Skocz do zawartości

525 tds automat ,opinie, jakie funkcje ma komputer ?


Vandall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam sie do kupna 525tds z 96 automat ,tyle ze golas straszny z tego co zauwazylem , (cenowo dobra oferta od znajomego z komisu)i mam takie

pytanie :

Pod licznikami sa male wyswietlacze , nie ma tego dlugiego szerokiego

jak w niektorych e39 , czym one sie roznia ? Podejrzewam ze nie bedzie

info na temat spalonych zarowek , braku plynow itp. ale mi glownie chodzi o to zeby byly informacje na temat sredniego spalania , ilosci km do zrobienia na baku itp .

 

Drugie pytanie , kierownica nie jest wielofunkcyjna , czy jest mozliwosc zalozenia tej z przyciskami , tak aby dzialaly podstawowe funkcje z niej , jest jakas wiazka/kostka seryjnie montowana do podlaczenia ?

 

Jeszcze jedno pytanko : jak sa spryskiwacze na lampy to automatycznie oznacza to ze sa xenony ?

 

Generalnie bardzo przypalilem sie na automata , jezdzilem rocznym Mercedesem E automat diesel i jestem zakochany :D , czy ten 2.5tds

w automacie bedzie jako tako sie toczyl ? Czy mozna porownac osiagi (na automacie)

przynajmniej do E34 520 ? Zalezy mi na spokojnej w miare dynamicznej jedzie (ale nie startowanie z piskiem ze swiatel), czy to jest dobry wybor ?

 

Sorry za te dodatkowe pytania , wiem ze mase jest w archiwum ale moze jak komus bedzie sie chcialo odpowiedziec na pierwsze pytania i dorzuci cos gratis od siebie :) . Zastanawiam sie tez nad E38 lub E39 528 + gaz.

 

Dzieki wielkie za info .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam sie do kupna 525tds z 96 automat ,tyle ze golas straszny z tego co zauwazylem , (cenowo dobra oferta od znajomego z komisu)i mam takie

pytanie :

Pod licznikami sa male wyswietlacze , nie ma tego dlugiego szerokiego

jak w niektorych e39 , czym one sie roznia ? Podejrzewam ze nie bedzie

info na temat spalonych zarowek , braku plynow itp. ale mi glownie chodzi o to zeby byly informacje na temat sredniego spalania , ilosci km do zrobienia na baku itp .

 

Drugie pytanie , kierownica nie jest wielofunkcyjna , czy jest mozliwosc zalozenia tej z przyciskami , tak aby dzialaly podstawowe funkcje z niej , jest jakas wiazka/kostka seryjnie montowana do podlaczenia ?

 

Jeszcze jedno pytanko : jak sa spryskiwacze na lampy to automatycznie oznacza to ze sa xenony ?

 

Generalnie bardzo przypalilem sie na automata , jezdzilem rocznym Mercedesem E automat diesel i jestem zakochany :D , czy ten 2.5tds

w automacie bedzie jako tako sie toczyl ? Czy mozna porownac osiagi (na automacie)

przynajmniej do E34 520 ? Zalezy mi na spokojnej w miare dynamicznej jedzie (ale nie startowanie z piskiem ze swiatel), czy to jest dobry wybor ?

 

Sorry za te dodatkowe pytania , wiem ze mase jest w archiwum ale moze jak komus bedzie sie chcialo odpowiedziec na pierwsze pytania i dorzuci cos gratis od siebie :) . Zastanawiam sie tez nad E38 lub E39 528 + gaz.

 

Dzieki wielkie za info .

Pozdrawiam

 

Samochod ma tak zwany wyswietlacz "low" - funkcje kontroli zarowek

check control otwarte drzwi ettc sa ale przedstawiane na wyswietlaczu

semigraficznym (rysunek samochodziku).

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki te (2.5 TDS M51) były też montowane w Oplach Omega a także w E38 a także w E34 no i sądze że jeżeli nawet je montowali w tak cięzkim samochodzie jakim jest E38 to tym bardziej da sobie radę w E39.

