdzie niepojade :D wymienialem wczesniej łożyska w samochodach przednio napedowych i wszystko moznabylo zrobic za pomoca przysłowiowego młotka :D a tu jest troszke inaczej wiec dam sobie spokoj;P jutro oddaje samochodzik do znajomego mechanika jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.