Skocz do zawartości

[E65] 730D 2003r. ASB, a przepływomierz masy powietrza


wwolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w pierwszej kolejności dziękuję Bogu za internet, w drugiej za to wspaniałe forum :lol:

W lutym kupiłem 730D, po kilku dniach jazdy auto podczas dynamicznego przyspieszania szarpało ( tzn. dostawało kopa jak z systemem KERS :norty: ) Diagnoza w jednym z bardzo renomowanych warsztatów z Poznania, jak i w ASO brzmiała - sprzęgło hydrokinetyczne Sachs'a do wymiany. Koszt około 5 000 zł ( troszkę zabolało :jawdrop: )

Zacząłem czytać forum....czytać, czytać.

Zainspirowany tematem:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=106705&sid=9e4164bf6254d774830ba8de39a15ccb

przeczyściłem przepływkę, niestety nie poczułem różnicy po zabiegu...

Dziś rano kupiłem nową w intercarsie za 860zł, wymieniłem i szok :dance:

Moja automatyczna skrzynia biegów "się naprawiła" :mrgreen:

 

Drodzy koledzy z forum dziękuję... :modlitwa: [/b]

Pzdr,


Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

aż ciężko w to uwierzyć co piszesz,czy oni nie podłączali ci auta pod kompa - chodzi mi o aso???przecież sprzęgło hydrokinetyczne a przepływka to jest jakaś lekka subtelna różnica!starsznie to dziwne bo jak tak mają diagnozować to ja się boję i swojego silnika i najblizszego aso.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecieżw ASO pracują sami niudacznicy, tam potrafią wymieniać tylko części które im wskaże komp.

 

Po drugie kolejny raz przekonujemy się, że szarpanie skrzyni nie ma praktycznie związku z jej zużyciem, zazwyczaj szarpanie jest oznaką niedomagań silnika, koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, takie są efekty, w ASO należy pamiętać o jednej rzeczy.

 

 

ASO nigdy nie przyzna się że czegoś nie wiedzą badź nie potrafią naprawić, zamiast tego dadzą zaporową cenę, zebyś pojechał gdzie indziej, a jak byśsię zdecydował, to za tą cenę wymienią tyle podzespołów że auto bedzie musiało dobrze jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwolny a jak stwierdziłeś że to przepływka? Czy wymieniałeś na chybił trafił? Mam podobny problem. Tylko że u mnie dwa serwisy ASB stwierdziły że to nie uszkodzenie skrzyni tylko coś innego. Zero błędów w ASB i w kompie samochodu. :mad2: A auto mułowate i wyraźnie czuć zmiany biegów... Jednym z moich podejrzeń jest też przepływka ale jak to sprawdzić żeby mieć pewność? :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wczesniej napisalem, trafilem na temat kolegi Zodiac'a. Nastepnie przeczytalem

 

http://www.sklep.akcesoria24.com/?prod=350&cat=115

 

Czyści szybko i efektywnie, zarówno termisor, jak i gorący drut lub gorącą płytkę. Czysty przepływomierz zapewnia łatwe uruchamianie silnika i optymalne działanie w czasie przyspieszania i właściwe działanie automatycznych skrzyń biegów.

 

Po zabiegu jazda proba z kolega, ktory jezdzi E60 530D. Auto dojechalo do 180 km/h 5-ty bieg obroty 4500 i koniec... ( jedna wazna sprawa, mam ten samochod od lutego, nie przekroczylem 160 km/h wczesniej :mad2: )

Ow kolega przypomnial sobie identyczny problem jaki mial z W210 E320 benzyna ( szarpanie skrzyni itd ) winna tez byla przeplywka...

No wiec tak doszlismy do wniosku, ze trzeba sprobowac innej przeplywki.

Nie bawilem sie w uzywana ( bo skad wiadomo, ze bedzie sprawna )

No i po zamontowaniu nowej szok, auto przyspiesza lepiej, nie szarpie dojechalem do 210 km/h :D

 

A podejscie mechanikow mnie poprostu oslabia. Dlatego bardzo sie ciesze, ze sa takie fora...

Pzdr,


Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.