Skocz do zawartości

E39 530d Piszczy przy mocnym przyspieszaniu


bulkowsky1

Rekomendowane odpowiedzi

Hehh turbo wymienialem 8 tystemu ale gdyby to turbo bylo to by na kazdym biegu piszczalo prawda ?? Ale jak piszczy to chyba czuje leciutki spadek mocy ale moze to tylko moje wrazenie pozatym to dosc glosny dzwiek turbo jak mi sie sypalo to napewno niebylo takiego dzwieku
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek. Na mysl przychodzi mi również pompa paliwa, nie wiem chyba masz dwie u siebie. Piszę to ponieważ, kiedys w E-36 miłem taki sam objaw, pompa czasami zacierała się, nie miała juz wydolności i piszczała podczas gwałtowanego przyspieszania tj. dodawania gazu , nie wyrabiała, wymieniłem i wszystko róciło do normy. Ale to była benzyhna, nie wiem jak to wygląda w dieslach, ale byc może warto o tym pomysleć i może zlokalizowac to piszczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten pisk od dzis :( gdy dodaje gazu np na wolnych obrotach :( Czy to może być pasek??

 

Nic sie nie przejmuj kwestia czasu i cos wymyslimy :)

 

A tak apropos to nie sadze zeby to byl przewod od turba poniewaz na postoju gdy dam mocno gazu to nic nie piszczy moim zdaniem to cos z przeniesieniem napedu albo i nie sam nie wiem O_o

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak depne na postoju wpedał to jets swist a jak pomału dodaje gazu i trzymam np obrity koło 3 tys to nie ma nic. Czy u mnie może byc przewód??

 

Takz ciekawosci masz automata czy manuala bo mi sie wydaje ze to dwumasa ale takie mam tylko wrazenie bo sie nie znam na tym

 

 

Po mojej serii prob i testow wykluczylem turbo to napewno cos z ukladem przeniesienia napedu co, nie wiem ale wydaje mis ie ze to dwumasa juz placze albo sprzeglo czy ktos cos pomoze ??

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam! Mam pytanie- mi też ostatnio zaczął piszczeć i wydaje mi się, że jest wtedy spadek mocy. Mam wrażenie, że piszczy dopiero na rozgrzanym filmiku no i przy dużych obciążeniach. Np. Na równej drodze słychać piszczenie dopiero od 3 biegu, ale pod ostrą górkę nawet na 2 i 1. Zamieszczam filmik, gdzie piszczenie słychać- co to może być? http://www.youtube.com/watch?v=tTJOZEg2HdI Dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam all.

u mnie jest podobny świst(manual)ale oprócz świstania nie ma ciągłości w przyspieszaniu, tylko jest takie szarpanie:( nie potrafie wybrnoć z tematu. i do tego czasami trzepie autem na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku. wtryski sa ok, przepływka nowa org. czujnik doładowania turbo nowy. układ podciśnienia niby sprawdzony w 2 warsztatach. rozkładają rece wszyscy. POMOCY!!!

wybieram sie do stando może oni coś poradza.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dokladnie te same objawy (E39 525d) i tez nie bardzo mam pojecie, co to za gwizd, ale najbardziej realnym zrodlem wydaje sie byc turbina badz uklad dolotowy. Poza samym dzwiekiem na razie nie zauwazylem zadnych negatywnych objawow. Jesli by sie komus udalo zdiagnozowac problem, byloby fajnie, bo wyglada na to, ze nie jest to odosobniony przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u magików od turbin, bo samochód stracił moc i jechał max 160km/h. Byłem przekonany, że turbo w końcu padło. Ale podłączyli pod komputer, wykasowali jakiś błąd ogrzewania i błąd wtryskiwacza i samochód hula. Powiedzieli, że z turbiną jest wszystko ok i że te dźwięki pochodzą z tego, że ciągnie gdzieś lewe powietrze. Oni robią tylko z turbinami i kazali samochód zabrać. Po skasowaniu błędów oprócz tego, że słychać te popiskiwanie, samochód odzyskał wigor. I przestał kopcić... Tak, czy inaczej- dalej nic nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedy w swojej 530d zauważyłem takie 'piszczenie'.....to skończyło się to wymianą pompki pod progiem. Zacierała się ... bo pompka w zbiorniku już (jak się okazało zdechła) i w momentach 'niedoboru' paliwa w układzie ta pod progiem się zamęczyła. Generalnie wyraźnie słyszalne było 'piszczenie' przy każdorazowym wciśnięciu 'gazu'. Jeżeli to to....to nie zwlekaj z wymianą tej pompki. U mnie do kosztu wymiany...doszły koszty holowania (bo pompka zdechła ok 300 km od celu).

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawostka. Po wyjechaniu z warsztatu, chłopaki pokasowali mi dwa błędy (z tego, co pamiętam, to mówił o błędzie ogrzewania i o niezidentyfikowanym błędzie na wtryskiwaczu). Pisk słychać przy każdym przyspieszaniu, ale po wyjechaniu z warsztatu był ogień. Moc super. Pojeździłem kilka dni i zaś jest ta sama akcja. Rozpędzam się, idzie ok. Rozpędzę się do wysokiej prędkości, jakiś placek mi zajeżdża, zwalniam o 50-60km, on ustępuje- ja dodaję gazu i.... nic. Ledwo trzymam tą prędkość co jest. Nie jest to określone. Raz maks 120km/h, raz 150. Za chwilę samochód odzyskuje wigor i zaś idzie na pełnej bombie... Pisk wydaje mi się, że słychać z przodu, ale po otwarciu okna wyraźnie słyszę po lewej. Tyle, że to może być złudzenie. Pompkę podprogową wymieniałem pół roku temu na taką, jaka jest w oryginale (dałem coś 1200zł). Wtedy jednak inaczej padała... Co to może być z tą mocą? Kolega ze mną jechał, co kiedyś był mechanikiem i mówił, że jemu to brzmi na alternator. Ale czy to ma coś wspólnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kolego

 

jeśli masz taka możliwość to podłącz kompa z programem diagnostycznym np INPA czy DIS podczas jazdy i obserwuj wskazania całego osprzętu powinno coś pokazać / jeśli nie masz błędów na kompie to może wskazania pracy danego urządzenia dadzą do myślenia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem też takie zachowanie auta. U mnie okazało się, że zapiekał się ruch 'lotek' w turbinie sterowanych podciśnieniem. Regeneracja (ok 550zł) i jak powiedzieli mam spokój na ok 200 tys km. Jak dotąd są sprawne (przejechałem ok 80tys km) i nie mam tego zjawiska...braku znikąd mocy.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.