Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie funkcje w e39 '96 odpowiadają za sprawdzanie przepalonych żarówek postojowych i w halogenach?

 

KENNZEICHENLI_PRUEF - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

NEBELLI_VO_PRUEF - halogeny

STANDLICHT_PRUEF - światła postojowe przód

Czy te opcje działają przy małym BC? Mam szkic samochodu, a nie tekstowe komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie funkcje w e39 '96 odpowiadają za sprawdzanie przepalonych żarówek postojowych i w halogenach?

 

KENNZEICHENLI_PRUEF - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

NEBELLI_VO_PRUEF - halogeny

STANDLICHT_PRUEF - światła postojowe przód

Czy te opcje działają przy małym BC? Mam szkic samochodu, a nie tekstowe komunikaty.

 

Nie wiem. U mnie to działa, ale mam duży BC. Jak masz takie opcje dostępne to powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj próbowałem włączyć DRL (światła dzienne) i okazało się, że nie za bardzo to działa z Bi-xenon'ami. Chodzi o to, że po włączeniu DRL, elektromagnetyczne przysłony w xenonach wariują - to znaczy klepią w tempie z 50 razy/sec. Wyłączyłem to, bo pewnie długo by nie podziałały.

Zaznaczę, że mam E39, a bi-xenony dostawiane z X5. Jak by były oryginalne to na pewno by działało :wink: .

 

Pozdrawiam

Jakbyś miał zwykły ksenon to by działąło... Bo światła do jazdy dziennej podają ci delikatne napięcie (zależnie od twojego wyboru, np ok 30%) i tyle samo idzie na przesłonę od długich i instalacja nie wie czy długie są włączone czy wyłączone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KENNZEICHENLI_PRUEF - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

NEBELLI_VO_PRUEF - halogeny

STANDLICHT_PRUEF - światła postojowe przód

Czy te opcje działają przy małym BC? Mam szkic samochodu, a nie tekstowe komunikaty.

 

Nie wiem. U mnie to działa, ale mam duży BC. Jak masz takie opcje dostępne to powinny działać.

Mam wszystkie opcje aktywne (melden), ale nie informuje o żadnych z tych usterek. Może ktoś z małym BC potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Sytuacja dotyczy E46 Cabrio 330CiA z końca 2001 roku

 

Mam mały problem po zabawie z NCS Expert'em... Otóż jako że po zamianie kluczyka głównego na zapasowy nie działały mi funkcje takie jak domykanie szyb, czy też zamykanie dachu (na pierwszym kluczyku działały, ale przyciski byly juz zużyte...), postanowiłem uruchomić te funkcje w NCS Expert...

 

Przed zmianami funkcje działały następująco:

 

Kluczyk 1)

- w zamku: otwieranie i zamykanie szyb, dachu, rozkladanie i skladanie lusterek, ryglowanie i odryglowanie drzwi, bagażnika

- zdalnie: otwieranie i zamykanie szyb, dachu, rozkladanie i skladanie lusterek, ryglowanie i odryglowanie drzwi, bagażnika

 

Kluczyk 2)

- w zamku: otwieranie i zamykanie szyb, dachu, rozkladanie i skladanie lusterek, ryglowanie i odryglowanie drzwi, bagażnika

- zdalnie: rozkladanie i skladanie lusterek, ryglowanie i odryglowanie drzwi, bagażnika

 

po zmianach oba kluczyki posiadają wszystkie funkcje w zamku, aczkolwiek jeśli chodzi o zdalne funkcje to działa tylko ryglowanie i odryglowanie drzwi oraz bagażnika...

 

Problem jest taki że tak jakby usunęły się wszystkie ustawienia modułu komfort dla kluczyków i nie mam pojęcia jak to przywrócić! szukałem w NCS w dziale 'car/key memory' - jeśli chodzi o car memory to jest tam kilka funkcji od modulu komfort, wszystkie sa wlaczone, jesli z kolei chodzi o dział key memory, to przy żadnym kluczyku nie pojawiają mi się opcje od dostosowania dla danego kluczyka modułu komfort...

