Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam problem z instalacją bazy danych DIS w VMware , ładuje obraz i po momencie ładuje się i staje, komunikat

 

WARNING wd(1) now using polled inerface

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/043f38a9357363ea.html

Laptop toshiba PIII 600Mhz 256MB

 

Co byście poradzili.

Instalowałem według instrukcju nerwusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Witam ,mam problem z instalacją bazy danych DIS w VMware , ładuje obraz i po momencie ładuje się i staje, komunikat

 

WARNING wd(1) now using polled inerface

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/043f38a9357363ea.html

Laptop toshiba PIII 600Mhz 256MB

 

Co byście poradzili.

Instalowałem według instrukcju nerwusa

 

Za mało ram'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czy jest inpa w pelni po ENG ? bo juz kilka instalowalem i zawsze jak dam odczyt m52 to mam wszystko po niemiecku a reszta ( wiekszosc ) po engl .

 

Zapewne mówisz o M52TU tutaj będzie DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze pytanko , wcześniej miałem zainstalowaną inpe i zacząłem instalować vmware i ładować bazę i wywala błąd bo brakowało ramu

Czy jak zacznę instalować na nowym laptopie Vmware bez INPY co muszę zainstalować żeby DIS działał w środowisku vista ??? ads obd z kad to wsiąść bo niby nie mam inpy i tego nie ma w czasie instalacji vmware na viscie ????

Jaki interfejs najlepiej kupić pod viste i usb gniazdo , zamierzam kupić w tym miesiącu E60 BMW z 2008 roku i dlatego myślę ,

Ten stary laptop do diagnostyki miałem na VIAKEN KKL okrągłe gniazdo i INPA chodziło idealnie.

POZDRAWIAM

Czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
I mam jeszcze pytanko , wcześniej miałem zainstalowaną inpe i zacząłem instalować vmware i ładować bazę i wywala błąd bo brakowało ramu

Czy jak zacznę instalować na nowym laptopie Vmware bez INPY co muszę zainstalować żeby DIS działał w środowisku vista ??? ads obd z kad to wsiąść bo niby nie mam inpy i tego nie ma w czasie instalacji vmware na viscie ????

Jaki interfejs najlepiej kupić pod viste i usb gniazdo , zamierzam kupić w tym miesiącu E60 BMW z 2008 roku i dlatego myślę ,

Ten stary laptop do diagnostyki miałem na VIAKEN KKL okrągłe gniazdo i INPA chodziło idealnie.

POZDRAWIAM

Czekam na info

 

Ram'u limitu nie przeskoczysz.

DIS do normalnej pracy potrzebujesz min 512 dla samej maszyny wirtualnej i 1,6 GHz procka.

Co do 2008 to potrzebny będzie interfejs z CAN. Tutaj USB to nie problem. Polecam moje D_CAN lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nerwus powiedz mi ile kosztowałby od Ciebie D_CAN lite pod USB i czy sprawdzone działa z DIS i czy działałoby to z INPA pod E60???

POZDRAWIAM

 

Tak będzie działać z e60 nie ma problemu z tym. Testy robiłem i pod INPA i pod DIS.

Oczywiście nie każdy najnowszy sterownik jest w INPA i DIS. Schody zaczynają się około 2009r. Ale nie ma to nic wspólnego z interfejsem.

Podstawowe rzeczy jak kasowanie błędów działa nawet jeżeli INPA czy DIS nie ma sterownika na liście obsługiwanych.

Co do kodowania/programowania to NCS + update z ISTA/p radzi sobie bez problemu. Jedyny limit to coding_index posiadanego update z ista/p.

W tym temacie ogólnie zaczyna królować słowo ISTA.

