Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam webasto tzn po numerze VIN jak sprawdzałem to orgnialnie nie wyjechało z salonu z Webastem. Czyli rozumiem ze jak orginalnie go nie było to nie da rady sie z nim połączyć...

 

To jak chcesz się połączyć z sterownikiem którego w aucie nie masz?

Ilość live data zależy tylko od sterownika. I tutaj patrz na screeny na to z jakie sterownika są (patrz górna belka okna programu).

 

Do "nerwus". Przepis z zamianą VM5 na VM7 ok, działa! ale... kodowanie w DIS nie, w NCS także zaraz wrzucę screeny. Load... zmieniony na 1

 

Jakie auto?

 

No ale webasto przeciez jakoś sie komunikuje ze samochodem bo odpala tylko jezeli auto jest odpalone i dziala dopuki auto nie osiagnie 75 stopni. Chyba ze poprostu ma swoj czujnik ktory miezy temp cieczy i tyle a ze sterownikiem z auta nie ma nic wspolnego. Chociaz i tak mnie to dziwi bo jak kupilem to auto to mialo antene na szybie z webasta tylko nie podlaczona wiec cos tam jest na rzeczy i glownie chodzi mi o to zeby uruchomic to webasto do dogrzewania postojowego.

Jak dokładane to nie wiesz, czy dokładnie tak jak powinno. Może być tylko tak, żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Mam webasto tzn po numerze VIN jak sprawdzałem to orgnialnie nie wyjechało z salonu z Webastem. Czyli rozumiem ze jak orginalnie go nie było to nie da rady sie z nim połączyć...

 

To jak chcesz się połączyć z sterownikiem którego w aucie nie masz?

Ilość live data zależy tylko od sterownika. I tutaj patrz na screeny na to z jakie sterownika są (patrz górna belka okna programu).

 

Do "nerwus". Przepis z zamianą VM5 na VM7 ok, działa! ale... kodowanie w DIS nie, w NCS także zaraz wrzucę screeny. Load... zmieniony na 1

 

Jakie auto?

 

No ale webasto przeciez jakoś sie komunikuje ze samochodem bo odpala tylko jezeli auto jest odpalone i dziala dopuki auto nie osiagnie 75 stopni. Chyba ze poprostu ma swoj czujnik ktory miezy temp cieczy i tyle a ze sterownikiem z auta nie ma nic wspolnego. Chociaz i tak mnie to dziwi bo jak kupilem to auto to mialo antene na szybie z webasta tylko nie podlaczona wiec cos tam jest na rzeczy i glownie chodzi mi o to zeby uruchomic to webasto do dogrzewania postojowego.

musiałbyś podać rocznik i miesiąc auta .....

trzeba sprawdzić czy opcja fernwirkung standheizung jest aktywna .......

i powiedz mi jeszcze czy pin nr 1 w 6 pinowej kostce do webasta jest zajęty ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To patrz na skrypty w NCS. Cos musi byc nie tak.

Dziś podpiąłem taką samą z tym samym motorem i ten sam rocznik kodowanie NCS działa czyta z EWS i KMB... Problem jest w moim aucie...

 

To teraz szukaj różnicy. A przypadkiem ktoś KOMBI nie uszkodził przy korekcji licznika?

Tylko strasznie dziwne ze czyta cale auto INPA a NCS nie daje rade odczytać kodowania. Coding index masz taki sam jak kolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 3 i 6 jest zajety w kostce 6 pinowej oprocz tego to jest jeszcze tylko zasilanie. ponizej przesyłam zdjecie webasta. Jest to Thermo Top C

rok 1998 kwiecień wiec jedno z pierwszych 320d

a tak przy okazji czy ktos ma cos takiego na posufitce i wie do czego to słuzy? pisze na tym speaker (zdjecie ponizej).

Pozdrawiam

 

Webasto

http://img228.imageshack.us/img228/935/img2953iw.jpg

 

Speaker

http://img825.imageshack.us/img825/6545/img2958h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz szukaj różnicy. A przypadkiem ktoś KOMBI nie uszkodził przy korekcji licznika?

Tylko strasznie dziwne ze czyta cale auto INPA a NCS nie daje rade odczytać kodowania. Coding index masz taki sam jak kolega?

Licznik był robiony, zgadza się sam go robiłem. Robię ich wiele i nie spotkałem się z tym problemem wcześniej... W tej drugiej e46 też był robiony bo go rozbierałem podążając tym tropem. Ews oraz lcm też w obydwóch zrobiony a jednak u mnie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To teraz szukaj różnicy. A przypadkiem ktoś KOMBI nie uszkodził przy korekcji licznika?

Tylko strasznie dziwne ze czyta cale auto INPA a NCS nie daje rade odczytać kodowania. Coding index masz taki sam jak kolega?

Licznik był robiony, zgadza się sam go robiłem. Robię ich wiele i nie spotkałem się z tym problemem wcześniej... W tej drugiej e46 też był robiony bo go rozbierałem podążając tym tropem. Ews oraz lcm też w obydwóch zrobiony a jednak u mnie jest problem.

