Skocz do zawartości

nie kreci rozrusznik


holkins1963

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ,w dniu wczorajszym przyjechalem do domu postawilem autko i co? .Dzis przychodze a rozrusznik sie nie odzywa ani be ani me ,kontrolki sie swieca a rozrusznika nie slychac .Jesli ktos cos wie na ten temat ,lub mial podobny przypadek prosze o wiadomosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendix nie jest urządzeniem elektrycznym także to nie jego wina ,zobacz czy w momencie kiedy przekręcasz kluczyk do pozycji w której powinien zadziałac rozrusznik pojawia się +12V na czarno-żółtym przewodzie przy automacie rozrusznika .Wiem że dostęp do niego jest skomplikowany ale od tego musisz zacząc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik nie ma przekaznika jest natomiast bezpiecznik numer 28 a takze przekaznik opuzniajacy ale watpie ze to on ida do niego czarny i zolty kabel do tego sprawdz kleme plusowa przy aku moze ci sie poluzowaly kable lub klema zasniedziala a przygasa ci deska jak probujesz krecic??

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od bezpieczników - może coś z immo. U mnie kiedyś tak było (zimą), że czasem rozrusznik nie zakręcił lub zaczął kręcić i nagle jakby się "ślizgał". Podłączyłem pod kompa i były błędy w EWS chyba jak się nie mylę. Skasowałem i od tamtej pory jest git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła paść cewka przy rozruszniku, ale to się rzadko zdarza, ewentualnie szczotki przy rozruszniki.

 

Podejrzewam równie problem z akumulatorem, może po prostu rozładował się. Albo poluzowała się klema. Zaśniedziałe kable przy rozruszniku również zablokują uruchomienie auta. Od tych rzeczy warto zacząć przy sprawdzaniu.

 

 

Pozostaje jeszcze stacyjka, mogła zaśniedzieć kostka połączeniowa lub cały mechanizm.

 

Pozdro

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.