Myślę ze sa to udane silniki skoro tak montowali w tylu auta.

Ja osobiście nie miałem do czynienie z tymi silnikiami ale z tego co wiem to dają sobie radę.

Nigdy nie prowadziłem 2.5 TDS wiec nie mogę porównać z 520 E34 chociaż osobiście taki mam ale za to scigałem się z kolegą z E30 2.4 TD i wymiatał straszliwie - nie ukrywam ze mi ładował i to znacznie.

Edytowane przez katar14
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Ale czy ten wyswietlacz "low" pokazuje srednie spalanie i cala ta otoczke zwiazana ze spalaniem benzyny , bakiem i przebytymi kilometrami ?

 

Co do e34 520 24v manual ,to taka kiedys wlasnie mialem ,

fotka :

http://void01.xs.to/pics/05264/Bmw1111.jpg

- i pomyslec ze kiedys sie za tym wozem ludzie ogladali ..heh i co do dynamiki to w sumie bylo ok , fakt ze czasami brakowalo ale generalnie ladnie smigal po miescie .

Jezeli taki tds bedzie bardziej dynamiczny to chyba nie ma co narzekac .

Ale z drugie strony , oszczednosc zerowa , jezeli spalanie na miescie to 10l to 528 z gazem wychodzi taniej lub przynajmniej w tej samej cenie a przyjemnosc z jazdy wieksza na beznynie , wiec co takiego przemawia za dieslem .. w moim przypadku oferta jaka dostalem , ale generalnie w przypadku "5" bardziej przyciaga jednak benzyna , czyz nie ?

 

Pozdrowionka

Btw , mysle jeszcze nad A8 2.8 jezeli ktos mialby jakis komentarz za/przeciw to chetnie poslucham .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Ale czy ten wyswietlacz "low" pokazuje srednie spalanie i cala ta otoczke zwiazana ze spalaniem benzyny , bakiem i przebytymi kilometrami ?

 

Co do e34 520 24v manual ,to taka kiedys wlasnie mialem ,

fotka :

http://void01.xs.to/pics/05264/Bmw1111.jpg

- i pomyslec ze kiedys sie za tym wozem ludzie ogladali ..heh i co do dynamiki to w sumie bylo ok , fakt ze czasami brakowalo ale generalnie ladnie smigal po miescie .

Jezeli taki tds bedzie bardziej dynamiczny to chyba nie ma co narzekac .

Ale z drugie strony , oszczednosc zerowa , jezeli spalanie na miescie to 10l to 528 z gazem wychodzi taniej lub przynajmniej w tej samej cenie a przyjemnosc z jazdy wieksza na beznynie , wiec co takiego przemawia za dieslem .. w moim przypadku oferta jaka dostalem , ale generalnie w przypadku "5" bardziej przyciaga jednak benzyna , czyz nie ?

 

Pozdrowionka

Btw , mysle jeszcze nad A8 2.8 jezeli ktos mialby jakis komentarz za/przeciw to chetnie poslucham .

 

Potwierdzam 2,5TDS w E34/39 i Omegach lepiej jeździ niż 2,0 E34.

Audi A8 to wyższa klasa. Ceny chyba bardziej porównywalne z E38, tyle że 2,8 to najmniejszy silnik w Audi, więc chyba lepiej będzie jeździło BMW 528.

 

Audi jak już to tylko quatro i z silnikiem V8 3,7 i 4,2. Było ostatnio porównanie BMW klasy 7 z Audi klasy V8/A8, więc możesz sobie poczytać (była także dyskusja na Audi Klub Polska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu jezdzilem omega 2.5 z tym samym motorem - musze

przyznac ze jestem zagorzalym "dizlofobem" ale ten silnik chodzi ladnie-

nie rechocze jak za przeproszeniem, diesel w mercedesie, ;) no i

zupelnie ladnie odpychal to ciezkie przeciez auto do przodu. tak ze powinien byc okej. z tego co wiem nalezy zwrocic uwage na stan pompy

wtryskowej poniewaz zdarzaja sie jej defekty

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle jeszcze nad A8 2.8 jezeli ktos mialby jakis komentarz za/przeciw to chetnie poslucham .