 

To bym właśnie obstawiał ze winne są "robótki ręczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moderatorów i użytkowników tego świetnego forum. :cool2:

 

Po tygodniu walki z DISem udało mnie się go wreszcie odpalić z funkcjonującym API-testem. Protokół jest Fister bo używam ADS do swojej buni. Fejsa mam z do-it-auto ADS/OBD -> rs232 na lapku T30 2GHz, 2GB RAM, 120GB HDD, XP prof. SP3, VM 7.1. Auto to 528i touring 03/97. Instalowałem wszystko według filmików nerwusa i instrukcji z http://www.4shared.com/account/dir/7137899/6e9chd794/sharing.html („help“ umozliwia wejście). I API-testu cały czas nie przechodził. Zaczołem więc eksperymentować z różnymi ustawieniami VM i Windy. Najpierw ustawiłem w właściwościach VM „Compatibile with: ESX Server“ na on (postawiłem ptaszka ;)) następnie w Windzie -> dodaj usuń programy -> komponenty sys. Win. -> dodatkowe ustawienia usług sieciowych -> usługa druku dla UNIX (ptaszka postawić); następnie również w komponentach -> usługi sieciowe -> Perr to Peer i UPnP (też ptaki tam). Comodo Internet Security odinstalowałem całkiem.

 

INPA i DIS śmigają elegancko. Dzisiaj próbując kodować, DIS wywalił mi następujący komunikat:

 

Control unit with

Coding index:

IHKA 02

blocked.

 

Correct ECU version fitted?

 

Niestety angielski nie jest moją mocną stroną w przeciwieństwie do niemieckiego (niemiecką wersje v43 Programme dopiero instaluję)

 

 

 

 

P.S. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy tłumaczeniach z niemieckiego lub coś z Reichu potrzebuje to proszę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolego bzdury piszesz. Jedyna rzecz która Cie blokowała to oprogramowanie filtrujące ruch w sieci (Comodo Internet Security).

 

DIS mówi ze masz zły coding index w module i czy na pewno dobry sterownik masz.

Jest wersja w języku niemiecki i można śmiało sobie to postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerwus

Oj przepraszam za te bzdury!

Comodo nie było w autostarcie i jak uruchamiałem DISa to było i tak zawsze wyłączone. Czy uważasz że nawet wtedy problem był przez to? Może VM działa na Windzie elegancko ale komunikacja Windy z Unixem lub Linuxem to już inna sprawa. Wiesz wk... już mnie tydzień eksperymentów i dlatego poczyniłem te wszystkie ustawienia jednym machem, nawet nie wierząc sam, że będą z tego efekty.

 

Że wersje w niemieckim języku istnieją też wiem ale nie jest łatwo znaleźć je w necie. Jak wiesz gdzie to powiedz proszę.

 

pozdro

Evil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Masz rację. samo stawianie DISa tak. Ale nie miałem taczki pod zasięgiem ręki bo dopiero wczoraj od kolesia do mojej mamy na podwórko przewiozłem a tam codziennie prawie jestem. A tydzień z konfigiem się męczyłem nie ze stawianiem. Może to i to comodo w jakiś sposób blokowało ale nie chciał mi oprócz jednego razu na początku za cholerę przejść API-testu a 3 VMy z różnymi wersjami postawiłem. Na chwilę obecną chodzą 2 bez zarzutu. Dzięki za linki na 57;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....to mój pierwszy post na tym szacownym forum..dosyć długo korzystałem z inpy i spróbowałem dis, z powodzeniem dzięki temu forum..mam pytanie dotyczące snapshoot na mvware..czy móglby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa ..doczytałem się ze można korzystać z kilku wersji dis

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi przy apitest Net 016: host error

Firewall wyłączony, avira "złożona", wszystko inne ok, lampki sygnału glowicy i kompa na maksa, komp i głowica podłączone do sieci (ikony w górnej czesci ekranu).

Nazwa kompa krótka (komp). Przeinstalowana maszyna vmware od nowa i drugi raz od początku zainstalowany tis - nie pomoglo, mimo, że w trakcie instalacji nie było żadnych nie pokojących komunikatów czy objawow.

Dell D610, połączenie z internetem wyłączone.

Co to jest ten host error? Martwic sie nim? Nie podłączałem się jeszcze do auta.

helphelp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

166 NET-0016: HOST ERROR EDIABAS_NET_0016

Meaning: Communication partner couldn't be reached.

Causes: Communication setup or communication with the

communication partner is not possible.

The communication partner is known in the network.

Error correction: Check whether the communication partner properly

runs.

Check the EDIABAS configuration element Port.

Target system: WIN

 

Pokaz sekcje TCP/IP w ediabas.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za szybka odpowiedz nerwus.

W miedzyczasie troche nabałaganiłem, pogmerałem, zakombinowałem i wystartowało. Miałem 2 wersje ediabasa: na c i na d, maszyna wirtualna startowała ediabasa z D, a tam miałem pokopane własnie w sekcji TCP/IP. No i jestem na błędach mądrzejszy, brnę dalej, jak sie nie uda to dam znac :)

Dzieks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.