 

W sumie to poszukuję informacji jak dostosować ustawienia komfortu dla danego kluczyka do zdalnej aktywacji

 

pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy masz fotele elektryczne z pamięcią ? bo ciekawą rzecz napisałeś z tym składaniem lusterek z pilota ....

a mógłbyś wkleić plik FSW_PSW.TRC ???? jest w katalogu NCSEXPERT/WORK ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fotele z elektryczna pamiecia.

 

Problem rozwiazany...

Kiedy zrobilem ustawianie kilku opcji za pomoca funkcji 'car/key memory' (chyba F5), to mi zresetowalo kilka funkcji... zczytalem ustawienia z modulu GM5 do pliku TRC i przestawilem opcje recznie, wyeksportowalem do MAN i wgralem do samochodu - teraz wszystko dziala jak nalezy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam dziwny problem (jak to określił mój kumpel). Po zabawie z INPA i NCS Expert (tylko przegladałem co to takiego bo dopiero co kupiłem kabel) gdzieś wyparowały mi opcje świateł. Czyli; bez kluczyka w stacyjce nie mam postojowych, ani kierunków postojowych lewego ani prawego, ani opcji (dojścia do domu) czyli ksenonki na 30/40 sek.

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystko działa normalnie. jak to mogę naprawić ?

Czy ktoś mi może w tym pomóc.

Z navi radze sobie całkiem nieżle, ale tutaj rozkładam ręce.

 

bardzo był bym wdzięczny za pomoc.

POZDRO

http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&arch=0

http://bmwfans.info/parts/catalog/

Pomoc - forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=4699

Jaki czytnik http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=38428


MAPKI I SOFTY PRZENIESIONE Z RAPIDSHARE NA CHOMIKA. Haslo: navimk4 http://images.chomikuj.pl/button/dareckx1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiesz że NCS nie jest do zabawy .....

pewnie miałeś te wszystkie funkcje kodowane a potem zresetowałeś je.....

wklej plik FSW_PSW.TRC...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiesz że NCS nie jest do zabawy .....

pewnie miałeś te wszystkie funkcje kodowane a potem zresetowałeś je.....

wklej plik FSW_PSW.TRC...

 

Siemka

 

Jak już pisałem to nie mam pojęcia co do czego.

Nawet nie wiem jak mam zrobić te coś (plik FSW_PSW.TRC...)

Tutaj masz racje, kosowałem błędy i chyba poszedłem troche za daleko - ale przez INPA?

Wydaje mi się że w NCS nic nie grzebałem.

 

Może mała podpowiedz jak zrobić ten pliczek ?

 

Dzięki. :cool2:

 

Skacze po necie w poszukiwaniu jak to zrobić

Hmmm. Wcześniej myślałem że to jest jakaś dodatkowa funkcja z tymi światłami ale widze że prawie wszczscy z którymi rozmawiam mają w piątkach to samo co ja miałem przed popsuciam.

 

na tym filmiku w E46 lusterka zamykają się z kluczuka http://www.schmiedmann.com/

http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&arch=0

http://bmwfans.info/parts/catalog/

Pomoc - forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=4699

Jaki czytnik http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=38428


MAPKI I SOFTY PRZENIESIONE Z RAPIDSHARE NA CHOMIKA. Haslo: navimk4 http://images.chomikuj.pl/button/dareckx1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdzie znajdę opcje:

 

QUIT_OPT_ENTSCH : optical Acknowledge remote un-locking (two flashes) 
QUIT_OPT_SCHAERF : optical Acknowledge remote locking (one flash) 

 

w moim e39?

Nie ma ich na głownej liscie car&key memory, ani opcji GM5 w liście sterowników, jest za to moduł GM3, ale nie mogę wygenerować pliku FSW_PSW bo wyskakuje błąd.

Problem z połączeniem jest tylko z tym modułem. O co c'mon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z E46 XII 99r Coupe dokladnie o skladanie lusterek posiadam elektryczne fotele sportowe skora z pamiecia podgrzewane lusterka z przycisku skadaj sie do gory ok dzialajal natomiast chcialem zeby sie skladaly po zamknieciu otwarciu auta itp przy wbijaniu wstecznego tez nie opada prawe chcialem przestawic NCS w module GM5 (bo chyba tam powinny byc te opcje)ale nie ma tam zadnych opcji zwiazanych z lusterkami SPIEGEL itp natomias w glownym pliku TRC jest ich sporo w pozostalych modulach tez nic nie znalazlem

