Skocz do zawartości

Klimatyzacja - jaką najniższą temp. można ustawić?


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli używam klimatyzacji to ustawiam około 5 stopni niżej niż na zawnątrz. Tak jest zdrowiej.

 

Tak się wczoraj złożyło że, temp. na zewnątrz +12 a w samochodzie prawie ukrop, bo stał na słońcu, wiec zapodałem na klimie 16 st i dopiero po paru minutach czułem że jest chłodniej :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używam klimatyzacji to ustawiam około 5 stopni niżej niż na zawnątrz. Tak jest zdrowiej.

 

Tak się wczoraj złożyło że, temp. na zewnątrz +12 a w samochodzie prawie ukrop, bo stał na słońcu, wiec zapodałem na klimie 16 st i dopiero po paru minutach czułem że jest chłodniej :worried:

 

Wedlug mojej teorii powinieneś ustawić 7 stopni. Ponieważ się nie da nie powinno się wtedy używać samochodu.

 

Widzę, że szybko przyzwyczaileś się do komfortu :)

Jeśli na zewnątrz jest poniżej 16 stopni wystarczy nawiew świeżego powietrza bez klimy.

Filtr kabinowy sprawdzaleś/wymienialeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj zrobić tak:

1. Manualnie ustawić 16 stopni

2. Zamknąć obieg powietrza

3. Włączyć dmuchawę na maxa

4. Otwórz kratki na tułów

 

Ten sposób jest naprawdę skuteczny, w e39 jest specjalny przycisk który uruchamia powyższą procedurę i dość szybko schładza nagrzany samochód nawet latem.

 

Powietrze które leci z kratek przy ustawieniu 16 stopni ma około 2-3 stopnie, oczywiście nie natychmiast. Szybkość schłodzenia kabiny zależy przede wszystkim od siły nawiewu.W dużym upale pomaga wspomniane wyżej zamknięcie obiegu - oczywiście nie należy jeździć w ten sposób zbyt długo. Z własne obserwacji zauważyłem że klimatyzacja w e46 jest mniej wydajna niż w e39.

 

Zent proponuję także uzupełnić czynnik klimatyzacji. Tylko poszukaj warsztatu gdzie płacisz za uzupełniony czynnik a nie za całość. Za uzupełnienie w mojej 530i zapłaciłem 120zł. Przekonasz się ile ci brakowało, a klimatyzacja z pewnością stanie się bardziej wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jak wsiadasz do nagrzanego auta i chcesz szybko schłodzić, to klima na maxa i otwórz na chwilę okna, żeby przewiało gorące powietrze ze środka

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zent proponuję także uzupełnić czynnik klimatyzacji. Tylko poszukaj warsztatu gdzie płacisz za uzupełniony czynnik a nie za całość. Za uzupełnienie w mojej 530i zapłaciłem 120zł. Przekonasz się ile ci brakowało, a klimatyzacja z pewnością stanie się bardziej wydajna.

 

 

Musze tylko złapać sensowny zakład, pewnie w Krakowie, to sprawdzę jak się ma klimatyzacja.

 

 

Tak po prawdzie to ja nie narzekam, tylko żona coś kwękała, że jak na auto klasy premium, to coś słabo daje klima :duh: Zapomniałem dodać że jak to mówiła, wiozłem ją ze szpitala z gorączką. :twisted: Dzisiaj natomiast odkryłem że kratki nawiewu, te na środku kokpitu mają pokrętło i było na czerwonym polu, jak zmieniłem na niebieskie to myślałem że mi palce odmrozi :mrgreen:

 

Ten patent z obiegiem zamkniętym jest dobry :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię, że gdy klimatyzacja jest włączona nie wolno otwierać okien. Chodzi tylko o 'uciekające zimno' czy może o coś jeszcze ?

Po pierwsze uciekające zimno, po drugie nie wiem czy wytrzymasz jak z kratek będzie lecieć non stop zimne powietrze bo przy otwartych szybach trudno uzyskać zadaną temperaturę dla klimatyzacji i wentylator klimy ostro pracuje. Przeziębienie w lecie gwarantowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o to czy np. coś w klimie może paść ponieważ gdy mam np. ustawione aby automatycznie utrzymywała 19 stopni i otworze okno to będzie miała problem z utrzymaniem tej temp gdyż będzie to niemożliwe przy otwartym oknie. Tak więc czy jest ryzyko, że coś można popsuć w taki sposób ? Pytam czysto teoretycznie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię, że gdy klimatyzacja jest włączona nie wolno otwierać okien. Chodzi tylko o 'uciekające zimno' czy może o coś jeszcze ?

 

Widziałem reklamę chyba Citroena, gdzie gość otworzył drzwi auta z klimą i zrobiło się chlodno ludziom na zewnątrz. Nie bądźmy samolubni i nie otwierajmy drzwi i okien kiedy mamy wlączoną klimę. Możemy przez przypadek spowodować zapalenie pluc niewinnego przechodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.