 

Co do cenny to zerknij na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderatorzy

rozpakować w wygodne miejsce

po rozpakowaniu struktura katalogów wygląda tak :

 

z rozpakowanego katalogu \SP-daten-e89\ecu\ kopiujemy wszystkie pliki *.prg do lokalizacji X:\ediabas\ecu

 

następnie z katalogu \SP-daten-e89\sgdat\ kopiujemy wszystkie pliki *.ipo do lokalizacji X:\ncsexpert\sgdat

 

oraz z katalogu SP-daten-e89\daten\ kopiujemy wszystkie pliki do lokalizacji X:\ncsexpert\daten\e89

 

ostatnim etapem będzie skopiowanie z SP-daten-e89\daten\ 2 plików : e89aedoc.000 i e89at.000 do katalogu X:\ncsexpert\daten\

 

i to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Otoz Panowie mam problem z instalacja EDIABAS-a (Inpa poszla od strzalu). Po uruchomieniu instalki, wybraniu jezyka,pozniej jest zakladka please select of configurationa , wybieram BMW GROUP PROGRAMS UK i continue i tu wlasnie jest pod gorke bo wywala mi blad A LZH ARCHIVE not fund:C:/INPA.LZH, klikne OK i wychodzi mi z EDIABAS-a. Kiedys na tym samym lapku mialem wszystko zainstalowane i chodzilo bez problemu, ale robilem reinstalke systemu i program do diagnozy BMW musze zainstalowac na nowo. Prosze bardzo was o POMOC bo bardzo PILNIE potrzebuje sie polaczyc z E39.

 

Z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbuje zainstalować Inpe lecz jestem zielony w tym temacie i pojawił się problem już poruszany w tym wątku tzn:brak modeli pod f3,f4 itd.

Jest tylko f1 i f2. Wrzuciłem już dostępne na forum gotowe obd.ini i ediabas.ini w miejsca wg instrukcji a także uzupełniłem plik cfgdat i nadal nic sie nie zmieniło. NCS też ma puste ramki.

Co jest nie tak, że nie chce działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze podrzucic info jak dokladnie skonfigurowac WINKFP?

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy
Próbuje zainstalować Inpe lecz jestem zielony w tym temacie i pojawił się problem już poruszany w tym wątku tzn:brak modeli pod f3,f4 itd.

Jest tylko f1 i f2. Wrzuciłem już dostępne na forum gotowe obd.ini i ediabas.ini w miejsca wg instrukcji a także uzupełniłem plik cfgdat i nadal nic sie nie zmieniło. NCS też ma puste ramki.

Co jest nie tak, że nie chce działać?

 

Musisz mieć dobrą wersje INPA. Szukaj INPA 10.0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w trakcie update DDE4 w E39 M57 D30 poprzez WinKFP wywaliło mi coś poniższego....

 

http://img535.imageshack.us/img535/3787/img2011090700212.th.jpg

 

oczywiscie silnik już nie zagadał i po chwili strachu podniosłem soft przez DIS v44 do właściwej wersji i silnik odpalił...ufff...

 

nurtuje mnie co bylo przyczyną tego błędu... wczesniej robiłem update CCC w E70 i nie było takich błędów ;)

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
na windows XP mam zainstalowany progr. INPA 10.0.4 i łączę się nim z moim BMW e36 1996 r przez interface na USB i Przejściówkę z OBD na okrągłe gniazdo, wszystko przebiega prawidłowo. Wczoraj podjechał do mnie kumpel E46 z 2002r gdzie jest złącze OBD i INPA zaczęła sypać błędami, nic nie udało się odczytać. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Trzeba coś przekonfigurować, aby fejs łączył się bezpośrednio z OBD?
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Probowalem zainstalowac inpe na windows 7 i dziala tylko na ustawieniu OBD a jak zmienie na ASD to wywala błedy! Robie zgodnie z tym http://moteo.pl/forum/Instalacja-programu-diagnostycznego-INPA-pod-Windows-7-interfejs-USB-317 wtedy normalnie sie wlacza ale jest ustaione na obd a mi trzeba pod ASD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.