AUT_SPIEGELVERSTELLUNG

aktiv

SPIEGELABKLAPPEN

aktiv

BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL

aktiv

MEMORY_SPIEGELABKLAPPEN

aktiv

SPIEGELHEIZUNG

ptc_kl_15

SPIEGELABKLAPPEN_GM

aktiv

V_VAR_SPERRE_BEIKLAPP_GM

klemme_r

SPIEGELHEIZUNG_VERBAUT_GM

aktiv

BEIKLAPP_B_KOMFORTSCHL_GM

aktiv

BEIKLAPPEN_GM

nicht_aktiv

SPIEGELHEIZUNG_VERBAUT

aktiv

SPIEGELMEMORY_GM

aktiv

tak wiec czy moge miec posadzony modul do wymiany czy moze da sie to jakos inaczej wgrac z glownego pliku do GM moze gdzie go szukac pod schowkiem prosze nie sugerowac sie ze wszystkie opcje sa aktiv sam poprzestawialem nawet w INPA mam na liscie mirror driver pasager to nie moge sie polaczyc wyskakuje blad mam nadzieje ze ktos ma jakis na to pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Czy da się zaprogramować postojówki/ringi jako dzienne ?

Mam dołożone zewnętrzne dzienne LED z automatycznym włączaniem i chciałbym aby dodatkowo włączały się postojówki ale tylko z przodu. Czy da sie zaprogramować to NCS'em.

Jeżeli tak to będę tego szukał na forum albo proszę o gotowca. Z góry DZIĘKI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jakie funkcje w e39 '96 odpowiadają za sprawdzanie przepalonych żarówek postojowych i w halogenach?

 

KENNZEICHENLI_PRUEF - podświetlenie tablicy rejestracyjnej

NEBELLI_VO_PRUEF - halogeny

STANDLICHT_PRUEF - światła postojowe przód

 

Mam podobne pytanie tylko tyczy sie modelu E46

Jaka funkcja moge wylaczyc sprawdzanie postojowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...Tera podłączamy się do autka i robimy tak:

Kluczyk w pozycję 1 - tu muszę się upewnić

odpalamy ncs, file load profil ładujecie profil w którym zmienialiście individualsierung u mnie jest to ostatni profil na liście o nazwie Expertmode (mi się wyświetlają dwa expertmode wybieram ten niżej expertmode)

następnie ok

wciskacie VIN/ZCS/FA

następnie ZCS/FA f. ECU

teraz model taki jaki macie

wyskoczą wam w ramce skróty ja wciskam AKMB (akurat przez ten mi się łączy ale można również przez inne z tej listy)

teraz back

powinniście widzieć już dostępne opcje car&key memory!!!!!!

wciskamy kar key memory...

U mnie po wcisnieciu car key memory wywala blad,taki jak ze zdjecia;

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b7313ebe4d3a731f

 

Gdzie popelniam blad,pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w E36 można ustawić DRL?

Mam tylko 2 modułu KMB i chyba ZVK czy coś takiego. Nie ma modułu świateł, więc wątpię. Może coś innego ciekawego jest?

 

Witam

Programowałem w dniu dzisiejszym swoje BMW X3 [E83} i udało mi się włączyć DRL z redukcją świecenia do chyba 50 %.

Za pierwszym razem gdy tylko wchodziłem do opcji CAR&KEY nie widziałem nic takiego co można było zmienić.

Dopiero lektura forum pozwoliła mi na zabawę na całego.

Trzeba zmieniać w pliku FSW_PSW.TRC jak to opisał dokładnie kolega hunter w poście z 4.10.2009 g 18.17.

Bawiłem się właśnie dokładnie w ten sposób odczytując sibie poszczególne sterowniki.

Życzę udanej zabawy i w moim wypadku była odrobina stresu.

W każdym razie zabiegi :

-włączenie migaczami (dwa razy) otworzenia auta pomimo braku alarmu

-włączenie sygnalizacji zostawionego kluczyka w stacyjce

-włączenie świateł długich jako DRL z przyciemnieniem około 50%

Zostały zakończone pomyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś napisze czy ma doświadczenie np. z wyłączeniem drugiego stopnia poduszek w module airbagu ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktos może mi w miare dokladnie opisac jak zmienic swiatla i radio z US na europe?

