Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów- problem z uszczelka


Jezior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce wymienic olej w skrzyni biegów i mam mały problem- mianowicie chodzi o uszczelkę pod śrubą którą się odkręca żeby spuścic olej... Dzwoniłem do IC żeby sprawdzic dostęnośc tego elementu ale facet nie mógł wogóle znaleźc tego u siebie w wykazie. A wymienic muszę bo zaczął mi cieknąc olej ze skrzyni przez ta uszczelkę. Gośc z IC sugerował że jest taka sama jak ta przy śrubie do spuszczania oleju silnikowego. Czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma uszczelek tam te śruby są samo uszczelniające przy dokręcaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cieknie koło śruby to weź delikatnie pakuł daj i gitara :) nic lepiej nie uszczelnia :P

 

Wierze, że to działa, ale jak słysze takie coś to mam ochotę dopisać, że posmaruj jeszcze poxiliną, popsikaj WD-40, potem lekko silikonu, na to wszystko troszkę drutu... Do drutu dolutuj diode, żeby nie wywalało błędu poduszek... na koniec z serca powertape'm potraktuj i ciec nie będzie napewno :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cieknie koło śruby to weź delikatnie pakuł daj i gitara :) nic lepiej nie uszczelnia :P

 

Wierze, że to działa, ale jak słysze takie coś to mam ochotę dopisać, że posmaruj jeszcze poxiliną, popsikaj WD-40, potem lekko silikonu, na to wszystko troszkę drutu... Do drutu dolutuj diode, żeby nie wywalało błędu poduszek... na koniec z serca powertape'm potraktuj i ciec nie będzie napewno :twisted2:

 

A co innego możesz zrobić niby? Jeśli coś jest z gwintem nie tak to można przegwintować na większy, dać nową podkładkę miedzianą, ale przy śrubie od skrzyni którą się odkręca raz na parę lat można czym bądź uszczelnić (ważna aby efekt końcowy był dobry). Kto używał pakuł kiedykolwiek to wie że często są niezastąpione... I NIE MÓWIĘ ŻE JA KAŻDĄ ŚRUBĘ TAK MONTUJE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.