Skocz do zawartości

Duże spalanie M20B25 20l/100km


tomect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
ale to nie żadna świadomość, tylko logiga. masz dwa gary wiecej niż 1.8 wiec musi wiecej wypić, zresztą dane katalogowe tak samo podają. nie chcesz chyba powiedzic ze twoje bmw pali mniej niż podaje producent???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak jak mowilem...zapraszam..zatankujemy przejedziemy 100km i zobaczymy jakie spalanie..tankuje tylko benzyne wiec wiem ile pali...a moj styl jazdy jest daleki do emeryckiego..

 

mysle ze nie ma sensu sie klucic...

dopuki sam sie nie przekonasz to nie zmienisz zdania..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jak mam 2.8 to jeżdze jak 2.8, jak mam 1,8 to jeżdze jak 1.8. mam 1.8 i pali mi 12 po mieście ( mam 3 kilometry do pracy i 5 razy staje na światłach) jak bede miał 2.8 to spali pewnie ok 15. i wątpie bardzo by było mniej.

To kup 2.8 i jeździj jak 2.8 - i wtedy napisz ile pali, OK?

Moja 31is pali teraz 15 litrów na 100.

 

i jak kolega wspomniał. po co kupować 2.8 i jeżdzić by paliło 7??? no po co??

Czytaj ze zrozumieniem.

Niski wynik jest z trasy. Jak rajcuje Cię trzymanie silnika w trasie na obrotach - Twoja sprawa. Albo zwyczajnie musisz, bo 1.8 inaczej bezpiecznie nie wyprzedzisz - a skoro cały czas wyprzedzasz... mówiłem - kilka wyprzedzeń po obrotach, nie rujnuje średniej z trasy. A jak rujnuje, to znaczy, że albo specjalnie ktoś tak jedzie non-stop, albo powinien się nauczyć poruszać w trasie.

Jadąc trasę 330tką jadę płynnie, bo nie muszę jej tak gnieść jak 318tkę, żeby jechać i bezpiecznie wyprzedzać. Już Ci pisałem, że w opisanej sytuacji 318tka spaliłaby mi tyle samo.

 

to se kup diesla. najlepiej polo 1,4tdi

Nie próbuj pracować bezsensownymi tekstami na ostrzeżenie.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy BMW.

Odgrzeje kotleta ...a co.

 

Moja E30 M20B20 spala w trasie ok 8/9l a w mieście ponad 12l/100km.

Ktoś napisał,że nie ma tych silników w dobrym stanie... nie mogę się z tym zgodzić.

Moja 320i ma serducho w idealnym stanie - cyka sobie cichutko, suchutki, zbiera się bardzo płynnie i łapie odcinke bez zająknięcia i nie spija oliwki ale paliwko bardzo lubi :D

Nie mam zamiaru muskać gazu i liczyć każdego grosza bo nie po to kupiłem sobie 6 cylindrowy silnik :duh:

 

Jak ktoś chce spalania na poziomie 7l po mieście to chyba nie powinien wsiadać do BMW- zwłaszcza powyżej 4 cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

E tam duże spalanie to jest bmw a nie honda 323i z roku 84 z silnikiem 150 koników na trasie pali 11 litrów gazu jak trzymasz równo 110 /120 jak ciśniesz 140/160 to na 100 spali ok 15gazu w mieście jeżdząc na obrotach do 3000/min spala ok 16 litrów gazu a u ciebie jest większy silnik no i automat w dużych korkach dochodzi nawet do 20 litrów w mieście u mnie jak wysiliłem auto tak że jeżdziłem na wysokich obrotach cały czas więc max 3 bieg włączyłem bardzo dynamicznie to spaliła 29 litrów .

A co do gazu nie polecam ponieważ wymieniłem już w swojej przez ten śmierdzący gaz 3 przepływki masakra jak ci wystrzeli to rozwali nowa kosztuje 1600 ale uzywke kupisz jusz za 100 zł kumpel ma 535 e34 mapli mu 15/18 gazu a jak jedzie przez miasto ponad godzine (takie korki) to spalanie na kompie z tego odcinka pokazuje czasem 28 /32 więc wniosek taki 6 cylindrów musi jeść jak cie nie stać na paliwo to lepiej kup sobie 524td lub 525tds utrzymasz się w 10 litrach:) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego GR, nie porównuj zaawansowanej technologicznie jednostki z e46 do starej m20. Jasne 330 moze w trasie bez szalenia spali tobie 9-10 litrów i 13-15 w mieście ale zeby stare m20b25 w miescie paliło cytuje "maks 11"??? w to nie uwierze, chyba ze ktoś z gazu na benzyne przelicza. Dla porównania u kolegi w e46 318 silnik pali w mieście 9 litrów a mój m40 pali niestety ok10,5. Zaawansowanie technologiczne robi swoje wiec nie porównujmy nowych ze starym.

 

p.s. Inny znajomy ma a3 1.8T 150km i w mieście pali mu 8 litrów gazu w miescie 7 ( w żadnym przypadku turbo nawet sie nie załączyło)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że temat sie rozkrecił tak więc mam informacje dla wszystkich którzy pisali ze to normalne ze m20 2.5 z automatem spala 20 litrów. Otóż nie jest to normalne na chwile obecną cieszę sie spalniem w cylku miejskim na poziomie 12.5 - 13,5 litra przyczyną wysokiego spalania był najprawdopodobniej nie dociśnięty przewód wysokiego napięcia przy cewce zapłonowej przez co na niskich obrotach iskra była slaba . na wyższych obrotach nie odczówalne byly przez to spadki mocy, a kiedy sie jeżdzilo spokojnie tez nic nie wskazywało na niepoprawną prace silnika. po dociśnięciu przewodu od cewki auto lepiej sie zaczeło wkręcać na trybie economic i spalanie znacznie spadło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że temat sie rozkrecił tak więc mam informacje dla wszystkich którzy pisali ze to normalne ze m20 2.5 z automatem spala 20 litrów. Otóż nie jest to normalne na chwile obecną cieszę sie spalniem w cylku miejskim na poziomie 12.5 - 13,5 litra przyczyną wysokiego spalania był najprawdopodobniej nie dociśnięty przewód wysokiego napięcia przy cewce zapłonowej przez co na niskich obrotach iskra była slaba . na wyższych obrotach nie odczówalne byly przez to spadki mocy, a kiedy sie jeżdzilo spokojnie tez nic nie wskazywało na niepoprawną prace silnika. po dociśnięciu przewodu od cewki auto lepiej sie zaczeło wkręcać na trybie economic i spalanie znacznie spadło.

 

:pray: :clap: :clap: :clap:

Myślę, że tym postem zakończyłeś wszelkie dywagacje, jak to BMW musi spalić...;)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:pray: :clap: :clap: :clap:

Myślę, że tym postem zakończyłeś wszelkie dywagacje, jak to BMW musi spalić...;)

 

Pozdrawiam

 

popieram, wszystkie tematy o spalaniu są bez sensu i nigdy nic sensownego, poza awanturą z nich nie wynika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kolego GR, nie porównuj zaawansowanej technologicznie jednostki z e46 do starej m20.

Pokaż gdzie porównuję. LOL

Pisałem o tym, że duży silnik nie znaczy zawsze dużo paliwa. I pisałem bezpośrednio do Ciebie.

 

EOD

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.