Skocz do zawartości

wymiana tarcz i klocków (EBC, ZIMMERMAN)


maciek_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Zimmermany i już gdzieś pisałem wywaliłem po 1000 km, wykrzywiły się i szkoda było układu kierowniczego zdzierać ,tak drżała kierownica że nie było dalej co ich trzymać.

Teraz mam Boscha jest dużo lepiej ale jak się rozgrzeją to drży kierownica ale da się wytrzymać.

 

Następnym razem tylko ORGINAŁ co do tarczy, szkoda kasy na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem wymianę zestawu przód i tył w moim aucie. Nie lubię Aso, ale z doświadczenia wiem że sprawy typu czujniki różnej maści, termostaty, niektóre płyny ustrojowe jak i hamulce warto zakładać ori. Niestety z zamiennikami bywa różnie tzn. jest coraz gorzej i to nie że są podrabiane bo w IC raczej takich nie mają, ale jakość jest coraz gorsza, a i ceny też są nieciekawe nawet czasem części z Aso są tańsze. U mnie komp wyświetlał 15000 km do wymiany, no i części tyle by jeszcze wytrzymały a miały przejechane około 35000 km. Zestaw z Aso to klocki TEXTAR przód i tył, tarcze nie wiem nie pisze ale są zabezpieczone farbą przed rdzewieniem a takie coś stosuje Zimmerman w niektórych zestawach. Za całość z czujnikami wołają 3600 zł (świry), ale wyrwałem je za 1900 zł z czujnikami wiec jest ok. bo za zamienniki tyle też bym musiał wydać. Kiedyś testowałem w innym aucie kilka zestawów niby sportowych typu ATE POWER DISK, Bremo nacinane, Zimmerman nawiercany z różnymi klockami i przeważnie po ok. 10000km do 15000 km leciały na złom z powodu zwichrowania, o reklamacjach można pomarzyć. W akcie desperacji założyłem fabryczny zestaw i się wszystko uspokoiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale oryginał to Zimmermann tylko z innym znaczkiem......

 

 

 

Pozdr

 

po czym wnosisz? po zabezpieczeniu antykorozyjnym?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sało sie

 

 

przód EBC Turbo Grove + klocki EBC red stuff

tył oryginalna tarcza BMW + klocki EBC red stuff

 

pierwsze 500km bardzo delikatnie żeby nie było

odczucia ... denerwujacy pisk klocków niezalezny od temperatury czasem piszczy czasem nie... reszta ok

 

nastepnie trasa 2000 km (wiekszosc autostrada polska niemcy)

 

Hamowanie z 180 do 100 poczatkowo bardzo głosno (Pan z EBC uprzedzał wiec nie mam zastrzezen) w okolicach 160 - 140km/h nie szło utrzymac kierownicy a moje cisnienie znacznie podskoczyło :mad2: :mad2:

po kilku podobnych hamowaniach i kolejnych 300km trzepanie kierownica jakby zeszło w granice 120 - 100km/h .. tarcze były bardzo rozgrzane a dzwiek przy hamowaniu doprowadzał mnie do furii :mad2: :mad2:

 

kolejne 400km tarcze lekko odpoczeły po awaryjnych hamowaniach na polskich "autostradach" dzwiek przy hamowaniu nie był tak uciążliwy...

 

czyli mamy przejechane 2500km wszystko powinno byc dopasowane..

 

wsiadam do autka zimne tarcze.. zimne klocki... hamujemy do swiateł a te ku**y piszcza (komplet klocków 520PLN) ok zimne jedziemy dalej hamujemy nie piszcza... a potem piszcza :mad2: :mad2:

zobaczymy co bedzie dalej

maja napewno jedna zalete nie pyla felg!!!

 

co do tarcz... teraz bez zastanowienia ORGINAŁ BMW nie zadne zimmemany, ate czy inne wynalazki

nie powiem bo polaczenie EBC turbo z red stuffem napewno jest skuteczne reaguja natychmiast hamulec jest taki sam nawet po rozgrzaniu tarcz i klocków ale TEN DZWIEK...

 

umówmy sie 530d to nie M5 wystarczy plaska tarcza co do klocków to sam nie wiem...

 

napisze cos po kolejnym dystansie

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było do przewidzenia.dziwię się,ze zdecydowałeś się na coś innego niż ori,a tym bardziej dziwię się tym ,ze jesteś rozczarowany marnym efektem pracy nieoryginalnych częsci.fakt ja też się musiałem o tym kiedyś przekonac na własnej skórze,zakładając temu podobne zestawy do e46.

mam jednak nadzieję,że posłóżą ci długo i niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

historii ciąg dalszy...

 

po kilku tkm zdecydowałem sie delikatnie przetoczyc tarcze EBC i założyc oryginalne klocki bmw. od tego czasu wszystko jest ok. róznica pomiedzy EBC turbo grove a zwykla tarcza: napewno szybciej reaguja, nie przegrzewaja sie, przy awaryjnym hamowaniu zestaw ebc turbo grove + red stuff zachował sie wrecz perfekcyjnie.

 

Na ten moment mysle ze głownym problemem był montaż. kolejne tarcze na przednia oś napewno wybiore ebc z tym że pierw sprawdze czy sa równe ewentualnie odrazu delikatnie zostana przetoczone i powinno byc dobrze.

 

co do klocków EBC red stuff:

oś tylnia tarcze bmw + red stuff ... klocek bardzo dobry nie piszczy, nie sciera sie nadmiernie, tarcza wytrzymuje

oś przednia ebc turbo grove poczatkowo klocki red stuff po awaryjnym hamowaniu z 220km/h do zera klocki sie spaliły, tarcza została przetoczona i załozone zostały klocki bmw wszystko działa bardzo dobrze... na poczatku klocki red stuff bardzo piszczały

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy są tarcze jurid albo texstar, bo skoro np. do serii 3 E90 na pewno stosowane są klocki tych firm to myślę że z przekonaniem graniczącym z pewnością można stwierdzić że tarcze będą także tych firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem poradzić więc tylko dodam,

mam taki sam komplet jak ty tylko z tą różnicą że kupiłem klocki EBC GREEN, działa idealnie, pierwsze 500 km piszczały i już myślałem że idą w kosz, po 1000km docierania :) wszystko ładnie hula no i wielkiiiiii plus - NARESZCIE nie pylą, mam czyste ładne alufelgi :D, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

podłączam się do tematu

myśle o zakupie orginalnych tarcz do bmw e46 i klocki EBC RED

czy to dobry zestaw? czy raczej już wszystko orginalne

czytałem juz kilka forów i większość odradza tarcze zimmernam i inne zamienniki?

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tarcze jurid albo texstar, bo skoro np. do serii 3 E90 na pewno stosowane są klocki tych firm to myślę że z przekonaniem graniczącym z pewnością można stwierdzić że tarcze będą także tych firm.

 

tylko teoria nie ma nic na potwierdzenie tego.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.