Skocz do zawartości

zablokowany most lub hamulce ( zablokowane kola na jalowym)


sobotazzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem, auto stoi kilka miesiecy po kolizji i teraz nie moge go nawet pchnac na luzie dodam ze to nie hamulce ale most albo cos innego, wczesniej normalnie moglem je pchnac a teraz nawet kolem nie zakrece,obraca sie doslownie o moze jeden stopien i slychac takie stukniecie jakby cos metalowego dalej blokowalo, probowalem delikatnie na jedyce ale tez cos stuknelo i przestalem zeby polosi nie ukrecic luib przegubow/walu... prosze o jakies rady co z tym zobic (316i 92r)

 

pozdrawiam

 

MOD: Proszę zmienić tytuł wątku.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96166

Edytowane przez sobotazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na siłę nie ma co. mam na myśli lawetę, bo w tej sytuacji nic więcej nie zrobisz. i auto do mechana. jak coś z tylnym mostm to lipa, choć dziwne że tak sam z siebie - może oleju nie było w moście, a może miałeś ręczny zaciągnięty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reczny mogl przez zime sie zablokowac ale sprawdzilem ze to nie to chociaz pewnosci nie mam bo bebnow nie sciagalem ( bez obrocenia bebna to i tak chyba nie mozliwe) a wczesniej normalnie kola sie krecily wiec wychodzi na to ze sam z siebie.. nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykladu sytuacja jak przy blokadzie kierownicy po wyjeciu kluczyka - mozesz lekko poruszac kierka w obie strony i slyszysz stuk ze dalej juz nie i tak samo z tym kolem, a poza tym bez obrocenia bebnem nie zluzuje szczek hamulcowych... zaraz to sprawdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dało się wczesniej przetoczyć normalnie auto to od tego ze stało pół roku nie zepsół się przecież most. Ja również stawiam na hamulce. Zdejmij koła i dwukilowym młotkiem opukaj bębny po obwodzie do okoła. Powinny puścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mieliscie racje to byly hamulce poradzilem sobie z tym szczeki nierowno sie starly (ale bardziej ta tylna dlaczego tak?zle wyregulowane czy jak?) do tego jaka srdza na pow. tarcia, musze kupic nowe szczeki a bebny jakos podczyszcze

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, jestem nowy na forum, mam problem z moim bmw e36 320i 1991 sedan. Od czasu uszkodzenia sprzegla bmw stalo w garazu prawie pol roku, nie byl zaciagniety reczny, teraz chcialem zacholowac bmw do mechanika ale nie dalo rady na hol poniewaz kola tylne sa zablokowane, po podniesieniu tylu samochodu mozna obrocic oba kolami jedynie o pare stopni w przod i tyl i slychac tak jakby udezenie w metal. Co moze byc przyczyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.