Skocz do zawartości

Rozjechane koła tył


Vikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Niestety nie znalazłem odpowiedzi rozwiewającej moje wątpliwości więc postanowiwłem poprosić o poradę.

 

W moim BMW E34 520i M20B20 (05. 1989) sedan, tylne koła zaczynają stać w ten sposób: /--\ .

 

Dodam, że zauważyłem, że mam pękniętą sprężynę z tyłu i przymierzam się do wymiany kompletu sprężyn i amortyzatorów tył. Czy wymiana tych podzespołów skoryguje ustawienie kół na takie I--I.

 

Chciałbym jeszcze aby to zawieszenie było twardsze. W związku z tym czy podejdą sprężyny od touringa? Podobno różnią się tylko tym, że są wykonane z grubszego drutu. Czy nie będzie problemu z ułożeniem na talerzach?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A może wahacze masz już wygięte.....???

Albo urwaną poduszkę mostu :|

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim BMW E34 520i M20B20 (05. 1989) sedan, tylne koła zaczynają stać w ten sposób: /--\ .

 

Dodam, że zauważyłem, że mam pękniętą sprężynę z tyłu i przymierzam się do wymiany kompletu sprężyn i amortyzatorów tył. Czy wymiana tych podzespołów skoryguje ustawienie kół na takie I--I.

 

Wymień sprężyny a negatyw się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze aby to zawieszenie było twardsze. W związku z tym czy podejdą sprężyny od touringa? Podobno różnią się tylko tym, że są wykonane z grubszego drutu. Czy nie będzie problemu z ułożeniem na talerzach?

 

Zakładałem już sprężyny wraz z amorami od touringa do e34 530i sedan i pasowały
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w e39 tylne koła też tak wyglądają /-\ ale z tego co zauważyłem to sporo bmw tak ma i gdzieś wyczytałem, że tak ma być. Niewiem czy to prawda ?

Aktualnie mam felgi 16" z oponami 205/55 ale zamierzam kupic 18" 225/40 i niewiem czy wtedy to pochylenie nie będzie przeszkadzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej martwiłbym się gdybym miał w BMW koła w pozytywie. W przypadku E34 nawet w oryginalnej instrukcji obsługi napisane jest, że zawieszenie w tym modelu ma negatyw przewidziany konstrukcyjnie i nie ma co doszukiwać się w tym niewiadomo czego.

A tak ogólnie, im większy negatym, tym lepsza przyczepność na zakrętach, ale gorsze prowadzenie na prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.