 

Po pierwsze A8 jest sporo droższe w utrzymaniu (rozrząd, tarcze, klocki, zawieszenie) od E38/E39. Po drugie 2.8 w tej budzie to wielka pomyłka (no i przedni napęd).

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam e34 ale silnik jest ten sam (M51)

Jeździłem(a nawet jeszcze nieraz jeżdzę) 520 (m50)

 

Mam wrażenie że jednak m50 chodzi ładniej. Równiej, ciszej i jest trochę żwawszy. Ale za to pije kilka litrów więcej.

Ja ze swojego m51 jestem b zadowolony.

 

PS

Obydwa autka w manualu.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pojezdzilem sobie przed kupnem e39 525 tds i jedno co moge powiedziec to ....porazka ! ! Nie chce mi sie wierzyc ze taki stan

(o czym nizej) , faktycznie ma miejsce wiec zakladam ze cos z wozem

bylo nie tak .

Co do przejazdzki , motor strasznie glosny i nie chodzi mi tu o to co slychac na zewnatrz ( bo tu tez glosno ) , ale jaki odglos ten samochod ma w srodku , mianowicie glosno jak w ruskim czolgu do tego skrzynia automat i generalnie jeden wielki jazgot w samochodzie , w porownaniu

do e34 2L benz. to jest ogromna roznica jezeli chodzi o to ci sie dzieje w samochodzie (glosnosc silnika ) Generalnie nie odczulem zadnej przyjemnosci z jazdy. Jezdzilem tez 528 i tutaj juz nie mozna powiedziec ze wrazenia z jazdy sa inne ..to juz jest przepasc , calkiem inne samochody - niebo a ziemia , 528 mozna jezdzic i jezdzic i z tego samochodu nie chce sie wysiadac - poezja .

Moze mi ktos wytlumaczyc co bylo z tym dieslem nie tak , czy ktos jezdzil dieslem i benzyna i moglby porownac te dwa samochody, czy faktycznie jest taka przepasc ? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc .

Mialem caravelke turbo dieselka i pieknie chodzila , jezdzilem roczna e-klasa 2.7 dizelek w automacie tez pieknie chodzil , powiedzialbym nawet ze duzo lepiej jak 528, no ale to juz inna generacja .

Takze o co chodzi , wolalbym uslyszec ze cos nie tak bylo z wozem , jak to ze jest jednak jest zdecydowana roznica w przypadku Bmw pomiedzy tymi dwoma motorami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie na trupa trafiłeś albo coś kombinowanego :twisted2: ...Jak trafisz w dobrym stanie to auto śmiga super...Co do pracy silnika to mi bardziej dopowiada 2,5tds niż 2,2cdi.

Jeżeli auto nie było kombinowane to silnika nie słychać praktycznie w ogóle w środku, an zewnątrz możliwe, ale kto jeździ z otwartą szybą jak kilmatronic jest :mrgreen: ...

Szukaj dalej a może trafisz na cos takiego jak np. mi i prau klubowiczą sie udało :cool2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wyżej mój post.

2,5 tds jst cichy(wśrodku oczywiście) jak otworzysz maskę to dość wyraźnie go słychać.

Ale podczas jazdy. NIE. Ładny basowe mruczenie!!!. Najłądaniej chodzi na pod 3k obrotów. Ale na trasie już przy 2,5k usłuszysz - a właściwie nic nie usłuszysz. Tosalny spokój

Silcziczek m50 chodzi jak pszczułka,albo jak to nazwał mój kolaga odkurzacz. Jaset takie wiuuu. W kabinie nie powinno być większych różnic.