 

jutro kolega ma podjechac z e64 a tego nigdy jeszcze nie zmienialem w NCSie...

 

 

--

juz nie aktualne - sam doszedlem do tego ;P

Edytowane przez artdesign

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w E36 można ustawić DRL?

Mam tylko 2 modułu KMB i chyba ZVK czy coś takiego. Nie ma modułu świateł, więc wątpię. Może coś innego ciekawego jest?

 

Witam

Programowałem w dniu dzisiejszym swoje BMW X3 [E83} i udało mi się włączyć DRL z redukcją świecenia do chyba 50 %.

Za pierwszym razem gdy tylko wchodziłem do opcji CAR&KEY nie widziałem nic takiego co można było zmienić.

Dopiero lektura forum pozwoliła mi na zabawę na całego.

Trzeba zmieniać w pliku FSW_PSW.TRC jak to opisał dokładnie kolega hunter w poście z 4.10.2009 g 18.17.

Bawiłem się właśnie dokładnie w ten sposób odczytując sibie poszczególne sterowniki.

Życzę udanej zabawy i w moim wypadku była odrobina stresu.

W każdym razie zabiegi :

-włączenie migaczami (dwa razy) otworzenia auta pomimo braku alarmu

-włączenie sygnalizacji zostawionego kluczyka w stacyjce

-włączenie świateł długich jako DRL z przyciemnieniem około 50%

Zostały zakończone pomyślnie

 

A udało Ci się ustawić odryglowanie zamków po wyjęciu kluczyka? Za cholerę nie mogę tego zrobić w E83...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie siedziałem dzisiaj cały dzień na tym poście i już nie wiem jakie maja być prawidłowe ustawienia NCS bo na tym filmie sa inne a parę stron dalej maja być inne czy ktoś może podać jakie maja być dokładne ustawienia NCS oraz jak zakodować samochód bo próbowałem w taki sposób to powraca mi ustawienia fabryczne i mogę je włączyć przez car memory.

 

wychodzę z założenia ze masz odpowiednio dopasowany profil (jak w pierwszym poście) oraz pusty plik "FSW_PSW.MAN" w C:\NCSEXPER\WORK

 

ja robię to tak (z tym ze mam niemieckiego NCSa):

Odpalasz NCSa

ładujesz profil "expertenmodus"

F1 --> F3 wybierasz e39 --> potem F6 --> następnie F4 i wybierasz sterownik który chcesz "opracowywać", w tym wypadku GM3 --> nastepnie F2 i wybieram z listy "Codierdaten lesen" --> F3.

w tym momencie NCS rozczytał sterownik GM3.

 

teraz idziesz w exploratorze do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik "FSW_PSW.TRC " i kopiujesz jego zawartość do pliku "FSW_PSW.MAN".

W nim zmieniasz co potrzebujesz na aktiv lub nicht_aktiv i zapisujesz.

teraz wracasz do NCSa --> przyciskasz znowu F2 zmiana w liście na "SG codieren" --> F3 --> gotowe.

 

wczytaj się dobrze w temat bo robisz wszystko na własną odpowiedzialność, a szybko możesz coś zepsuć

powodzenia

 

Nie miałem doświadczenia duże z tym programem dla tego prosiłbym o dokładna instrukcje jak zrobić profil dokładny i jak zakodować ale nie przez car memory. A dokładnie chce zakodować próbowałem dzisiaj i nie było żadnego rezultatu. :( :(

QUIT_AKUST_SCHAERF

aktiv

QUIT_AKUST_ENTSCH

aktiv

 

Dziękuję serdeczne za pomoc. :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz zakodować? Chyba chodziło Ci o opcje

QUIT_OPT_ENTSCH

aktiv

QUIT_OPT_SCHAERF

aktiv

? Jeśli do mrugania kierunkowskazów zmierzasz to powinieneś jeszcze zmienić

DWA

aktiv

DWA_NOTENTSCHAERFEN

aktiv

DWA_QUITTIERUNG

aktiv

ZV_ENTR_SCHL_BEI_DWA_AKT

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z AKUSTIK dotyczy sygnalu dzwiekowego ale w E39 nie posiadajacych alarmow mozna jedynie wymusic samo mruganie bez sygnalu dzwiekowego

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.