Widocznie miałeś zajechny silnik. Poza tym cała komora silnika jest wygłuszona. Może było brak osłon ? To wtedy to cholerstwo słychać b. dośnie. Brak osłon na 100% świadczy o wypadkowości auta. Ja także jakieś zgubiłem i wiem że jest głośniej, choć w kabienie b. niewiele !!!

Dorwij innego tds'a.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarfiles na jakies padlo... Ja mam E34 TDSa i mimo, ze jest to starszy model to w srodku slychac tylko przyjemne mruczenie (prawie jak kotek :D). Jest naprawde dobrze wyciszony. Mam wszystkie oslony i wytlumienia. Jak otworze maske to wiadomo - klekot. Ale w kabinie jest naprawde ok :D

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeżdźę tedeesem w touringu, ale w e-34.

Wrażenia z jazdy mam zupełnie inne.

Piękny jak na diesla gang silnika, niezłe przyspieszenie (lepsze od 520i) oraz niezłe spalanie.

Może ta którą jeździłeś miała usunięty katalizator.

Wtedy dzwięk jest głośniejszy i nieco metaliczny.

Posszukaj innej bejcy do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowicie , tez nie chce mi sie wierzyc ze bylby to taki bubel , przeciez to w koncu Bmw , podswiadomie jednak zostal niesmak , faktycznie musze sprawdzic jakiegos Tds`a aby spac spokojniej , po tej przygodzie nastawilem sie na benzynke tym bardziej ze zrobila na mnie duze wrazenie , ale wezme w takim razie pod uwage jeszcze raz dieselka , dodam tylko ze na komputerze spalanie (to bylo chyba srednie ostatnie zanim wsiadlem) wyszlo 11.5 to chyba troche duzo , czyli faktycznie moglo cos byz z motorem , z tego co czytalem u niektorych z Was pali do 10l max .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jezeli trafisz dobrego tds to jest cool, ale jest to bardzo ciezka sprawa mialem tds i nie chce widziec go juz na oczy.

Teraz posiadam 320i silnik m52 i auto chodzi jak pszczolka, calkiem inna kultura pracy silnika.

Reasumujac uwazam, ze jezeli kupywac tds to TYLKO I WYLACZNIE sprawdzonego i z pewnego pochodzenia.

Pozdrawiam.

Silniki te byly takze montowane w RANG ROVER i dawaly sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli trafisz dobrego tds to jest cool, ale jest to bardzo ciezka sprawa mialem tds i nie chce widziec go juz na oczy.

Teraz posiadam 320i silnik m52 i auto chodzi jak pszczolka, calkiem inna kultura pracy silnika.

Reasumujac uwazam, ze jezeli kupywac tds to TYLKO I WYLACZNIE sprawdzonego i z pewnego pochodzenia.

Pozdrawiam.

Silniki te byly takze montowane w RANG ROVER i dawaly sobie rade.

 

Mam juz 528 i jest cool :twisted: , nie zamienilbym go na nic innego juz ,

tds jak najbardziej ale ja zle trafilem i sie sparzylem ..niestety .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jezeli trafisz dobrego tds to jest cool, ale jest to bardzo ciezka sprawa mialem tds i nie chce widziec go juz na oczy.

Teraz posiadam 320i silnik m52 i auto chodzi jak pszczolka, calkiem inna kultura pracy silnika.

Reasumujac uwazam, ze jezeli kupywac tds to TYLKO I WYLACZNIE sprawdzonego i z pewnego pochodzenia.

Pozdrawiam.

Silniki te byly takze montowane w RANG ROVER i dawaly sobie rade.

 

Mam juz 528 i jest cool :twisted: , nie zamienilbym go na nic innego juz ,

tds jak najbardziej ale ja zle trafilem i sie sparzylem ..niestety .

 

Pozdrawiam

 

Koniecznie napisz cos wiecej o aucie, co ma, jakies foty..???

ja z mojego 528iA po trzech miesiacach dochodze do wniosku,

ze jestem zadowolony jak z zadnego jeszcze uzywanego auta

ktore posiadalem - a jak widac w podpisie jest z czym porownywac:)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.